izmir pınarbaşı pist

Konu Bilgileri;

•  » Konudaki mesaj sayısı : 20
  •  » Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bu Sayfayı Paylaşın :

Toplam 20 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Arkadaşlar pınarbaşındaki pist yaz kış açık mı? İşten güçten oraya gitme fırsatı olmadı. Nasıl bir yer? Merak ettim çünkü izmirli arkadaşlar genelde narlıdereyi veya otoban petrol ofisini tercih ediyor sanırım.

Valla ben hiç gitmedim. Pistte kullanmadığım için. İzmir'de 2 3 tane pist var.
    müzik ilaçtır..

pist guzel ama hergun açık mı degi mi bilmiom
    KSK Yelkencisi

Never Look Back Unless You Can Laugh,
    Never Look Forward Unless You Can Dream...

2-3 tane mi ?
    Mugen Mtx-4R, Powered by Sirio, Directed by Futaba , driven by Onur KARAC.....

Alıntı amorfy Nickli Üyeden Alıntı
    2-3 tane mi ?
    Pınarbaşı pisti,FormulaModel Pisti,VivaModel Pisti, ve daha bir bilmediğim şehir dışında bir iki yer daha var. Adını hatırlamıyorum.
    müzik ilaçtır..

Arkadaslar;

Izmirde 2 adet pist var. Bunlardan birtanesi Pinarbasi yaris pistinin icerisinde Viva mpdel tarafindan yapilmasi saglanmis olan pisttir. Bu pist kucuk ve yuksek suratli araclar ve yarislar icin hicde uygun degil. Diger bir pistte eski adiyla Formula Model pisti yeni adiyla FMOD pisti. FMOD izmirde radyo kontrollu arac kullanicilari icin kurulmus bir dernektir ve Sarnicdaki pist FMOD uyelerine aciktir. Uye olmayan arkadaslarin kullanimina kapalibir yerdir. Bu pistte cok buyuk sayilmaz ancak model otomobil yarislari icin yeterlidir. Bunun disinda Izmirde pist yok.
    Turkiyedeki pistlerle ilgili www.haracing.com linkinden pistler bolumune girip bilgi alabilirsiniz. Model otomobil yarislari ile ilgilenen arkadaslarda bu linkten bilgi alabilirler.
    Saygilar;
    HA Racing Team
    Ruzgar

Bizi aydınlattığınız için teşekkür ederiz. Zira benim pek pistlerle ilgim yok duyduklarımdı
    müzik ilaçtır..

Ee demekki duyduklarınla iş yapmıcaksın bende şaşırdım noluyor diye ÇÜnkü baya bir araştırma yapmıştım türkiyedeki pistler hakkında haracing sayfasındaki pistler dökümanını mutlaka incele.
    Mugen Mtx-4R, Powered by Sirio, Directed by Futaba , driven by Onur KARAC.....

bence elektrikli arabalar için iyi bir test pisti. pek sürat yapılmadığı doğru ama pistin az ilerisinde çok büyük bir beton pist var orada hız testini yapabilirsiniz diye düşünüyorum ben. çünkü bende hergün pistteyim. pınarbaşında oturuyorum.

hergün ücretsiz olarak girebilirsiniz.

Arkadaşlar bu pistleri kullanan hiç arkadaşımız yokmu? Telefon ve mail yoluyla bilgi alamadım... Bu gidişle yaklaşık 30 kilometre yolu bir pazar sabahı gideceğim. Yardım edecek yok mu?
    Kullanım şartları fiyatı ne biliyorsanız yazın lütfen! Teşekkürler...

Üyelik Tarihi Üyelik tarihi
    Feb 2005
    Nereden Nereden
    izmir/Bodrum-TurgutReis
    Yaş Yaş
    34
    bende pınarbaşında drag yarışlarının yapıldığı yeri biliyorum ama orada rc pisti gormedim.eğer başka bir yerindeyse pınarbaşının bilemiyorum.(buraya yakın oturuyorum bornovada yım)birde adını bilmiyorum gaziemir hava alanını geçtikten sonra ilerde bir pist var.burası hem helikopter hem uçak hemde arabalar için yapılmış biryer.burayada 1 kere gittim.ama kış olduğundan bizden başka sadece 1 kişi araba kullanıyordu.çoğunluk helikopter ve uçaktan yana idi.
    HPI Savage 25 Reverse
    HPI RS4 Nitro Evo+ (BMW M3 GT)
    AquaCraft SuperVee 27 Nitro

[GLOW="SpaceWalker"]SpaceWalker[/GLOW]

pınarbaşında pistin ana kapısından girdikten sonra sağdaki tribünleri bitirdikten sonra hemen başlıyor elektrikli arabalar için yeterli bi pist ama yüksek süratli yakıtlı arabalar için pek de uygun bi pist deil...

Ben pınarbaşında oturuyorum . Pınarbaşı yarış pistindeki pist tamamen kaldırılmıştır. Ancak yarış pisti komple olarak girilip rc araç kullanmaya müsaittir. Bunun yanı sıra pınarbaşı 5. Sanayi sitesindeki parkta rc araç pisti ve kullanma kulesi var. Bir kısmı offroad bir kısmı onroad. Ancak offroad kısmında kule yok. Ayrıca buraya girmek için bi kapıdan falan geçmiyorsunuz . Parkın içerisinde tamamen kullanıma serbest bir pist. Tamamen Ücretsiz. Oldukçada iyi asfaltı var. Rüzgarın etkisiyle bazı cisimlerin piste geldiği oluyor ancak temizlemek çok uzun sürmüyor. Biz pınarbaşında oturuyoruz ve 3 tane rc off road aracımız var. Bu tarafa gelecek olanlar bana 05385689928 numaradan ulaşabilirler. Buluşup araç sürebiliriz.

arkadaşlar rc nissan skyline r34 satıyorum

yakın zamanda hiç program yok mu manisadan gelelim bizde

Alıntı Aytuğ Verim Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben pınarbaşında oturuyorum . Pınarbaşı yarış pistindeki pist tamamen kaldırılmıştır. Ancak yarış pisti komple olarak girilip rc araç kullanmaya müsaittir. Bunun yanı sıra pınarbaşı 5. Sanayi sitesindeki parkta rc araç pisti ve kullanma kulesi var. Bir kısmı offroad bir kısmı onroad. Ancak offroad kısmında kule yok. Ayrıca buraya girmek için bi kapıdan falan geçmiyorsunuz . Parkın içerisinde tamamen kullanıma serbest bir pist. Tamamen Ücretsiz. Oldukçada iyi asfaltı var. Rüzgarın etkisiyle bazı cisimlerin piste geldiği oluyor ancak temizlemek çok uzun sürmüyor. Biz pınarbaşında oturuyoruz ve 3 tane rc off road aracımız var. Bu tarafa gelecek olanlar bana 05385689928 numaradan ulaşabilirler. Buluşup araç sürebiliriz.
    Arkadaşlar Merhaba,

Ben Orçun Tenker, bir dönem İzmir de aktif olarak, oldukça kalabalık bir modelci grubu olarak faaliyet gösteriyorduk. İzmir Radyo Kontrollü Cihazlar Modelciler Dermeği (RC İzmir) adı altında dernek olup 5. Sanayii sitesi içerisinde ki eski gokart alanını, yarısı offroad yarısı onroad olacak şekilde, MÜMKÜN olduğunca uluslararası ölçülerde Bornova Belediyesi ile birlikte yaptık. Ancak Belediye miz maalesef yapımı çok uzun sürede tamamlayabildiği için bir çok arkadaşımız hevesini kaybetti, modelini bıraktı veya paralı pistlere geçiş yaptılar.

Şimdi ne derneğimiz kaldı ne de topluluğumuz (RCİzmir için konusuyorum).

Dernek başkanı olarak hala belediye ile irtibat kişisi ben gözüktüğümden zaman zaman burası ile ilgili görüşmelerimiz oluyor.
    Şuanda paslı bir kontrol kulesi (Onroad kısmına hakim), ve 1/5 dahil bir çok ölçeğin yarış yapmasına imkan veren bir offroad pisti mevcut.
    Alan da oldukça geniş. Pist te bence çok eğlenceli.
    gece için ışıklandırması da özel olarak tek tek bakılarak karanlık alan kalmayacak şekilde yapılmıştı ama uzun zamandır gece gidip kontrol etmedim.

Yapılması gerekenler,
    - offroad pistinde ki lastiklerin düzeltilmesi (offroad pisti için yüzlerce lastiği elimiz ile yerleştirmiştik ancak zamanla bazılarının yerleri değişmiş, yuvarlanmış vs...)
    - Paslı kulenin, eğer kullanılacaksa, antipas ile boyanması (biz zamanında boyamıstık ancak aradan cok zaman geçti) ve kontrol edilmesi ( olabilecek en kalın profillerden yapmıştık kuleyi bütçemizin el verdiği ölçüde. Hassas yerleri güçlendirmiştik, yere kat kat beton atarak sabitlemiştik ancak aradan cok zaman geçti çürümüş olabilir.)
    - Genel silinip süpürülmesi. (otlar ve bazı kendini bilmezlerin attığı çöplerin toplanması gibi) bu iş için belediyemiz yardımcı oluyordu.

Bu pist e gidebilecek arkadaşlarımız olursa LÜTFEN gidip bir baksınlar. Giriş kapsısı üzerinde, insanlar piste girip dagıtmasın diye bir asma kilit takıldı. Anahtarının biri ben de.
    Eğer pisti kullanmak isterseniz bir kaç hafta içerisinde rica ediyorum buradan beni bilgilendirin.
    Yoksa Belediye burası aktif değil gerekçesi ile başka projeler için değiştirecekler.

Ben yıllardır tanıdığım tüm arabalı modelci arkadaşlarıma söyledim. Hatta Hobbyrc bünyesinde İzmir de olan yarışlar için bir bakılıp değerlendirilmesini de istedim ancak bir sonuç alamadım.

Burası tamamen bedelsiz, halka açık, çok güzel bir tesis olarak hayel edilip kuruldu. Hatta yine yıllar evvel Bostanlı da düzenlediğimiz halka açık model araç yarışı da aynı amaçla yapılmıştı.

Umarım bu yazım sayesinde orası için bir kıpırdanma olur.

Yerinin uzaklığı ile ilgili çok eleştiri gelmişti ancak Büyükşehir de dahil yaptığımız sayısız hamleye rağmen pist için sadece Bornova Belediye si bize bir yer göstermişti. Orası da burası.

Uzun bir yazı oldu okuduğunuz için çok teşekkür ederim..

Saygılarımla;
    Trex 450 SE V2
    TREX 600 Nitro Super Pro Kırmızı
    Logitec 6100 Gyro
    Spektrum DX 7 Kumanda

Eski konuylar ilgili forumda yer alan linkler aşağıdaki gibidir.

Pist ile ilgili biraz daha detay almak isteyen arkadaşlar bakabilirler.
    Pist buradaki resimlerden sonra biraz daha modifiye edildi.
    Örneğin onroad pistindeki yandaki kaldırım taşları, araçlara zarar verebilir diye tek tek söküldü.
    Offroad pisti için zemin düzeltmesi yapıldı. Özel toprak getirtildi. Lastik sayısı arttırıldı. Sonradan pist daha da genişletilerek daha da fazla lastik eklenip son halini aldı.

Teşekkürler.

https://www.hobbyrc.com/forum/thread...4%B0zmir-Pisti

Pistin Son haline yakın halini gösteren bir video.
    Leven Oktay tarafından çekilmiştir.

Uygar Kuzuoğlu tarafından çekilmiş başka bir video:

Diğer videolara buradan ulaşabilirsiniz:

https://www.hobbyrc.com/forum/thread...ir-Pisti/page3
    Trex 450 SE V2
    TREX 600 Nitro Super Pro Kırmızı
    Logitec 6100 Gyro
    Spektrum DX 7 Kumanda

hocam bende bornova da oturuyom uzun zamandir kendime offroad aracimi kullanmak icin pist ariyodum bende sizlerle burada olmak isterim

Yeniden bir kıpırdanma ile piste hareket getirilebilir...

Pist güzelmiş bu arada. Gitmek lazım oralara bir

Facebook Comments

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)