İstanbul ''Orhanlı Grubu'' Uçuşlar

Konu Bilgileri;

•  » Konudaki mesaj sayısı : 101874
  •  » Şu anda 24 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (1 kayıtlı ve 23 misafir)

Bu Sayfayı Paylaşın :

Toplam 101874 adet sonuctan sayfa basi 101.801 ile 101.820 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Sayfa 5091 Toplam 5094 Sayfadan BirinciBirinci ... 409145914991504150765088508950905091509250935094 SonuncuSonuncu

Ben de Bodrumda yangın helikopterleri seyretme görevine çağrıldığım için yarın gelemiyorum. Gideceklere selam olsun.
    Down With VW
    Anti VW klanı.

Yarın gidecek kimse yok heralde savaş uçakları gösterisine ses çıkmadığına göre

Selamın aleyküm gençler.
    Dün akşam fethiyeden döndüm. Geçen gün sabah kalktım havada hafif duman kokusu. Ne yanmış be.. Çok üzüldüm. Allah tekrarından korusun..
    Futaba 7C 2,4 GHZ, Futaba TCAP9 - Super Stick 40, Cessna 182, TWM Barbera Jean, Tiger Shark F-20, Swallow 90, Supra Fly 60, Impulse, Mini Talon FPV ** SOPRANO Sevenler Cemiyeti Üye #17 **

Eeeee Murat abi hani rapor? Burak kaptan neden gelmez olmuş, soran oldu mu?
    Down With VW
    Anti VW klanı.

RAKI DEYİP GEÇMEYİN

Kansas Üniversitesi Prof.larından Edmond Riche' nin yaptığı bir
    araştırmada ANASON hakkında çarpıcı araştırmalara ulaşılmış. Özel bir işlemle üzüm suyu ile birleştirilen anasonun insan sağlığı üzerinde inanılmaz olumlu etkileri saptanmış.
    Benzer bir çalışmayı yürüten Manchester Üniversitesi bio-kimya dalı Prof.larından Sir ALEX HARLEY ise üzüm suyu ile anasonun en güzel bileşiminin Türk rakılarında olduğunu saptamış.
    Prof. Harley ayrıca bilinçli rakı tüketiminin yararlarını da sıralamış;
    O'na göre, rakı bir ya da iki duble içildiğinde:
    1- Damarları açarak kan dolaşımını rahatlatıyormuş,
    2- Tansiyon normal seviyesine geliyormuş,
    3- Yeterli kan akışı nedeniyle beyin fonksiyonları hızlanıyormuş ve
    tüm vücut rahatlıyormuş,
    4- Üzüm ve anason karışımı karaciğere yardımcı oluyormuş,
    5- Stres sıfır noktasına iniyormuş ve stresten kaynaklanan çağımız
    hastalıklarına önemli bir darbe indirilmiş oluyormuş,
    6- Dostlarla ( özellikle de sevgiliyle ) birlikte alındığında mutluluk hissi
    maksimuma ulaşıyormuş.

Rakının tüm bu yararlarına ulaşılabilmesi içn 1-2 duble içimi şartmış. Üçüncü duble alındığında yukardaki yararların tümü nötrleşmeye başlıyor, dördüncü duble alındığında ise yukarıda sayılan yararlar
    tersine dönüyor ve zarar haline geliyormuş. Yani rakı Türk usulü içildiğinde ( en az 4 duble + yanında bol meze ) tam bir zehir etkisi yaratıyormuş.

Bunlar, yabancı bilim adamı anlatımları, bir de yorumlar/tespitler var;
    Rakının içim biçimine, içim zamanına, yanındaki yiyeceklere dair;
    1- Rakının ideal içilme saati kışın 17.00, yazın ise 19.00'muş.
    2- Rakının yanında sadece DOMATES - SALATALIK- BEYAZ PEYNİR ve
    MEYVE olması yeterliymiş. YOĞURT rakının tadını bozarmış. Tek bir
    ızgara balık da rakının yanına iyi yakışırmış.
    3- Rakı yalnız içilmezmiş, mutlaka birkaç dost da olmalıymış. Rakı,
    fazla kalabalığı sevmezmiş.
    4- Rakı soğutularak içilir, buz atılmazmış. Zorunlu olarak buz atılırsa
    da erimesi beklenmeliymiş, aksi halde her yudumda rakının tadı
    bozulurmuş.

ESKİLERİN DEYİMİ İLE DÜNYADAKİ EN İYİ İKİ İLAÇ;
    - HARİCEN YAKI
    - DAHİLEN RAKI
    İMİŞ.....

HAYDİ BAKALIM SAĞLIĞINIZA !::::
    Down With VW
    Anti VW klanı.

Atmosfer, beacon lights, iniş harika, ufak bir arıza.

Ahmet abi içkiye yönlendirme gençleri. Akşamları bir bardak derken bir şişe olur zamanla..
    İçki bütün kötülüklerin anasıdır.

https://www.google.com.tr/amp/s/m.ha...ir-1855185-amp
    Futaba 7C 2,4 GHZ, Futaba TCAP9 - Super Stick 40, Cessna 182, TWM Barbera Jean, Tiger Shark F-20, Swallow 90, Supra Fly 60, Impulse, Mini Talon FPV ** SOPRANO Sevenler Cemiyeti Üye #17 **

YANLIŞ: Alkol, bazı hastalıklara iyi gelir. Kan damarlarını açar.

DOĞRU: Alkollü içkilerin kalp ve damar rahatsızlıklarına faydalı olduğu şeklindeki iddialar yanlıştır. Alkol, toksik bir maddedir. Kullanımında güvenli bir alt sınır yoktur. Tüketimi arttıkça alkol, damar sertliği ve damar daralmasına yol açar.

Mustak abi ön dikme çok zayıfmış yaa. Sanki iniş sırasında dönmüş gibi gördüm ayrıca. Model çok güzel. Güle güle uçur. Pist de güzelmiş. Hezarfen e benzettim ama ????
    Down With VW
    Anti VW klanı.

Hezarfen hocam evet, ben sadece Sümer hocamızın uçuşunu çektim. Ön tekerlek 90 derece ters pozisyonda takılı kaldığı için böyle oldu, kendini bırakması iyi olmuş, yoksa uçak sağa sola giderdi.

Haaa şu meşhur flap manyağı Trojan bu. Eh Sümer hocam yoğurtla yapıştırılmış Çin ARF sini öylece bırakırsa olacağı bu. O kadar reklamını yaptık Polidol(ve benzeri) süzme yoğurt. Tam bu işler için.
    Down With VW
    Anti VW klanı.

Alıntı Trance Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    YANLIŞ: Alkol, bazı hastalıklara iyi gelir. Kan damarlarını açar.

DOĞRU: Alkollü içkilerin kalp ve damar rahatsızlıklarına faydalı olduğu şeklindeki iddialar yanlıştır. Alkol, toksik bir maddedir. Kullanımında güvenli bir alt sınır yoktur. Tüketimi arttıkça alkol, damar sertliği ve damar daralmasına yol açar.
    Acaba bu konuları, hiçbir dayanağı olmayan, ya da inanç referanslı kulaktan dolma bilgilerle değerlendirmek yerine sağlık profesyonellerine bırakmak daha doğru olabilir mi?

Alıntı aozgen Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Haaa şu meşhur flap manyağı Trojan bu. Eh Sümer hocam yoğurtla yapıştırılmış Çin ARF sini öylece bırakırsa olacağı bu. O kadar reklamını yaptık Polidol(ve benzeri) süzme yoğurt. Tam bu işler için.
    Abi bari bunu sen söyleme...
    Uçak gibi yapılarda güvenle kırılabilecek zayıf yerler bırakmak, taş gibi sağlam yapmaktan iyidir.
    Burada ön dikme yetersiz yapıştırıcı nedeniyle kırılmadı. Strutta dönmeyi engelleyen cıvata kalkış sırasında ya da sonrasında düşmüş. Bunun sonucu olarak ön dikme 90 derece konumunda kalmış. İlk iniş yaklaşmasında farkedip pas geçtim ve ne yapacağımı planlayarak geldim. Uçağın ön dikmesini olabildiğince geç koymak için elevatörü tok tutarak indim. Ama 90 derece konumunda kalmış teker bir zaman yere temas edecekti. Ettiği anda da iniş takımını gövdeye bağlayan kotrplak tabakaları ayırarak gövdeden ayrıldı.
    Eğer Polidol vs kullanmış olsaydım ya da sağlam olsun mantığı ile vidalarla destekleseydim, çok ciddi bir kırım olacak belki de uçak kullanılamaz hale gelecekti. Halbuki planlı zayıf bölge uygulaması ile uçak yarım saat içinde yeniden uçabilecek haldeydi.

Hocam dur kızma. Bi takılalım dediydik. Bu söylediğin benim senelerdir savunduğum şey zaten. tamamen haklısın. Ben aynı konsepti ayrıca firewall için dahi savunurum. Yeşilay cemiyetine dellenip bana sarma yaaaa
    Down With VW
    Anti VW klanı.

Üyelik Tarihi Üyelik tarihi
    Aug 2008
    Nereden Nereden
    istanbul
    Yaş Yaş
    72
    Ahmet bey yine halletmiş, çözmeye çalışacağım.
    Arkadaşlar, 7-8 senedir ben'de olup Orhanlı Gurubunun malı olan mangal setini kutusuyla beraber guruptan bir arkadaşıma devretmek istiyorum.İçinde her çeşit malzeme var.Alacak kişi hem evinde, hem de gurupta kullanabilir. Telefonumdan arayabilirsiniz.
    İnşallah kilit çözülmüştür.
    Soprano Sev.Cemiyeti # 2 , Piper Cub 1/4 -1/5 Hangar9, MohawkPinto, Cessna182 ,Soprano, Cessna 152.TC-OKTY - EP: Pedro,Cessna 400,Cessna 500,El yapımı glow trainer

Büyük İskender gelse açamaz...
    Eklenen Resim Ön İzlemesi

Alıntı Sümer Yamaner Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Büyük İskender gelse açamaz...

SM-J810F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    SUPERCUB VE FUTABA 7C İLE MUTLUYUZ

Aug 2008
    Nereden Nereden
    istanbul
    Yaş Yaş
    72
    Alıntı cozgu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Sen'de supercub yok ki!!!!!!!!!
    Soprano Sev.Cemiyeti # 2 , Piper Cub 1/4 -1/5 Hangar9, MohawkPinto, Cessna182 ,Soprano, Cessna 152.TC-OKTY - EP: Pedro,Cessna 400,Cessna 500,El yapımı glow trainer

Aug 2008
    Nereden Nereden
    istanbul
    Yaş Yaş
    72
    Acaba şöhretli bir hırsız mı bulsak ne !!!!!!!!

Şöhret kısmını sağlıyoruk emme hırsız kısmı eksik. ne yapabilirik?
    Down With VW
    Anti VW klanı.

Şöhretli Zur arkadaşımızda ortadan kayboldu herhalde tüm ürünlerini istediği fiyattan satıp inzivaya çekildi büyük ıhtimal

SUPERCUB VE FUTABA 7C İLE MUTLUYUZ

Facebook Comments

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 24 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (1 kayıtlı ve 23 misafir)

1. bulenttun