Öncelikle merhaba arkadaşlar bu sitede ve model konusunda yeniyim. Küçüklüğümden beri ilgi duyduğum rc dünyasına "neden satın alıyorum ben yaparım" diyerek bir giriş yaptım. Ee tabi bir an önce yapma hevesi beni bir taraftan aşırı aceleci bir yapıya sürükledi ve hatalar ile birlikte başladım yapıma.

Şuan teknenin omurgasını birleştirdim ve bir sonraki aşama için araştırma yapıyorum ve bu konuda sizden yardım almam gerekli.

Konunun başında hatalar ile başladım derken bahsedelim ilk aşamada yaptığım hatalardan.

İlk olarak omurgada 6mm mdf kullandım ve yanlış birleştirme sonucu ilk parti çöp oldu ve ikinci kez yine 6mm mdf kestirdim ve sonunda topladım.

Şimdi sorulara gelelim;

1) 6mm mdf 145 cm bir tekne için sizce çok mu kalın ve çok mu agırlık yaratır ölümcül bir hatamıdır?(takribi omurga ağırlığı 4-5 kilo civarı oldu)

2) omurga işi tamamsa ilk olarak yapmam gereken şey nedir ? (kaplamaya başlamak dümen,iç aksam temin etmek gibi)

3)tekneyi kaplamada 2mm yada 3mm balsa plaka kullanmayı düşünüyorum sizce doğru bir tercihmi?

4)hadi herşeyi yaptık tekneyide kapladık diyelim üzerine epoxy elyaf,macun gibi aşamaları nelerdir?