İstanbul ''Orhanlı Grubu'' Uçuşlar

Konu Bilgileri;

•  » Konudaki mesaj sayısı : 97383
  •  » Şu anda 149 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (9 kayıtlı ve 140 misafir)

Bu Sayfayı Paylaşın :

Toplam 97383 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Sayfa 1 Toplam 4870 Sayfadan 123416511015011001 ... SonuncuSonuncu

Orhanlı Uçuş Alanı :
    http://maps.google.com/maps?q=40.905...h&vpsrc=6&z=17

Orhanlı Tayfası :
    http://www.hobbyrc.com/forum/threads/71053

Selam arkadaşlar her nekadar sabit bir pistimiz olmasada buldugumuz yerlerde yaptıgım ve arkadaşların yaptıgı ucuşları resimleri elimden geldigince bu başlık altında yayınlamaya çalışacagım istanbulda uçuş yapan arkadaşlarımızda destek olursa sevinirim.

Ahmet Özgen uçuşları

Yagmurlu bir günde uçuş için inat ettik ahmet abi ve ben kumandalara poşet gecirip öyle uçtuk. ahmet beyin ucagının ön tekeri avare canı nereye isyerse gidiyordu büyük ustalıkla ucagı kaldırıyor

benim swallow ile yapmaya çalıştıgım ucuşlar

ve son olarakta genel bir ucuş elektirikciler eminim bu videonun sonundaki ufak ucaga bayılaçaklardır.

yarın da kısmet olursa bir iki resim paylaşacagım sizlerle
    Konu emo23 tarafından (20-11-2011 Saat 12:25 ) değiştirilmiştir. Sebep: Orhanlı harita linki eklendi

Üyelik Tarihi Üyelik tarihi
    Jun 2005
    Nereden Nereden
    Antakya
    Yaş Yaş
    51
    Bu güzel videoları şimdiye kadar bizden neden sakladınız?
    Son videonun sonundaki kapron Extra'nın yapım detaylarını görmek isterdim.
    www.gurmanbayraktar.com
    -Hobi ile saplantı arasındaki ince bir sınırda...-

aslında o model bir salon modeli ve bu sene istanbulda yapılan salon yarışında yarıştı ve hakemlere çarpmişti. o ucagı ucuran arkadaşı uzun zamandır göremiyorum. şayet tekrar karşılaşırsak sizler ve kendim için yapım detaylarını alıp sizlerle paylaşırım.

c/z c/z - ait Kullanıcı Resmi (Avatar) Ziyaretci
    Videolar çok güzel.. İstanbul Uçuşları konu başlığınız da hayırlı olsun..
    İstanbul uçucularına selamlar..

Teşekkürler cem bey bakalım katılım yeterli olaçakmı
    Eklenen Resim Ön İzlemesi
    • Dosya tipi: jpg 11.jpg (359,8 KB (Kilobyte), 6765x kez indirilmiştir)
    • Dosya tipi: jpg SL740394.JPG (194,1 KB (Kilobyte), 6435x kez indirilmiştir)
    • Dosya tipi: jpg SL740402.JPG (199,2 KB (Kilobyte), 6498x kez indirilmiştir)
    • Dosya tipi: jpg SL741724.JPG (193,9 KB (Kilobyte), 6427x kez indirilmiştir)
    • Dosya tipi: jpg SL741725.JPG (188,7 KB (Kilobyte), 6444x kez indirilmiştir)

Aferin bana ne güzel çekimler yapmışım meğer.Birşey göremeden,gözkararı gayet iyi çekim yapmışım.Bu arada Koray Jr. da benim le yarışıyor ustalıkta.

Birkaç resim daha.

Ahmet abi hafta sonu terslik olmaz ise saitonun rodajı için oraya gelecegim. ama kumandam olmadıgından ucuş yapamayacagım sadece sizi seyrederim.

?? kumandaya ne oldu?Ben hepten karıştım!!!

hiç sorma panoya öylesine ilan verdim arkasından istanbuldan bir arkadaş aradı takas yapalım dedi jr 9303 kumanda ve üzeri para dürttü olur dedim akşam saat onda geldi arkadaş temiz pırıl pırıl bir kumanda takas yaptım ben dedim bunu satışa koyum bu arada hafta sonu ucarım dedim sabah satışa koydum pat ankaradan bir arkadaş aradı 3 dakika sonra kumanda yı verdim ama ben kumandasız kaldım.anlıyacagın öyle murat uçmazsa onun kumandayı alırım artık

30 agustos dolayısıyla beylikdüzünde yapılaman etkinlikler cevresinde THK önderliginde bir model uçak ve helikopter gösterisi yapıldı bununla ilgili bir kaç resmi ve videoyu sizlerle paylaşmak istedim gercekten güzel bir etkinlik olup cevre insanı modelle tanışmış oldu.hatta bir bayanla oglu gelip bunları ucurmamız için ne kadar alıyorsunuz gibi muhabbetlerde bol miktarda vardı. bugün resimler yarın yüklüyebilirsem mükemmel bir heli gösterisi seyrettirecegim. video ile ugraşamıyorum kusura bakmayın cap i yetiştirmeye çalışacagım.
    • Dosya tipi: jpg 1.JPG (202,6 KB (Kilobyte), 5996x kez indirilmiştir)
    • Dosya tipi: jpg 2.JPG (205,0 KB (Kilobyte), 5895x kez indirilmiştir)
    • Dosya tipi: jpg 4.JPG (203,4 KB (Kilobyte), 5865x kez indirilmiştir)
    • Dosya tipi: jpg 5.JPG (214,7 KB (Kilobyte), 5827x kez indirilmiştir)

Jun 2005
    Nereden Nereden
    Antakya
    Yaş Yaş
    51
    Bu tarz organizasyonlar ülkemizde nadir yapılıyor. Katılım, fotoğraflarda göründüğü şekilde ise kaçıran çok olmuş demektir. Modeller harika görünüyor. Şöyle ortamın genel havasını anlayabileceğimiz bir video da olsaydı güzel olurdu ama canınız sağolsun.
    www.gurmanbayraktar.com

aslında modelci olarak katılım gercekten azdı ama seyirci olarak sonradan bayagı bir kitle toplandı video olarak sadece bir heli gösterisini çekebildim hiç yapmadıgım bir şey yapıp boş bataryalı makine götürmüşüm yanımda

Şıh abi bu pist(?) nerede tam olarak.Motorlu uçuş riski nasıl? Bloklar çok yakın görünüyor.Biraz tesisler ve pist hk. bilgi verebilirmisin?
    Konu aozgen tarafından (31-08-2008 Saat 22:28 ) değiştirilmiştir.

cumartesi yapılan organizasyon binaların arasında büyük bir boşlukta yapıldı burda patlar motorlu için çok usta olmal lazım. benzinli ucuşu mehmet arcasoy 120 lik fa3 ile yaptı diger ucuşlar elektirikli ve benzinli ile yapıldı . bu gösteri aslında thk ile belediye için göz doldurma amaçlı yapıldı biraz gürpınar tarafına yalan olmaz ise belediye ve thk iş birliginde güzel bir pist yapılacak yaklaşık yanlış hatırlamıyorsam 20 dönüm üzerine kurulacak bir tesis olacak model tekneden arabaya kadar herşeyi kapsıyacak.cumartesi yaptıgım görüşmelerde öyle herkez kullanamıyacak ama üye olunacak ama üyede paradan ziyade ortamı bozbuyacak kişilerden secilecek herkez hazarefenden yakasilktiginden orası gibi olmasın istiyorlar.

Alıntı ermis Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    cumartesi yapılan organizasyon binaların arasında büyük bir boşlukta yapıldı burda patlar motorlu için çok usta olmal lazım. benzinli ucuşu mehmet arcasoy 120 lik fa3 ile yaptı diger ucuşlar elektirikli ve benzinli ile yapıldı . bu gösteri aslında thk ile belediye için göz doldurma amaçlı yapıldı biraz gürpınar tarafına yalan olmaz ise belediye ve thk iş birliginde güzel bir pist yapılacak yaklaşık yanlış hatırlamıyorsam 20 dönüm üzerine kurulacak bir tesis olacak model tekneden arabaya kadar herşeyi kapsıyacak.cumartesi yaptıgım görüşmelerde öyle herkez kullanamıyacak ama üye olunacak ama üyede paradan ziyade ortamı bozbuyacak kişilerden secilecek herkez hazarefenden yakasilktiginden orası gibi olmasın istiyorlar.
    Güzel birşey olacağa benziyor.Tam yerini öğrenebilsek de ona göre pozisyon alsak.Gürpınar bana uzak ama seyrek de olsa sizi ziyaret etmeyi düşünürüm.

Hüseyin tam yerini ögrenebilir aslında o sık olarak THK ya gidiyor ondan ögrenmeye çalışırız

buda 30 agustos bendeki tek video

Jun 2005
    Nereden Nereden
    Antakya
    Yaş Yaş
    51
    Çok güzel bir uçuş. Yerli bir pilotun bu denli 3D uçurabildiğini ilk defa izlemiş oldum.
    www.gurmanbayraktar.com

bu görüntüler ucuşun çok az bir bölümü makinenin gazabına geldigimden ancak bu kadar cekebilgim.

• Facebook Comments

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 149 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (9 kayıtlı ve 140 misafir)

1. Cengizhan Yurdalan,
    2. Zabriel,
    3. bulenttun,
    4. tombulll,
    5. kartal56,
    6. blackswans,
    7. flayer1,
    8. aozgen,
    9. cozgu