Losi Micro-T

Konu Bilgileri;

•  » Konudaki mesaj sayısı : 8
  •  » Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bu Sayfayı Paylaşın :

Toplam 8 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 8 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Yaklaşık 8 yıl oluyor... Arkadaşımda görmüştüm, lacivert Maverick Strada TC ! Hemen bende bir tane almak istedim fakat ailem izin vermedi. Uygun fiyatlı, bizimkileri fiyat konusunda ikna edebileceğim bir araç aramaya başladım.

Losi Micro-T fiyat olarak uygundu, boyutlarıyla tatlı, taşıması kolay... Siparişi verdik, teslim aldık, ev halkını topladım başıma birlikte açtık, ilk sürüşü yaptım.
    Ön kaldırması için arkasına 1TL yapıştırdığım, sokakta kullanırken duvara çarpıp tamponu kırdığım günler oldu.

Eski aracım
    Sene sonunda Micro yu sattım, biriktirdiğim parayı üstüne koyup Maverick aldım. Böyle devam etti, aldım, sattım, üstüne ekledim,aldım...

Eski araçlarımı takip etmeye, araç sattığım kişilerle iletişimi koparmamaya çalışıyorum. En son aracım Team Associated SC10 du. Yaklaşık 1 hafta önce gönderdim, şuan ki sahibiyle sık sık görüşüyor haftaya buluşup kullanmayı planlıyoruz

3 hafta önce tekrar micro-t almaya karar verdim fakat bulmak zor, bulunanlarında fiyatları çok yüksek. Parça parça toplamayı seçtim, girmediğim site yazmadığım satıcı kalmadı ama tüm parçaları temin ettim.

Hazır toplamaya başlamışken modlamaya karar verdim.
    LOSB1605 Adj Threaded Shock Set

LOSB1507 Front/Rear Threaded Axle Set
    LOSB1543 Losi Micro-T Clear Body(Sipariş verilmedi)
    LOSB1571 Street Tread Wheels & Tires (4): 1/36 Micro-T & Micro-Desert Truck(Sipariş verilmedi)
    LOSB1526 Front/Rear Wheels & Tires, White: Micro-T
    WSD1222 Deans Micro Plug 2R Red Polarized Connector(Sipariş verilmedi)
    LOSB1600 Front Shock Spring Set 3Pr Micro-T/B
    LOSB1601 Losi Rear Shock Spring Set 3Pr Micro-T/B
    ORI66002 Team Orion Vortex Combo 1:36 Brushless Motor 10.300 kV with 5 A Brushless ESC

Atomic firması Micro-T için güzel parçalar üretmiş araştırmam sürüyor.

Acer Racing ten araca uygun 2x5x2.5mm Ceramic(8 adet) ve 3x6x2.5mm Ceramic Nitride(2 adet) rulman buldum. Şimdilik C047 3x6x2.5mm olanları sipariş edebildim.

Batarya olarak Turnigy nano-tech 180mAh 2S 25C Lipo düşünüyorum, ne yazık ki stokta yok stoğa ne zaman gireceği bilinmiyor.

MaxAmps ile iletişime geçtim, custom batarya üretimi yapıyorlar. Umarım bir sorun çıkmaz.

Servo araştırmam sürüyor. Hextronik HXT500 modelini kullanan çok fazla microcu var, uygun fiyatlı fakat alma konusunda karasızım.

Elimde 30wt Losi Silicone Shock Oil ve SC10 dan kalan XPS-3SS 3 kanallı 2.4 ghz kumanda ve alıcım var.

Önerilere açığım, hala araştırma yapıyorum araç ile ilgili. Aksilik olmazsa yakın zamanda toplamayı planlıyorum.
    İyi forumlar
    Konu hayabusa95 tarafından (01-08-2017 Saat 17:17 ) değiştirilmiştir.

Motor/esc nin tahmini varışı 9 Ağustos olarak gözüküyor bugün yola çıktı.
    MaxAmpstan geri dönüş aldım, Türkiye'ye gönderim yapamadıklarını öğrendim, yasal nedenler vs. Amerika'ya göndertip oradan transfer yaptırabilirim belki.
    Ellerinde 1s lipo var 260 mah fakat kullanacağım sistem desteklemiyor. 2s üretimi talep ettim fakat pil yuvasına sığmayacağını söylediler. Bende escyi pil yuvasına yerleştirip buyuk batarya için yer açmayı planlıyorum. Yinede yer problemim var şasede.
    Motor/esc combo geldiğinde göreceğiz sığıp sığmayacağını. Duruma göre DT şasesi sipariş etme durumum var hem daha uzun hem pil alanı daha geniş.

Stock DT kebini hiç sevmiyorum Ebay'da TGB(TeamBlueGroove)'nin keplerini gördüm.

Sipariş verdim, yolda

Buggy tarzında toplanabilir diye düşünüyorum. Belki revell veya tamiyanın statik modellerindeki motoru kullanabilir, lightbar vb. scale dokunuşlar yapmayı deneyebilirim.

Tamiya 1:24 1966 Volkswagen 1300 Beetle Motoru
    Tabi bizim motorda arkada durduğundan onu bunun üstüne nasıl koyarız bilemiyorum keşke 3D yazıcımız olsaydı LOSB1572 Micro Desert Truck Standard Tyres siparişi vermek zorunda kalacağım galiba.

Savöx' a mail atmıştım çok hızlı geri dönüş yaptılar, Savox SH0255MG modelini önerdiler HXT500' e göre biraz daha büyük. THK Model Uçak' ta deneyip alma şansım vardır umarım.
    -------------------------------------------------------------------------------------------------------
    Konu ile alakası yok ama forum kurallarına aykırı bir durum yoksa yaptığım ve yapımına devam etmekte olduğum statik modellerimi paylaşmak isterim.

Citroen 2CV
    -------------------------------------------------------------------------------------------------------
    Acer Racing ten araca uygun C067 2x5x2.5mm Ceramic Ball Bearing(8 adet) siparişini verdim, bugün de böyle sonlanmış oldu
    Konu hayabusa95 tarafından (01-08-2017 Saat 17:15 ) değiştirilmiştir.

3.Gün
    TL-043-T Atomic Losi Micro T Alloy Motor Mount Guard (Titanium) görüntü güzel değerlendirip almayı düşünüyorum.

AR-182-BO Atomic 2mm Blue Alloy Lock Nuts (Pro Version) ,
    MaxAmps 260mah 2S 7.4V Lipo(2 adet) ve
    LOSB1572 Losi Pre-Mounted Desert Tire Set (Black Chrome) (8) siparişi verdim. 4 lü paketler halinde satılıyor, paylaşmış olduğum buggy resmindeki gibi 2 sini tepeye bağlamayı deneyeceğim.

Yabancı forumlarda gezinirken Micro-T yi 4wd yapan biri ile tanıştım. Kendi Metal diff parçalarını üretmiş ve uygun fiyata satışını yapıyor. Kendisine ulaşmaya çalışıyorum.

Konnektör seti, threadlock adhesive, kep boyası, servo, shock oil gibi almam gereken ufak şeyler kaldı.

Yine konu ile alası yok ama yapmayı planladığım 2 model.

Ayrıca konu açacağım yapıma başladığımda.

Kargoda 6 paketim var, yaklaşık geliş süreleri 8-15 gün arası değişecek, bu arada eksikleri toparlamaya çalışacağım. Önemli gelişmeler olursa paylaşacağım, görüşmek üzere
    Konu hayabusa95 tarafından (02-08-2017 Saat 02:18 ) değiştirilmiştir.

Savox SH-0257MG Super Speed Metal Gear Micro Digital Servoyu yerine oturtmakta sorun yaşadım zımpara işlemini yanlış bölgelere yapmışım. Yeni LOSB1500 siparişi vereceğim.

Lastikler sabit durmuyor. Bushing veya rulman ile sabitlenebiliyor, stok olarak rulmansız geliyor araç. Rulmanları beklemeyi tercih ediyorum
    Konu hayabusa95 tarafından (03-08-2017 Saat 23:41 ) değiştirilmiştir.

Alıntı shit_4_u Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Güzel görünüyorlar
    Teşekkür ederim

10. gün
    Motor-esc, locknutlar geldi. Rulmanlar gelmeden transmissionu toplayamıyorum.
    Önümüzdeki günlerde lipolar gelecek. Kepten haber yok.

12. gün
    3 parça daha geldi. Yarın akşam motor dahil şaseyi toplamış olmayı planlıyorum.

16. gün
    Canada' dan kep geldi.
    Fotoğraflardan çok daha güzel duruyor.

Konu hayabusa95 tarafından (14-08-2017 Saat 15:27 ) değiştirilmiştir.

İşler planladığım gibi gitmedi, uzun zaman oldu fakat toplama aşamasına geçtim. Şimdilik fena gitmiyor en büyük problem hangi vidanın nerede kullanılacağı

Ne yazık ki almış olduğum ilk kep kullanılamaz hale geldi.
    Losi Micro Baja kebi sipariş etmiştim, gece maskelemesi ile uğraştım bir kaç saat önce boyadım. Kep küçük olduğundan maskeleme zor oldu.
    Kullanmış olduğum boya Tamiya PS-19 Camel Yellow, fotoğraflarda açık renkli çıkmış.

Orion motor araca uymadı ben de motoru Xcelorin Micro 10250kv, 30 wt olan amortisör yağını 15wt ile değiştirdim, üstünde çalışmaya devam ediyorum.

Görüşmek üzere
    Konu hayabusa95 tarafından (14-03-2018 Saat 19:15 ) değiştirilmiştir.

Facebook Comments

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)