Rc Tekne Kalıbı Hakkında Yardımlarınızı Bekliyorum.

Konu Bilgileri;

•  » Konudaki mesaj sayısı : 2
  •  » Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bu Sayfayı Paylaşın :

Toplam 2 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 2 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Merhabalar sevgili abilerim forumu uzun süredir takip etmeme rağmen yeni üye oldum bu şekilde direk konu açmak doğru mu bilemiyorum ama aradığım şeyi bulamadım o yüzden affınıza sığınarak yazıyorum.

Elimde geçen sene satın almış olduğum 120*45*50 cm ebatlarında çalışır durumda bir teknem var. Şimdi ben bu teknemin aynısından bir tane daha yapmak istiyorum tabi bunu yapabilmem için öncelikle mevcut teknemin kalıbını çıkartmam gerekiyor. Silikon kalıp polyster kalıp vs. çok araştırdım ancak net bir bilgiye ve fikre ulaşamadım. Ne yapmam gerek nasıl yapmam gerek yardımlarınızı esirgemezseniz sevinirim.

Mevcut teknemin tüm elektronik aksamını söküp alt ve üst parça olarak iki parçaya ayıracağım sonrası hakkında fikrim yok. Bu arada mevcut teknemde fiberden imal edilmiş bir tekne.

Şimdiden teşekkür ederim.

oncelikle modelinizin ic aksamini tamamen cikartin. sonra bir sehpa yada kontra uzerine sabitleyin. karinayi guzelce kalip ayirici vax ile silin . sonra uzerine gelcoat denen malzemyi boya surer gibi surun. kurumasini beklemeden 2 mm kalinliginda elyafinizi serin ve epoksi ile iyice yedirin. hava kabarcigi kalmamasi icin metal rulo kullanin. daha sinra 2.ci ve 3.cu kat elyaflari doseyin ve epoksiyi yedirin. katlar arasinda kurumasini beklemeyin. 30 saat kadar bekleyin ve gerekli ayirma takoz ve aletlerle kaliptan ayirin.burda onemli olan vaxi guzel yedirmeniz yoksa ayrilmaz ve tum emekler bosa gider

SM-N9000Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Facebook Comments

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)