RC Tank Yapmak

Konu Bilgileri;

•  » Konudaki mesaj sayısı : 2
  •  » Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bu Sayfayı Paylaşın :

Toplam 2 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 2 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Merhaba arkadaşlar ! Uzun süredir merak ettiğim bir konu olan RC araçlara tank yaparak başlamak istiyorum. Aslında aklımda bir kaç fikir var ama nasıl yapılır nasıl edilir hiçbir fikrim olmadığından dolayı sizlere danışmak istedim. Öncelikle tankın zırhını namı diğer naçizane kepini nasıl yapabilirim onu merak ediyorum.(Hep naçizane kelimesini cümle içinde kullanmak istemişimdir ) Bir de tank için diğer gerekli malzemeler nelerdir ? Motor, esc, servo (?), dişli çark, palet ve diğerleri. Maalesef ki elektronik konusunda pek bilgim yoktur ancak tahminler ve çıkarımlarda bulunabilirim. Tankın 100 cm uzunluğunda 40 cm kalınlığında ( zırh kalınlığı değil) olmasını istiyorum. Tank fazla hızlı olmasa da olur. Elektrikli motor kullanarak yapmayı planlıyorum. Sizlerden tek bir isteğim var o da bu karmaşık konu altından kalkmama yardım etmeniz Babam elektrik mühendisidir. Yaparken ondan yardım alabilirim diye düşünüyorum. Sizce en ucuz bir biçimde yapacak olursak ne kadar bir fiyat çıkar ortaya ? Şimdiden teşekkürlerimi sunarım.

Merhaba bende sizin sizi tank merakım var bir tane bende yapayım dedim belki görmüşsünüzdür sizden öncede bende sizin gibi konu açmışım malefes Türkiyede pek ilginene yok ve kaynak yok bende bir seneye yakın araştırma yapıyorum (bebeğim oldu ara verdim şuanda) tank yapmak baya maliyetli oluyor palet yapımında gördüğüm kadarıyala en sağlam şu resimdeki kanatlı olan zincirden yapılıyor bu zincirler özel olarak şipariş üzerine belirlediğin ölçüye göre yapıyorlar metresi 80, 100tl arasında senin araç 1 mt uzunluğunda olucaksa ortalama 5, 6mt gider kafadan minimum 400tl sadece zincire gider hazır plastik paletler var bunlardanda alabilirsin ben şimdilik bu plastik olanalrdan almayı düşünüyorum maliyet daha az oluyor

plastik hazır paletler bunlardan bir kaçtane alıp ilave yapabilirsin bunların metal olanlarıda var 200tl başlıyor ortalama fiyatı daha ucuzda bulabilirsin

Facebook Comments

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)