Beylikdüzü Buluşmaları

Konu Bilgileri;

•  » Konudaki mesaj sayısı : 1369
  •  » Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bu Sayfayı Paylaşın :

Toplam 1369 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Sayfa 1 Toplam 69 Sayfadan 12341651 ... SonuncuSonuncu

İstanbul ucuşları bölgenin çok büyük olmasından dolayı bölgesel ucuşlar araya kaynamaya başladı ve haklı olarak en çok ucuşun ve modelcinin oldugu f1 kısmında ucak arkadaşların yazıları ön plana cıktı durum böyle oluncada burdaki arkadaşların resimleri ve videoları arada kaynamaya başladı (lütfen yanlış anlama olmasın olması gerekende bu kim daha çok yazarsa o ön plana cıkar) ve bu durum arkadaşların bizim videolarımıza ve resimlerimizi kimse takmıyormu demeye başladılar.İşte bu yüzden bölgesel ucuşlarımızı bu başlık altında paylaşmak istedim.

ilk olarak bugun Hüseyin abi ile beraber çok güzel bir gölet ucuşu yaptık gerci ben kameramanlık ve cıraklık yaptım ama şahane bir gündü: Hüseyin abi trainera taktıgı floatlarla mükemmel ucuşlar yaptı. ikinci denemede motor stop edince ucak göletin içinde kaldı olta ile almaya çalıştık fakat bir türlü başarılı olamadık karşı kıyıda olan bir arkadaş halimize acıdı ve teknesiyle modeli yanımızı getirdi sk motor durunca Ahmet abinin Kulakları cınlamıştır daha sonra motor ayar tuttu ve 5-6 mükemmet ucuş yapıldı videosu yükleniyor onaylanınca linkini ekliyecegim. ama söylemedi demeyin 17 dakika bir video kesmeden direk yükledim

Bugün cuma yahu,nasıl kaçtınız?Cumartesi bile gelmezdi Hüseyin abi.Hankı gölet bu?

abi bu yeni buldugumuz ucş alnının altında olan bir gölet ama ulaşmak için biraz ofroad yapmak gerekiyor.
    video linki aşagıda muhtemelen birazdan acılır link

koray bey merhaba

yer mekan super manzara desen ona keza

bırde ucus guzel olunca tadından yenmıyor

sıze bır kac sorum olacak bılgınız vardır dıye dusunuyorum

modelı suya ındırmek toprga ındırmekten zormu

ıkıncı sorum ıse floatlar el yapımımı hazırmı

bu guzel ucus vıdeosu ıcın kutluyorum sızı

ilk sorunuza ben cevap vereyim. suya indirmenin tek zorluğu ilk denemelerdeki heyecan oluyor. önemli olan uçağı birazdaha düz indirmeye çalışmak. zaten bu tip uçaklar genellikle trainer oluyor.

Alıntı MoDeLcİ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ilk sorunuza ben cevap vereyim. suya indirmenin tek zorluğu ilk denemelerdeki heyecan oluyor. önemli olan uçağı birazdaha düz indirmeye çalışmak. zaten bu tip uçaklar genellikle trainer oluyor.

heyecanı gectıgımızde

o zaman pek bır fark yok yanı modelı topraga ındırmekle suya ındırmek arasında

bu vıdeoda sankı bıraz hızlı gıbı geldı bana modelın ınısı

evet biraz hızlı bir iniş olmuş. hiç yakıtlıyla inmedim ama elektirikliyle suya inmek toprağa inmekten daha rahat gibi. önemli olan mümkün olduğunca düz ve yavaş bir iniş.

Usta video çok güzel göl uçuş için çok güzel iki hafta önce bizde uçuş yerine gitmeden ilk önce oraya gittik pazar günleri biraz hareketli oluyor malum göl balıkçısı var piknikçisi var..
    TRAINER-OS 46 AX + EDGE 540-OS FS-91S II-P + PİLOT RC SBACH 342-DL50cc

(TRAİNER Yapımı)+(SPİTFİRE Yapımı)+(EXTRA 300 S Yapımı)

Sizi imanı zayıf uçucular,Güzelim motorun küçük iğnesini fakir bırakın sonra motora kabahat bulun.Küçük iğneyi bir dk açın sonra da bana dua edin.

Koray Selam,

Hayirli olsun baslik

Huseyin Abi Rastgele

Cayirda ucmaya basladiniz mi?
    Konu fullturkey tarafından (16-05-2009 Saat 21:39 ) değiştirilmiştir.
    Sait / 1974 / Istanbul-Bahcelievler
    Giles-202 (SK 0.50), F-35 Lightning II, Mustang P51 0.60(SK-90)
    "Eğer Talih Seçim Yapmak Zorunda Kalırsa, Cesur Olanları Tercih Eder....."

Alıntı fenercister Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    koray bey merhaba

yer mekan super manzara desen ona keza

bırde ucus guzel olunca tadından yenmıyor

sıze bır kac sorum olacak bılgınız vardır dıye dusunuyorum

modelı suya ındırmek toprga ındırmekten zormu

ıkıncı sorum ıse floatlar el yapımımı hazırmı

bu guzel ucus vıdeosu ıcın kutluyorum sızı
    aslında suya inişle karaya iniş arasınd hiç fark yok benim gördühüm iyisindede ucagı iyice süzüp temastan önce askıa tutumak lazım aster bavulu gibi indirirseniz ikiside riskli.
    hız konusundahaklısınız motor rolantiye çok gecdüşüyor ve bu güven vermediginden dolayı inişlerde biraz hızlı gelme durumu cıktı ister istemez durursada o hızla karaya ulaşsın diye

ikini sorun ise floatlar el yapımı degi avio modelinm floatları gayet güzel ve saglam en kısa zamanda bir tenede ben edinip trainera takacagım

Alıntı aozgen Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sizi imanı zayıf uçucular,Güzelim motorun küçük iğnesini fakir bırakın sonra motora kabahat bulun.Küçük iğneyi bir dk açın sonra da bana dua edin.
    Ahmet abi küçük iynenin ayarı sorunsuzdu gaz gecişleri felan fena degil yalnız büyük ignenin oringleri biraz yıpranmıştı büyük igneyi degiştirince daha iyi oldu motor sonra dikkat edersen sk laf eden taş olur diyede söylemiştik videoda

Alıntı fullturkey Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Koray Selam,

Hayirli olsun baslik

Huseyin Abi Rastgele

Cayirda ucmaya basladiniz mi?
    Saitcim merhaba sesini duyamasakda tazını görmek güzel

bu cakır farklı cayır herzaman uctugumuz yer degil orasıkadar olmasada fena bir yer degil enazından çakıl derdi yok.bekleriz senide

Gelecegim insallah, sezonu acmak lazim artik, bir iki tas geldi tuttum onlari

Selamlar
    Sait / 1974 / Istanbul-Bahcelievler
    Giles-202 (SK 0.50), F-35 Lightning II, Mustang P51 0.60(SK-90)
    "Eğer Talih Seçim Yapmak Zorunda Kalırsa, Cesur Olanları Tercih Eder....."

ekibi toplamak lazım gitmeden söyle güzel ucuşlar yapalım şurda bir degiliklik olmazsa 3-4 haftam var.

Float kiralıyorsanız biz de geliriz,yalnız kazık olmasın haaa...

float kiralamıyoruz abi ama floatlu acaklarımız olacak kısmetse ve isteyen ucurabiliyor kendine güvenmiyenede usta ögrenci kumanda baglantısı şeklinde ucurturuz

Bu hafta sonu ailecek piknik turu düzenledik ve bir iki sorti yapma fırsatı da bulduk...Dünden bir kaç kare...
    Eklenen Resim Ön İzlemesi

Uçuşlar...
    Eklenen Resim Ön İzlemesi

elinize saglık güzel resimler cekmişsiniz uctugunuz yerde güzel gözüküyor

bu gün sabah korkunc bir rüzgarla uyandım ve tüm hayellerim suya düştü bir haftadır bu günü bekliyordum yeni floatlarla ucuş yapmak için ama rüzgarı görünce içim cız etti sonra saat 10 a dogru rüzzgar biraz azaldı ama ucacak gibi degildi Murat Hüseyin abi telefonlaştık uçamazsakta çay ıcer muhabbet ederiz diyerekten yola koyulduk ama rüzgar ucuşa elverişlei degildi ordan göletin yanına indik biraz olsun orası cukurda kaldıgını görünce ucakları kurup şansımızı deniyelim dedik ilk ucuşu Hüseyin abi ucarak bize gaz verdi arkasından ben uçtum akşam beşe kadar çok güzel ucuşlar yaptım ilk su üçüşümda gercekten güzel inişler yaptım kalkışlar okadar başarılı degildi ama. Murat ise sopranosu ile 3 sorti uçuş yaptı pist olarak ise dar bir traktör yolunu kullandı ama güzel kontrolu ile inişleri gayet güzeldi günün resimleri aşagıda videolarıda yüklüyecegim bu gün yarın

Konu ermis tarafından (24-05-2009 Saat 19:11 ) değiştirilmiştir.

resimlere devam

acaba kanatları takmasak tekne niyetine kullanılabilirmi bu ucaklar ?

Facebook Comments

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)