'O' An!


Konu Bilgileri;


 •  » Konudaki mesaj sayısı : 51
 •  » Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bu Sayfayı Paylaşın :Toplam 51 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor


Sayfa 1 Toplam 3 Sayfadan 123 SonuncuSonuncu

 1. #1


  Noel öncesi nüfusunun çoğunluğu Hristiyan olan bir ülkeden böyle bir fotoğraf gelmesi beklenmezdi ama geldi işte...Filipinler’de Başkent Manila yakınlarındaki bir gecekondu mahallesinde yıkım ekipleri Christmas’tan 3 gün önce 80 evi yıktı..Bununla da yetinmedi yaktı.Evi yıkılan ve yakılanlardan biri yangın daha için için sürerken yeni bir ev yapabilmek amacıyla kalmayanlar arasından bir umut,inşaat malzemesi aramaktaydı.Acaba ‘o’ anda ateş dumanını olaydan utandığı için mi salmaktaydı ? (AP / Pat Roque)
  Konu Cydia tarafından (28-12-2006 Saat 15:39 ) değiştirilmiştir.

 2. #2


  Venezuela...Karakas yakınlarında bulunan yoksul setmtlerden birinde Ramon Hernandez adlı görevli bir evsizle konuşuyor.Hernandez,ülkede evsizler için yürütülen bir kampanyaya kayıt olması için kadını ikna etmeye çalışıyor.Aslında ‘o’ anda hali vakti yerinde görünen adam da resmi olarak evsiz.Kadın ne kadar şüpheli...Tabiat da dahil etraf ne kadar yoksul,buna karşılık insanların yüzlerindeki canlılık nasıl da zengin görünüyor.İnsanlık adına zengin bir ‘o’ an da ondan mıdır nedir? ‘O’ ana bakan sunucu bunu bilemiyor. (AP / Jennifer Szymaszek)

 3. #3  24 Haziran...Güney Kore’nin Başkenti Seul...Almanya’da Güney Kore ile İsviçre arasında oynanan Dünya Kupası karşılaşması sırasında maçı Seul’deki dev ekrandan seyreden bir taraftar hakeme kızdıktan sonra...Daha ileri gitmemiş.İyi ki...Aksi halde ne bu kadar hoş,hadi söyleyelim komik olabilirdi.Ne de yayımlayabilirdik. (AP / Ahn Young-joon)

 4. #4  5 Nisan 2006....Amerika Birleşik Devletleri’nin Florida Eyaleti’ndeki Stuart Kenti yakınlarında bulunan gölde bir sürat teknesi,limandan ayrılıyor.Gösterişli bir manevrayla...Suyun hareketi,helikopterden çekilen fotoğraf ve ‘o’ an bu gösterişli menavranın aşağıdaki homurtusunu kulak arkası edip eylemi estetiğe götürüyor. (AP / Jason Nuttle)

 5. #5  Sağolsun bu fotoğrafını bize gönderen Maltepe Üniversitesi Görsel İletişim Tasarımı Bölümü Öğretim Görevlisi Osman Ürper, kömür madenciliğin ne olduğunu anlatmış... Dünyanın en zor işlerinden biri olduğunu; eğer bir bölgede kömür varsa maden işçiliğinin orada yaşayanların kaderi olduğunu,gün ışığına çıkmanın bir maden işçisi için ne anlama geldiğini yazmış... Aslında bütün bunları madencinin tereddütlü gülümsemesi ve hüzün kırığı bakışları da anlatmış. Üstelik 'o' anda maden ocağı duvarından yansıyan ışıklarla madencinin gözlerinin beyazlığı nasıl da bütünleşmiş.sanki binlercesinin ocak duvarına bıraktığı umut izleri gibi...

 6. #6
  Şimdilik O'an dan bukadar... Yarın görüşmek üzere

 7. #7
  Bunlarda benden....umarım aşırıya kaçmamışımdır.  1955 Mogens von Haven, Danimarka.
  28 Ağustos 1955'te çekilen bu fotoğrafta bir yarışmacı motokros şampiyonasında motosikletinden düşerken görüntülendi.
  __________________________________________________ _______________

  1973 Fotoğrafı kimin çektiği bilinmiyor
  Şili'de demokratik seçimle gelen Başkan Salvador Allende'nin askeri darbe sırasında ölümünden birkaç saniye öncesi. Fotoğrafı çeken kişinin "kişisel güvenliği" için adının açıklanmasını istemediği sanılıyor
  __________________________________________________ _______________

  1975 Stanley Forman, ABD
  Boston'da bir kadın ve bir kız apartmanın yangın merdiveninin çökmesiyle düşmeye başlıyorlar. Bu fotoğraf yılarca güvenlik kampanyalarında kullanıldı
  __________________________________________________ _______________

 8. #8
  o'anın spikeri benim

  gün gün güncellemeyi düşünüyorum burayı... bir anda tüm resimler hem ağır gelir hem de okuyası gelmez insanın bugünlük başka resim eklemeyelim lütfen

 9. #9
  bırıncı fotograf cok hos bır fotograf cocugun uzerınde bıraz photoshop kullanılmıs ama gınede guel olmus bence

  motordan dusen adamın fotografıda cok cok ıyı

 10. #10  Kolombiya’nın ikinci büyük kenti Medellin’de Christmas ışıkları...Malum Medellin,Kolombiya uyuşturucu mafyasının merkezi ve şiddetin kol gezdiği bir kent.Tedirgin Noel ışıkları da bunun farkında sanki... (AP / Luis Benavides)

 11. #11  Tarih 14 Temmuz 2006...Hindistan...Trene bombalı saldırı olayı...207 kişi can verdi...Yaralılardan biri de Kalpesh Raut’tu.Olaydan sonra hastanede tedavisi yapılmıştı.O sırada baktığı yanan eliydi ama başka bir şeye bakıyordu.Genç adam terör dehşetinin iziyle tanışıyordu. (AP / Saurabh Das)

 12. #12  2 Ağustos...Kongo’nun Başkenti Kinşasa...Polisler,göstericileri dağıtmak üzere ilerliyor.Göstericiler gönüllü seçim görevlilileri.Verilen ücreti az buldukları için gösteri yapıyorlar.O sırada hengamenin şaşkınlığında bir evsiz kalkıp uzaklaşmaya davranıyor.AP foto-muhabir Jerome Delay,yüzündeki şaşkınlığın korku doruğuna çıktığı anda deklanşöre basıyor.Öylesine güçlü ki yaşadığı korku ve dolayısıyla bakışları.Çerçevenin ortasında iki küçücük göz bütün ‘o’ ana hakim oluyor. (AP / Jerome Delay)

 13. #13  Afganistan’da operasyon yapan Amerikan birliğinden bir asker,kendini selamlayan çocuğa elini sıkmak üzere gidiyor. Savaş,büyük hesaplar,iç çekişme zerrelerinin oluşturduğu toz duman içinde bu ortamdan kopuk,küçücük,istisna ama masum,insancıl gelişme karşısında karenin içindeki her şey şaşırıyor ve donup kalıyor.Afganistan’ın tozu dumanı bile bu gelişmenin tamamlanması için sanki şöyle bir durup aralanıyor. (AP / Saurabh Das)

 14. #14  Amerika’da Cleveland Eyaleti’nde itfaiye erleri boş bir evde çıkan yangınla mücadele ediyor.Binanın tavanındaki izolasyon maddesi üzerlerine dökülmeye başlayınca bir gerilim,endişe hali oluşuyor.Işıksa bu gerilime hiç aldırmayıp sanki olacakları bilir gibi su zerreleriyle gökkuşağı oluşturmakla meşgul.Zaten tavan çökmüyor.Yangın söndürülüyor. (AP / The Plain Dealer, David I. Andersen)

 15. #15  Amerika Birleşik Devletleri Maryland Eyaleti semaları.Bir uçak Washington Kenti’ne yaklaşırken bulut kümesinin içine giriyor.Her ne kadar bulut kümesinin dışa bakan yüzeyleri tehditkar gri tavırlar takınsa da bulut kümesini pek çok şeye benzetmek mümkün.Patlamış mısıra veya pamuk şekerine ya da ham pamuğa veya başka nesnelere...Hasılı bu gökyüzünün oyuncul anlarından biri olarak kayda geçiyor. (AP / Chris Gardner)

 16. #16  AFGANİSTAN'IN BAŞKENTİ KABİL'DE ÜLKEDE SON AYLARDA YAŞANAN TERÖR OLAYLARINI DURDURABİLMEK UMUDUYLA BİR TOPLANTI YAPILDI. BU FOTOĞRAF O TOPLANTI SIRASINDA ÇEKİLDİ. AFGANİSTAN'DA BU ÜLKENİN KÜLTÜRÜNE KOŞUT OLARAK SÖZ SAHİBİ BİR KOMİTE VAR. UZLAŞMA KOMİTESİ ADI VERİLEN BU KURUM ÜLKENİN YAŞLI AKİL ADAMLARINDAN OLUŞUYOR. UZLAŞMA KOMİTESİ, TERÖRE ÇARE İÇİN ÜLKENİN UZAK KÖŞELERİNDEKİ YAŞLI KÖY YA DA TOPLULUK LİDERLERİNİ BİRARAYA GETİRDİ. AP FOTO-MUHABİR RODRİGO ABD BİR YAKIN PLAN ÇALIŞMASI YAPARAK AFGANİSTAN'IN ÖNCELİKLİ SORUNUNU, O TOPLANTININ RUH HALİNİ BİRARAYA GETİRİVERDİ. TOPLANTIYA KATILAN YAŞLILARDAN BİRİ TESBİH ÇEKİYOR. PARMAKLARDAKİ KINA HUZUR İÇİNDE YAŞAMA ARZUSU OLARAK 'O' ANDA IŞIĞIN ÖNÜNE ÇIKIYOR. DİĞER ELİYLE DESTEKLEDİĞİNE BAKILIRSA ADAM TESPİH ÇEKMEKTEN YORULMUŞ. TESPİH ÇEKERKEN ''YA SABIR'' DİYOR MU ACABA ? YİNE DE BU BENZETME FOTOĞRAFI, SABRETMEKTEN YORULMUŞ BİR HALKIN 'O' ANI YAPIYOR. (AP PHOTO/RODRIGO ABD)

 17. #17  LÜBNAN'DA HÜKÜMET KRİZİNİN ARDINDAN HİZBULLAH'IN BAŞKENTİ BEYRUT'TA BAŞLATTIĞI UCU AÇIK PROTESTO EYLEMİNDEN BİR ENSTANTANE. HÜKÜMET BİNASININ ÖNÜNDE BIÇAKLI TEL ÖRGÜLERİN ÖTESİNDEKİ GRUPTAN BİR KIZ ANİDEN DÖNÜP BAKIYOR. AP FOTO-MUHABİR PETROS GİANNAKOURİS DE DEKLANŞÖRE BASIYOR. KUŞKUSUZ MESELE NETLİK AMA BERİDEKİ TEL ÖRGÜLERİN FLULUĞU BAKIŞLARIN GÜCÜNÜ KANITLIYOR. SANKİ TEL ÖRGÜLER AKYÜZDEN YAYILAN SİMSİYAH ÖFKELİ BAKIŞTAN ÜRKMÜŞ ARADAN ÇIKMAYA ÇALIŞIYOR. (AP PHOTO/PETROS GIANNAKOURIS)

 18. #18  AVUSTRALYA'DA MOUNT BEAUTY DENEN BÖLGEDE ORMANLAR YANIYOR. YAKINDAKİ BİR GÖLDE YANGIN SÖNDÜRME HELİKOPTERİ DEPOSUNU DOLDURURKEN BÖLGE SAKİNLERİNDEN MİLAN SMİTH DE AYAKLARINI YIKIYOR. FOTOĞRAF BU AMA DEĞİL... BİRLİKTE BAKALIM ŞİMDİ... GÖKYÜZÜNÜN, AĞAÇLARIN, IŞIĞIN VE GÖLÜN SESİ VAR 'O' ANDA... ÖTEDE AĞAÇLARIN DUYULMAYAN SESİNİ GÖKYÜZÜ DUYULUR YANİ GÖRÜLÜR HALE GETİRİYOR. BERİDE İSE GÖL, GÖKYÜZÜNDEKİ HÜZNÜ KÜÇÜK KIZIN AYAĞINA GÖTÜRÜP ÇOCUĞA DERT YANIYOR. ÇOCUK DA SANKİ IŞIĞIN VE SUYUN SESİNİ DUYMUŞ DA DİNLEYİP MERAKLA ANLAMAYA ÇALIŞIYOR. (AP PHOTO/AAP IMAGE, CHRIS HOCKING)

 19. #19  FERİDE ŞAH VE 2 YAŞINDAKİ OĞLU AMİR, KABİL'DEKİ NEJAT TIP MERKEZİ'NDE TEDAVİ OLMAK İÇİN BEKLİYOR. VE FOTOĞRAF, IŞIĞIN 'O' ANDAKİ VARLIĞININ MİKTARINA KOŞUT OLARAK AFGANİSTAN'IN PEK BİLİNMEYEN ÇARPICI BİR GERÇEĞİNİ FISILDIYOR. FERİDE ŞAH BİR UYUŞTURUCU BAĞIMLISI. AFGANİSTAN'DA BOLCA BULUNAN AFYON KULLANIYOR. OĞLU AMİR DE ÖYLE. ANNE SÜTÜNDEN GEÇMİŞ. AYRICA FERİDE, ÇOCUK MIZMIZLANDIĞINDA SAKİNLEŞMESİ İÇİN ÇAYINA AFYON KATIYOR. KOCASI DA AFYON BAĞIMLISI. EVDE TÜTTÜRDÜĞÜ İÇİN DİĞER 4 ÇOCUKLARI DA DOLAYLI OLARAK UYUŞTURUCU KULLANIYOR. BU DURUM AFGANİSTAN'DA EVLERİN DUVARLARI ARDINDA YAYGIN BİR SORUN. FOTOĞRAF BİR BAŞKA DURUMU DA AÇIKLIYOR. AFYON BAĞIMLISI ANNE VE BEBEĞİNİN YÜZÜNDEKİ IŞIK, KAYIP GİTMEKTE OLAN HAYATLARIN SON VE ZAYIF TUTUNUŞLARINI GÖSTERİYOR.

 20. #20


  KATAR'IN BAŞKENTİ DOHA'DA YAPILAN ASYA OYUNLARI'NDA ERKEKLER 100 METRE SIRTÜSTÜ FİNALİ. JAPON JUNİCHİ MİYASHİTA ALTIN MADALYAYA GİDİYOR. KENDİSİ FARKINDA DEĞİL AMA UYGUN AÇIYI GÖRÜP DEKLANŞÖRE BASAN FOTO-MUHABİR JUNJİ KUROKAWA, SUYUN BU BAŞARIMDAN KEYİFLENMİŞCESİNE OLUŞTURDUĞU HARİKA GÖRÜNTÜYÜ KAYDA GEÇİRİYOR. (AP PHOTO/SAURABH DAS)

Facebook Comments

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •