Kazlıçeşme Buluşmaları

Konu Bilgileri;

•  » Konudaki mesaj sayısı : 8410
  •  » Şu anda 2 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 2 misafir)

Bu Sayfayı Paylaşın :

Toplam 8410 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Sayfa 1 Toplam 421 Sayfadan 12341651101 ... SonuncuSonuncu

Merhaba arkadaşlar,
    bu haftasonu kazlıçeşme'ye rc uçuşları seyretmeye gittim.
    hava bayağı soğuk ve rüzgarlıydı ama yinede rc tutkunları sahadaydı
    birçok uçak modeli iki tane helikopter ve birtanede araba vardı.
    cep telefonunu ile yaptığım birkaç çekimide aşağıda belirtiyorum.
    orda görüştüğüm kadarıyla buradaki arkadaşlar hemen hemen her hafta sonu buraya geliyorlarmış.
    en önemlisi sabah erkenden geliyorlar saat 08:00 gibi öğlen 12:00 gibi de dağılıyorlar 12'den sonra kalabalık oluyormuş o yüzden öğleye kadar kalıyorlar
    çekmiş olduğum videoları bu başlık altında her hafta yayınlamaya çalışıcam
    kırımsız uçuşlar
    mehmet erkatırcı

08 subat pazar saat 8:30 gibi tekrar kazlıçeşmedeyiz eğer hava müsait olursa öğlen 12'ye kadar orda olucaz tüm arkadaşlara duyrulur

merhaba arkadaslar rüzgarlı ve yagmurlu bir pazar sabahı kazlıcesmede sadece hakan sadi arkadasımız kısa bir uçuş yaptı. yağmurdan dolayı kısa kısa cekilmiş 2 video kaydını veriyorum umarım haftaya hava iyi olur daha cok katılımlı bir gun yasarız

soguk bir pazar gunu bulusan rc hastaları
    Görüntü064.jpg

sert rüzgardan dolayı bugün yapılan tek uçuş videosu

Paylaşımlarınız için teşekkürler konunun takipçisiyim

Üyelik Tarihi Üyelik tarihi
    Jun 2005
    Nereden Nereden
    Antakya
    Yaş Yaş
    51
    Bu güzel videolar için teşekkürler Mehmet bey. Bu konunun kalıcı olması faydalı olur diye düşündüm.
    www.gurmanbayraktar.com
    -Hobi ile saplantı arasındaki ince bir sınırda...-

merhaba arkadaşlar,
    Öncelikle gürman abi bu konunun kalıcı olmasının faydalı olacağını düşündüğünüz için teşekkür ederim.
    Kısaca sizlere neden bu konu başlığını açtığımı açıklıyım
    yaklaşık bir sene önce modelcikle ilgilenmeye başladığımda, internette çok araştırma yaptım.Benim gibi yeni başlayanların yararlanabileceği tek forum sitesi olarakta (bana göre) hobbyrc de karar kıldım. yaklaşık 3 ay yakından takip ettim.
    Fakat istanbul hariç diğer illerde çok güzel organize olurken ne hikmetse bir türlü istanbulda organize bir gruba rastlamadım gerçi hazerfene gidenler var ama ordaki arkadaşlar biraz olayı aşmışlar amatör ruhtan çıkıp biraz da kapitalist bir grup olmuşlar.
    Benim gibi maddi olarak kısık bir bütçeye sahip iseniz aradığınız bazı şartlar oluyor bunlar
    1.Grupta her türlü uçak olacak yani ucuz bir modelle başladığınız zaman size bu adamda nereden çıktı denmicek
    2. Samimi bir karşılama yani her yeni gelen kişiyi uçağı ile değil modelciliği ile kabul etme
    3. Yardımlaşma
    Evet bunları yaklaşık 5 hafta önce kazlıçeşme grubunda buldum samimi yardımsever ve heryeni gelen insanı gruba dahil etme heyacanında buldum. Yağmur fırtına demeden 5 haftadırda buluşuyoruz. burdakiler çok güzel insanlar
    özellikle modelciliğe yeni başlıcak arkadaşlar buraya HİÇ ÇEKİNMEDEN gelebilirler inanın çok samimi bir ortam bulacaklar (uçağınız olsun olmasın, elektrikli olsun yakıtlı olsun hiç farketmez)
    Herkese Kırımsız Uçuşlar.

Bu durumda bazı eklemeler de gerekiyor...
    Kazlıçeşme'ye gelen arkadaşlar için bu yazılanlar büyük ölçüde doğru. Zaten modelcilik camiasında temelde iki grup arkadaş var. Bir grup herşeyi kendine saklamaya çalışan ve paylaşmayan ki onları zaten HobbyRC çatısı altında görmüyoruz (çok şükür ki!). İkinci grup ise öğrendiği en ufak birşeyi bile paylaşabilmek için can atan, modelden, modelcilikten daha önce insanlığa, dostluğa ve yardımlaşmaya önem veren arkadaşlar. Bu tür arkadaşlar Kazlıçeşme'de çoğunlukta ama bunu söylediğimiz zaman hiç Kazlıçeşme'ye gel(e)meyen ama ikinci gruba giren arkadaşlarımıza haksızlık oluyor gibime geldi. Orhanlı'da tanıştığım ya da buradan tanıyıp da Orhanlı'da görüştüğüm arkadaşlarımın çoğu da Kazlıçeşme ekibinden hiç geri kalmaz dostluk, paylaşım ve yardımseverlik açısından. Bunu yazmam gerektiğini hissettim!
    Rudder lobisi başkanı...
    https://www.av8n.com/how/

Alıntı Sümer Yamaner Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Orhanlı'da tanıştığım ya da buradan tanıyıp da Orhanlı'da görüştüğüm arkadaşlarımın çoğu da Kazlıçeşme ekibinden hiç geri kalmaz dostluk, paylaşım ve yardımseverlik açısından. Bunu yazmam gerektiğini hissettim!
    Sümer bey, sizinle ne yazıkki henüz tanışamadık. Sizin Orhanlı'ya son dönemlerde gelmeye başladığınızı duydum. Ben de tam tersi bir kaç haftadır gelemiyorum. Üç yıldan beri aktif bir şekilde kullandığımız Orhanlı'nın yardımlaşma ve paylaşım konusunda eşsiz yerlerden biri olduğunu ben de ayrıca vurgulamak isterim.

Yine yıllar önce burada da uçulabilecek bir yer varmış dediğimiz ve 2-3 kere de uçuş yaptığımız Kazlıçeşmenin de ciddi anlamda bir buluşma noktası olması ise ayrıca sevindirici bir nokta. Gerçi 3 tarafının yollarla çevrili olduğu o saha, olası bir teknik problemde ciddi sıkıntı yaratabilir endişesiyle beni hep ürkütmüştür. Bugüne kadar hep güzel uçuş videolarına seyrettiğimiz Kazlıçeşme'den bu başlık altında güzel haberler güzel uçuşlar görmeyi yürekten diliyorum...
    Ümit Yıldız

Merhaba Sümer abi
    söylediklerinizi sonuna kadar destekliyorum. Eğer kazlaçeşmeye gitmesem mutlaka orhanlı buluşmalarına giderdim ordaki bazı abilerimle bir iki defa yazıstık, onlarda çok samimi şekilde tavsiyelerde bulundular ve bildikleri her konuda da yardımcı olabileceklerini söylemişlerdi.

Başka bir konuda kazlıçeşmeye gelmek isteyipte vasıta yüzünden gelemeyen arkadaşlara. Ben küçükçekmece tarafında oturuyorum ve imkanı olmayıpta gelmek isteyen olursa seve seve yardımcı olurum.

Ümit arkadaşımızın da yazdığı gibi kazlıçeşmede sahanın özelliğinden dolayı bazı sıkıntılar yaşanabilecek olmasıdır ki bu konuda çok doğru. Gözlemlediğim kadarıyla acemi bir uçuşcu mutlaka yanında ustayla uçuyor ki bence bu çok önemli ve buluşmalar sabah erkenden kalabalık olmadan yapılıyor sadece modelciler oluyor diyebilirim.
    selamlar,

Kazlıçeşme'nin fiziksel kısıtlamaları olduğu açık. Ancak helikopter ve elektrikli uçak için pek sorun olmuyor. Patlar motorlu uçakları ise ancak gerçekten deneyimlilerin kullanması daha doğru (ki öyle oluyor genelde). Bir de Kazlıçeşme ekibi ortalık kalabalık olmadan uçabilmek için (saha aynı zamanda direksiyon eğitimi için de kullanılıyor maalesef) çok erken geliyorlar. Orhanlı müdavimleri ise bu konuda çok daha rahatlar!
    Rudder lobisi başkanı...
    https://www.av8n.com/how/

kazlı çeşmede yakıtlı uçak ucurmak gercekten cesaret isteyen bir şey ucuş yaparken kesinlikle yol tarafların agecmemek gerekir kullanan kişi ne kadar usta olursa olsun havadaki mekanik bir alet pil tesassızlıgı olur frekans karışır vs. uçak düşebilir ve cevreden gecen araç trfiginde ciddi tehlike oluşturur bu. ama bir gercekte yeni başılycakların ufak elektirikli modeller ucuracaklar için bulunmaz bir nimet orası oradaki arkadaşlarda çok yakın davranıyorlar.

Alıntı merk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Başka bir konuda kazlıçeşmeye gelmek isteyipte vasıta yüzünden gelemeyen arkadaşlara. Ben küçükçekmece tarafında oturuyorum ve imkanı olmayıpta gelmek isteyen olursa seve seve yardımcı olurum.
    Kazlıçeşmeye baliyö treni ile gelmek çok kolay. Mesela Küçükçekmeceden binilip Kazlıçeşmede inilebilir. Keza Sirkeciden de.

Ben bu hafta bir manim çıkmazsa orada olmak istiyorum, taze helici olarak. Yakın oturuyorum baya. Geldiğimde "hey, ben forumdan eşkiya" diye yanınıza yaklaşırsam kovalamazsınız, di mi?

Saat 8 miydi?

merhaba eşkiya
    sabah 8 gibi gelişler başlıyor 9 gibide nerdeyse herkes gelmiş oluyor havanın durumuna bağlı olarakta katılım az veya çok oluyor
    uçuş olmasa bile sohbet oluyor (Hava çok kötü değilse)
    umarım hava iyi olurda katılım çok olur

Alıntı merk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    merhaba eşkiya
    sabah 8 gibi gelişler başlıyor 9 gibide nerdeyse herkes gelmiş oluyor havanın durumuna bağlı olarakta katılım az veya çok oluyor
    uçuş olmasa bile sohbet oluyor (Hava çok kötü değilse)
    umarım hava iyi olurda katılım çok olur
    Cevaba teşekkür ederim. Tam buluşma noktası alayım o zaman. Koordinat ta olur.
    Pazar hava hafif yağmurlu ve soğuk (4, 6).

kazlıceşme meydanı yanındaki caminin yanına arabaları park edip meydandaki helikopter pistinde toplanıyoruz

yarın için hava raporları açık gözüküyor. tüm hobby cileri kazlıçeşmeye bekleriz

Alıntı Sümer Yamaner Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kazlıçeşme'nin fiziksel kısıtlamaları olduğu açık. Ancak helikopter ve elektrikli uçak için pek sorun olmuyor. Patlar motorlu uçakları ise ancak gerçekten deneyimlilerin kullanması daha doğru (ki öyle oluyor genelde). Bir de Kazlıçeşme ekibi ortalık kalabalık olmadan uçabilmek için (saha aynı zamanda direksiyon eğitimi için de kullanılıyor maalesef) çok erken geliyorlar. Orhanlı müdavimleri ise bu konuda çok daha rahatlar!
    Evet abi sana katılıyorum ne kadar iyi bir pilot olunsa bile alan biraz sorunlu her yakıtlı uçak kalktığında kalbim küt küt atıyor.

Yarın görüşürüz inşallah.
    Birde elinde t konnektör ve fırçasız motorlar için 3 dişi 3 erkek soketi olan varsa yanında getirebilirse sevinirim almayı unutmuşum

MCD RRV5 Factory Team Edition
    MCD XS5 Limited Edition
    Airtronics M12 FHSS-3 2.4GHz

2007 hobbyrc 1/8 monster truck 2.si
    2008 hobbyrc 1/8 monster truck 1.si
    2009 hobbyrc 1/8 monster truck 3.si
    2012 hobbyrc 1/5 onroad şampiyonası 2.si
    2013 hobbyrc 1/5 offroad şampiyonası 3.sü
    2013 hobbyrc 1/5 onroad şampiyonası 1.si
    2015 hobbyrc 1/5 offroad şampiyonası 1.si
    2016 hobbyrc 1/5 offroad şampiyonası 3.sü
    2017 GP BULGARİA offroad 2.si
    2017 hobbyrc 1/5 offroad sc şampiyonası 1.si

01 mart pazar günü çok güzel bir hava vardı kazlı çeşmede.......

ve 3 4 resim...
    Eklenen Resim Ön İzlemesi
    Konu immigrant tarafından (01-03-2009 Saat 18:35 ) değiştirilmiştir.

slm arkadaşlar hava şartları musayit olduğu taktirde herhafta buluşma oluyormu .

Facebook Comments

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 2 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 2 misafir)