Wing Tiger elektronik sorunu acil yardım

Konu Bilgileri;

•  » Konudaki mesaj sayısı : 9
  •  » Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bu Sayfayı Paylaşın :

Toplam 9 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 9 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Üyelik Tarihi Üyelik tarihi
    Mar 2013
    Nereden Nereden
    Ankara
    Yaş Yaş
    23
    Merhabalar sorunun tam olarak neyden kaynaklandığını bilemediğim için başlığa yazamadım. Elimde orjinal parçaları olan bir wing tiger ve kumandası var, sorun şu ki alıcıya bütün servolar takılı iken kumandayı açıyorum ve pili takıyorum ancak hiçbir şey olmuyor, ne gaz veriyor ne de servolar hareket ediyor(alıcı sinyal ışığı bile yanmıyor). Daha sonra alıcıda sadece esc takılıyken deniyorum bu sefer de esc sürekli bipleme sesi geliyor ve aynı anda alıcı sinyal ışığı da yanıp sönüyor(esc programlamayı denedim gaz açık halde kumandayı açıp ayrıca bind yapmayı da denedim sonuç aynı). Bipleme devam ederken başka servo takarsam alıcıya ses gidiyor, alıcı sinyal ışığı yanmıyor escdeki yanıp sönen ışık kısık halde devam ediyor yani sanki elektrik yetmiyor gibi.
    Uçakla alakalı bildiğim tek sıkıntı yanında gelen kendi pili. Buzzer ile test ediyorum voltajını, 3s olarak bakıyorum buzzer çalışmıyor, 2s ve 1s şeklinde buzzer a takınca voltajı görebiliyorum. Yani ya bir hücre ölü ya da balans kablosu kopuk. Sizce sıkıntı pille mi alakalıdır yardımlarınızı bekliyorum.

Apr 2008
    Nereden Nereden
    antalya
    Yaş Yaş
    48
    Anladıgım kadarı ile sizde alıcı ile kumanda arasında bind sorunu var. Öncelikle alıcının bir kanalına mesela 1. kanalına sadece bir servo takın. kumandyı açıp pili takın. bakın bakalım.alıcının led i yanıyor mu ve kumanda dan da aileron kumandası vererek bakın bakalı servo hareket ediyor mu? Şayet alıcı led sabit ve servo hareket etmiyorsa bind şlemı yapmanız gerekiyor.
    Bind işlemini de, bir bind kablosunu alıcının en son kanalına takın ve kumandayı açın. Daha sonra pili alıcıya takın. alıcı ustundekı led sabit yandıgı zaman bind işlemı tamamlanmıştır.
    Başka sorun yoksa escyı ve diger servoları alıcıya takabilrsiniz
    Phoenix P-51 Mustang , Jamara Trainer 60, ,
    os 91 suprass ,CRRC Pro 26 cc,Nine eagle solo pro 328 A helikopter
    os 55 ax
    os 46 ax ,Futaba 9c

Mar 2013
    Nereden Nereden
    Ankara
    Yaş Yaş
    23
    Alıntı cegoo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Anladıgım kadarı ile sizde alıcı ile kumanda arasında bind sorunu var. Öncelikle alıcının bir kanalına mesela 1. kanalına sadece bir servo takın. kumandyı açıp pili takın. bakın bakalım.alıcının led i yanıyor mu ve kumanda dan da aileron kumandası vererek bakın bakalı servo hareket ediyor mu? Şayet alıcı led sabit ve servo hareket etmiyorsa bind şlemı yapmanız gerekiyor.
    Bind işlemini de, bir bind kablosunu alıcının en son kanalına takın ve kumandayı açın. Daha sonra pili alıcıya takın. alıcı ustundekı led sabit yandıgı zaman bind işlemı tamamlanmıştır.
    Başka sorun yoksa escyı ve diger servoları alıcıya takabilrsiniz
    Cengiz hocam bind işlemini tekrar yaptım anlatayım yinede doğru olup olmadığını söylersiniz. Alıcıya sadece gaz kanalına esc yi bağladım, en üstteki BATT kanalına alıcının bind kablosunu taktım daha sonra kumandanın bind tuşunu açık pozisyona getirip açtım ve pili taktım. Bind kablosunu çıkarıp bind tuşunu kapattım. Bazen bind yaptığımda yine ışık yavaş yavaş yanıp sönüyor esc biplemesi devam ediyor, öyle olunca kumanda full gaz pozisyonunda pili takıyorum sabit yanmaya başlıyor alıcı.
    Şuan ışık yanıyor sürekli ancak esc dışında başka bir servo taktığım anda ışık sönüyor. Çıkarınca tekrar yanıyor.

Apr 2008
    Nereden Nereden
    antalya
    Yaş Yaş
    48
    Kumanda full gazda iken alıcının led i sabit mı yanıyor? O halde 3 kanalı reserve etmeniz gerekiyor.Sanıyorum düzelecektir
    os 55 ax
    os 46 ax ,Futaba 9c

Mar 2013
    Nereden Nereden
    Ankara
    Yaş Yaş
    23
    Kumanda full gazda iken alıcının led i sabit mı yanıyor? O halde 3 kanalı reserve etmeniz gerekiyor.Sanıyorum düzelecektir
    Hocam 3 kanal derken üçünü birden mi yoksa sadece 3. kanal mı? 3. kanal zaten rev pozisyonundaydı alt tarafa çektim bir şey değişmedi. Sizce normal mi başka servo takınca sinyalin gitmesi? Elektrik kesilmiş gibi oluyor.

Apr 2008
    Nereden Nereden
    antalya
    Yaş Yaş
    48
    3. Kanali reserve edeceksiniz.Yani gaz full de iken alıcının led i sabit yaniyorsa demekki siz kumanda dan gazi açınca aslında siz gazi kapatmış oluyorsunuz. O bakımdan gaz kanalını reserve Edip,tekrar bind işlemini yapın.Gaz açıkken bind işlemi olmayabilir
    os 55 ax
    os 46 ax ,Futaba 9c

Mar 2013
    Nereden Nereden
    Ankara
    Yaş Yaş
    23
    3. Kanali reserve edeceksiniz.Yani gaz full de iken alıcının led i sabit yaniyorsa demekki siz kumanda dan gazi açınca aslında siz gazi kapatmış oluyorsunuz. O bakımdan gaz kanalını reserve Edip,tekrar bind işlemini yapın.Gaz açıkken bind işlemi olmayabilir
    Malesef bir şey farketmedi. Esc sürekli bipliyor, alıcı ışığı da sürekli yanar pozisyonda ama esc biplediğinde sönüp yanıyor tekrar.

Apr 2008
    Nereden Nereden
    antalya
    Yaş Yaş
    48
    Alıntı eren1907 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Malesef bir şey farketmedi. Esc sürekli bipliyor, alıcı ışığı da sürekli yanar pozisyonda ama esc biplediğinde sönüp yanıyor tekrar.
    Başka bir pil ile deneyin o zaman. Büyük ihtimal ile pilden kaynaklanıyor. 3S 2200 maH pil işinizi görecektir
    os 55 ax
    os 46 ax ,Futaba 9c

Mar 2013
    Nereden Nereden
    Ankara
    Yaş Yaş
    23
    sorun pilin bozuk hücresiymiş çözüldü.

Facebook Comments

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)