Merhabalar

Konu Bilgileri;

•  » Konudaki mesaj sayısı : 3
  •  » Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bu Sayfayı Paylaşın :

Toplam 3 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 3 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Elimde baja aracım mevcut daha 2 gün önce aldım .. Aldığım gün kullandım ancak arada istop ettikten sonra çalıştırmam git gide zorlaştı şu an çalışmıyor .. Boğuluyor gibime gelior .. Karbüratörde sıkıntı yok .. Hava Benzin ayarlarını tekrardan sıfırdan yaptım .. Çalışsa dahi 5 saniye sonra rölanti düşerek istop ediyor araç .. Çözüm nasıl olabilir ? en son çalıştırmaya çalışırken egzozda bir patlama oldu .. Fazla yakıt almış olabilir mi ? yakamamış olabilir mi ? Bundan kaynaklı tıkanıklık olabilir mi ?

Merhaba

En son oyundan sonra depoda yakıt bıraktinızmı ? akabinde yakit hortumlarini bir kontrol edin benzin gidip geliyormu karbüratöre.

Samsung Note 4 Telefonumdan Gönderildi

Traxxas Slash 4x4 Oba & Slayer 4x4 3.3 Nitro

Alıntı dogukandemire Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Elimde baja aracım mevcut daha 2 gün önce aldım .. Aldığım gün kullandım ancak arada istop ettikten sonra çalıştırmam git gide zorlaştı şu an çalışmıyor .. Boğuluyor gibime gelior .. Karbüratörde sıkıntı yok .. Hava Benzin ayarlarını tekrardan sıfırdan yaptım .. Çalışsa dahi 5 saniye sonra rölanti düşerek istop ediyor araç .. Çözüm nasıl olabilir ? en son çalıştırmaya çalışırken egzozda bir patlama oldu .. Fazla yakıt almış olabilir mi ? yakamamış olabilir mi ? Bundan kaynaklı tıkanıklık olabilir mi ?
    Kubilay haklı
    Benzinli motorlardan pek anlamam fakat bir iki fikir verebilirim. Öncelikle depodan karbüratöre giden hortumu karbüratörden çıkar ve biraz benzin pompalayarak normal şekilde gelip-gelmediğini kontrol et. Normal geliyorsa karböratör benzin ayarını biraz kıs. Yan yana iki vida var. Genelde soldaki High speed sağdaki ise low speed oluyor. Zaten Kenarında yazıyor. H ve I şeklinde... Biraz da Low speed açabilirsin. Aslında video paylaşsan sesinden soluğundan anlaşılır.

Hiç bişey anlamadıysan. Youtube HPI Baja Getting Started Guide falan yaz video izle.
    Team Losi XXL --- Teşekkür Ederim...
    Team Losi Ten Rally --- Teşekkür ederim...

Facebook Comments

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)