80'ELCO PT Torpido Boat 1/35

Konu Bilgileri;

•  » Konudaki mesaj sayısı : 9
  •  » Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bu Sayfayı Paylaşın :

Toplam 9 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 9 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Üyelik Tarihi Üyelik tarihi
    Sep 2007
    Nereden Nereden
    Ankara
    Yaş Yaş
    47
    Arkadaşı, zaten internet üzerinden 1 senedir takip etmekteydim, ama tanışmak ancak 2 ay kadar önce olabildi

Takribi 2 ayda biten kit, İtaleri'nin 1/35 torpido botu statik maketidir. Bu tekneler, II Dünya Savaşı'nda Amerikan Deniz Kuvvetleri tarafından, ağırlıklı olarak Pasifik okyanusunda devriye maksatlı kullanılmış olup, harp sonrasında bir kısmı diğer müttefik devletlere hibe edilmişken, bir çoğu hurdaya çıkarılmıştır

Cephane olarak klasik olarak 4 torpil taşıyan tekne, gerek bu torpillerin çeşitleri açısından, gerekse üzerine takılan diğer silahlar açısından zaman içinde bir çok değişikliğe uğramıştır

Kitin yapımına geçicek olursak;

Orjinalinden farklı olarak üst güverte, estetik açısından (vede yapanın sabrına gıcıklık olsun diye ), ahşap kaplanmış, içine sinyal ve projektör ışıkları yerleştirilmiştir Ancak tüm boyama ve parçaların toplanması plana uygun yapılmıştır

Diğer taraftan yürüyen aksam için , THK dan alınan iki adet Wind Dragon motoru, 'sağ ve sol' iki çift pervane ile 4 mm lik şaftlarla bağlanmıştır. Motorlar, c/z ustadan çekilen kopya ile (bilgi ve şema için çok teşekkürler )
    iki esc ile kontrol edilmektedir. Güç ise 12 voltluk bir aküden gelmektedir.

Yapımı henüz biten, küvet testlerini başarıyla atlatan bu arkadaşın, ilk seferine havaların müsait olduğu ilk pazar çıkmasını planlıyorum

İnşallah gelecek sene, Harikalar Diyarında, sana bu arkadaşla da eşlik edebiliriz Red Fin
    Eklenen Resim Ön İzlemesi
    Konu ceb76 tarafından (13-12-2007 Saat 20:27 ) değiştirilmiştir.

Sep 2007
    Nereden Nereden
    Ankara
    Yaş Yaş
    47
    Buda kıçtan görülüşü...

işte budur... abi çok kaliteli işçilik buna biraz uzaktan yaklaşıp denize otorttursan kimse model olduğuunu anlamaz tebrik ediyorum abi. konuları siz açınca direk dalıyorum yine harikalar görmek için. kaltenizden dolayı sizi kutluyorum.

TA05 VDF CounterSteer 96% /SpeedPassion GT 2.0 LPF Carbon Black Edt./ Team Orion Vortex Race 7.5/Victory 45c/LRP 2.4

Sep 2007
    Nereden Nereden
    Ankara
    Yaş Yaş
    47
    saol... esas Queen Mary 2 diye bir bela elime aldım bakalım hayırlısı... 2 gundur onu planlıyorum

Gercekten muthiş ellerinize emeğinize saglık benımde elimde USS ARLEIGH BURKE DDG-51 1/350 static model var bunu Yakıtlı modele cevırmek herhalde daha mantıklı olacak.

c/z c/z - ait Kullanıcı Resmi (Avatar) Ziyaretci
    Harika bir işçilik sabrınıza hayran kaldım
    Güzel bir de video çekebilirseniz seyrine doyum olmaz bence..

Sep 2007
    Nereden Nereden
    Ankara
    Yaş Yaş
    47
    çok teşekkürler

Sep 2007
    Nereden Nereden
    Ankara
    Yaş Yaş
    47
    Arkadaş sonunda bu gün suyla tanıştı

Nedenini bilmediğim bir sebepten ötürü (eğer aylar boyunca hiç kontrol etmezsen, böyle bulursun ), sistemi besleyen 12 lik aküm ölmüş vede malesef bunu havuzda farkettim.

Neyseki, yanımda olan 7,2V'lik, 1200 ve 2000mAh olmak üzere iki pil paketimi kullandım.

Hız haliyle beklediğimden düşük oldu, ama su tutuşu ve dengesi inanılmazdı Pil sorununu çözer çözmez, sanırım havuz maceralarımın vazgeçilmez dostlarından biri olucak

Beğenilerinize sunulur...
    Konu ceb76 tarafından (27-04-2008 Saat 21:22 ) değiştirilmiştir.

Sep 2007
    Nereden Nereden
    Ankara
    Yaş Yaş
    47
    2 gündür RC Tekne bölümünde yaprak kımıldamayınca, harekette bereket vardır, hiç olmazsa belki insanları biraz kaşırım diyerekteeen, takribi 2 ay zarfında çekilmiş 3 videoyu seyrinize sunayım dedim

Elco'mun en büyük sorunu pil dayanmaması İlk iki videodaki pilleri, sizinde izlediğiniz üzere, çekim sonunda bitti (ki 12V ışıldak aküsü kullanmaktayım)

Bunun sebepleri, hem 2 ayrı motorun tek pilden akım çekmesi hemde üzerindeki 3 pallik 3,5 luk iki pervanenin, motorları çok yorması İşin kötü tarafı, sisteme uygun 2 palli, 2 cm lik bir çift sağ ve sol pervanede şu ana kadar bulamadım.

Fakat son videoda göreceğiniz üzere, sevgili scoutbd den ödünç aldığım 3 cel 7,4 V lik Li-po pil çok tatminkardı Sanırım bu ara bir tane Lipo alıp, tüm dertlerimden kurtulacağım

http://www.metacafe.com/watch/1416781//

http://www.metacafe.com/watch/1385850//

http://www.metacafe.com/watch/1632876//

• Facebook Comments

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)