aliexpres e dikkat

Konu Bilgileri;

•  » Konudaki mesaj sayısı : 13
  •  » Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bu Sayfayı Paylaşın :

Toplam 13 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 13 arasi kadar sonuc gösteriliyor

selamlar
    uzun zamandır yurtdışından alışveriş yapıyorum
    geçen gün küçük bir siparişim oldu kargo takip bedelini ödememe rağmen
    satıcı sahtekarlık yapıp takipsiz göndermiş
    bende nasıl olsa sonuna kadar haklıyım dispute açar paramı iade alırım dedim
    çünkü türkiye de takipsiz kargoların gelmesi neredeyse imkansız
    bugün dispute açmaya çalıştığımda ciddi bir sorunla karşılaştım
    sistem size ürünü teslim aldınız mı diyor hayır kutucuğunu işaretlediğinizde
    ürününüz kargoya verlimiş kargo teslim süresini bekleyin gelmezse dispute açın gibi bir yazı çıkıyor
    kargo takip bedelini ödediğim halde neden aylarca bekleyim ki
    sanki aliexpres satıcıyı kolluyor gibi geldi bana
    yoksa ben mi bir şeyleri yanlış yapıyorum
    diyar eşlioğlu
    adana 1974
    uçucu madde bağımlısı

Alıntı diyarusta Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    selamlar
    uzun zamandır yurtdışından alışveriş yapıyorum
    geçen gün küçük bir siparişim oldu kargo takip bedelini ödememe rağmen
    satıcı sahtekarlık yapıp takipsiz göndermiş
    bende nasıl olsa sonuna kadar haklıyım dispute açar paramı iade alırım dedim
    çünkü türkiye de takipsiz kargoların gelmesi neredeyse imkansız
    bugün dispute açmaya çalıştığımda ciddi bir sorunla karşılaştım
    sistem size ürünü teslim aldınız mı diyor hayır kutucuğunu işaretlediğinizde
    ürününüz kargoya verlimiş kargo teslim süresini bekleyin gelmezse dispute açın gibi bir yazı çıkıyor
    kargo takip bedelini ödediğim halde neden aylarca bekleyim ki
    sanki aliexpres satıcıyı kolluyor gibi geldi bana
    yoksa ben mi bir şeyleri yanlış yapıyorum
    Hocam merhabalar.Daha önceden hatırladığım kadarıyla 15 gün beklemek gerekiyordu dispute açabilmek için.Bence işin peşini bırakmayın, sonuçta fazladan ödeme yapmışsınız.Dispute sayfasına delil amaçlı ekran görüntüsü ekleyin.Tek aklıma gelen belki çeviri hatası olmuş olabilir.İngilizce olarak ekran görüntüsü atarsanız yardımcı olmaya çalışırım.

dispute süresi 10 gündür ve süre doldu
    delil görüntüleri ni de hazırladım fakat sistem ürünün kargo süresinin dolmasını bekle diyor

açılan pencerede tam olarak bu yazıyor

Our records show that your order was recently shipped and is currently in transit. For this shipping method, no tracking information will be provided in your destination country. According to our past experience, the majority of the packages will be delivered within the time frame promised by the seller. If your package does not arrive by 2017-08-31 , please open dispute and we will handle this immediately. We appreciate your patience.
    diyar eşlioğlu
    adana 1974
    uçucu madde bağımlısı

Dispute süresi dolduysa sorunsuzca dispute açabilmeniz gerekiyor.

Kısa süre öncesine kadar açılabiliyor du ama şimdi ürünün teslim süresi dolmadan açılmıyor
    Cepten ve masa üstünden defalarca denedim
    Kargo aşamasında ürününüz varsa sizde deneyin
    Alışveriş yapacak arkadaşları şimdiden uyarmış olayım
    Bunu göze alarak sağlam satıcılardan ürün alsınlar
    diyar eşlioğlu
    adana 1974
    uçucu madde bağımlısı

Alıntı diyarusta Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    dispute süresi 10 gündür ve süre doldu
    delil görüntüleri ni de hazırladım fakat sistem ürünün kargo süresinin dolmasını bekle diyor

açılan pencerede tam olarak bu yazıyor

Our records show that your order was recently shipped and is currently in transit. For this shipping method, no tracking information will be provided in your destination country. According to our past experience, the majority of the packages will be delivered within the time frame promised by the seller. If your package does not arrive by 2017-08-31 , please open dispute and we will handle this immediately. We appreciate your patience.
    Adamlarin aciklamasina gore bu gonderim seklinde takip no olmuyormus ve 31.8e kadar bekleyin diyor.

Bende gecenlerde ufak tefek bisiler aldim ve alisik olmadigim takip nolari paylasti saticilar ve tahmin ettigim gibi ptt sayfasindan bunlari takip edemedim. Cok sukur sikinti olmadan paketler geldi ama gelecek icin ciddi endiselerim var bu takip edilemeyen takip nolari ile ilgili olarak.

GT-N7100 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Mesela en altta UR ile baslayan gonderiyi ptt den takip edemedim.

GT-N7100 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Burada bir hile var.Kayıtlı kargo talep ederek ek ücret ödediğiniz halde satıcı uyanıklık yaparak takipsiz yollamış paketi.Eğer dispute açamıyorsanız müşteri hizmetleri ile online olarak yazışın konu hakkında görüşün.Son seçenek teslimatın sonlarına kadar bekleyin ve öyle dispute açın.Ürün gelmezse tamamını iade alabilirsiniz.Eğer elinize ulaşırsa fazla kısmi iade alırsınız.Ayrıca satıcıya feedback(geri bildirim) yaparken bunu belirtin gerekirse 1 yıldız verin gitsin.İşin peşini bırakmayın bence.

Ürün siparişinden itibaren 59 gün geçti.

60 Günlük yasal sürenin dolmasına 20 saat var ve,
    Dispute açamıyorum.

Şu uyarıyı veriyor;

"""""Kayıtlarımız, siparişinizin son zamanlarda gönderildiğini ve şu anda nakliye halinde olduğunu gösteriyor.
    Bu gönderim yöntemi için, varış ülkenizde hiçbir izleme bilgisi sağlanmayacak. Geçmiş deneyimlerimize göre,
    paketlerin çoğu satıcının vaat ettiği süre içinde teslim edilecek. Paketiniz 2017-08-26 tarihine kadar ulaşmazsa,
    lütfen anlaşmazlık bölümünü (DISPUTE) açın; derhal bunu halledeceğiz. Sabrınız için teşekkür ederiz"""""""

Our records show that your order was recently shipped and is currently in transit. For this shipping method, no tracking information will be provided in your destination country. According to our past experience, the majority of the packages will be delivered within the time frame promised by the seller. If your package does not arrive by 2017-08-26 , please open dispute and we will handle this immediately. We appreciate your patience.

Yarını bekle yarın açalır demeyin, bu gün aynı olayı yaşadım, Bugünde gönderilmeyen ürünüm vardı,
    Dün dispute açmaya çalıştım aynı uyarıyı verdi.
    Bugün açarım diye düşündüm ama, para transfer işlemi gerçekleşiyor dedi ve, sanki ürün bana gönderilmiş gibi işlem yapıldı.

Üstte 15 gün içinde dipute açabilirsin diyor ama, Dispute ye tıkladığında satıcıya mesaj atma penceresi geliyor.
    Dispute ile alakası yok.

Allahtan Mobilden girmek aklıma geldi.
    Mobilde Dispute aktifti.
    Hemen Dispute açtım, Kanıt olarak ekran görüntülerini gönderdim.
    China post registered air ile gönderecek iken, takip edilemeyen ucuz posta şirketi kullandığı dedim.

Çok saçma, Bazı ürünlerde Dispute aktif, bazılarında değil.
    60 günün dolmasına 33 gün olan ürüne dispute açılabiliyor ama, 1 gün, 3 veya 5 gün 1 hafta olana açılamıyor.

Dispute olayı mobilden de kalkarsa aliexpress te para iadesi almak imkansız....

Halbuki son Dispute işlemini 10 gün önce açmıştım ve oluyordu.
    59.günde açmıştım. paramı geri aldım.

Bu konu hakkında bilgilendirirseniz çok sevinirim.

Our records show that your order was recently shipped and is currently in transit. For this shipping method, no tracking information will be provided in your destination country. According to our past experience, the majority of the packages will be delivered within the time frame promised by the seller. If your package does not arrive by 2017-09-27 , please open dispute and we will handle this immediately. We appreciate your patience.

Sorunun kaynağını buldum arkadaşlar.

Hesaptan veya karttan belli bir dispute sayısı geçildi ise kara listeye giriliyormuş.

Kara listeye girme nedenim ise, kartımı 4 hesap kullanıyordu.

sipariş çok olunca, dispute de çok oluyor.

aliexpres pişmanlıktır dikkat edin ürün ucuz ama çok geç geliyor

Aliexpress sitesinde şeyler satın alırsanız, indirimler ve kuponlarla ilgileneceksiniz. Bu servisi kullanmanızı tavsiye edebilirim. https://promocodius.com/tr/

Facebook Comments

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)