Rc tekne sorunu

Konu Bilgileri;

•  » Konudaki mesaj sayısı : 5
  •  » Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bu Sayfayı Paylaşın :

Toplam 5 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 5 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Herkese merhaba
    Yakın bir zamanda nitro yakıtlı su soğutmalı bir tekne aldım CEN marka ama bu tekneyi sürekli olarak çalıştırmayı başaramadım. Fakat egzostu tikayinca çalışıyor. Sanki yakıt gelmiyor ya da karbüratör ayarı yapilacak. Bu konuyu bir bilemeden öğrenmek çok daha iyi olur. Yardımlarınızi bekliyorum ayrıca İzmir Bornova'da ikamet ediyorum toplantılarımızda katılmak isterim. Herkese slm.

Üyelik Tarihi Üyelik tarihi
    Jul 2007
    Nereden Nereden
    İstanbul-Zeytinburnu
    Yaş Yaş
    39
    Egzost tüm nitrolu motorları çalıştırmak için kapatılıyor veya karbüratörün hava giriş yeri, kapatınca motor vakum vapıo karbüratöre yakıtı çekiyor hızlı bir şekilde.Motor birkaç saat çalışmazsa tekrar çalıştıracağınız zaman yakıt hemen gelmeyebilir çünkü yakıtın içindeki yağ karbüratörün deliklerini tıkıyor.Bu yüzden yakıt pompasıda olmadığından işlemi hızlandırmak için egzostu kapatınca çok hızlı yanma odasına yakıt çekilir.
    Teknik servis

kardeşim teşekkür ederim verdiğin bilgiler için ama ben bu motoru su soğutmalı olduğundan dolayı devamlı çalıştıramıyorum hararet yapar korkusuyla. Bu günlerde 1 adet su pompası aldım.bağlayıp soğutma yaparak çalıştıracağım. Ama bu gidişle satacağım galiba elektrikli motora sahip bir tekne alacağım beni çok uğraştırıyor

Üyelik Tarihi Üyelik tarihi
    Jul 2007
    Nereden Nereden
    İstanbul-Zeytinburnu
    Yaş Yaş
    39
    Çalıştırıp kenarda yani suya koymadan rolantide veya çeyrek gaz vererek 20 30 saniye çalışabilir sonra suya koyup kullanılır suda giderken arka borudan veya dümenden hızlı çarpan su motor kafasından ve egzostan dolanıp yandan dışarı atılır.Veya biraz su ve şırıngayla azar azar su basabilirsiniz soğutma olsun diye.
    Teknik servis

teşekkür ederim. şırıngayla denemiştim fakat ne olur ne olmaz diye su fıskiye motoru aldım ve evde çalıştırmak için devirdaim yaptım. Bugün bir servise götüreceğim benim için çalıştırsınlar diye ve öğrenmem gereken şeyler var.

Facebook Comments

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)