realflight G4 kalıbrasyon son adım

Konu Bilgileri;

•  » Konudaki mesaj sayısı : 39
  •  » Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bu Sayfayı Paylaşın :

Toplam 39 adet sonuctan sayfa basi 21 ile 39 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Sayfa 2 Toplam 2 Sayfadan BirinciBirinci 12

Alıntı Tr34 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu en son dediğin yöntemi az önce denedim ama olmadı .. simdi kalibrasyon yaparken 1 2 3 4 min ve max e gidip geliyor .. fakat bir de 8. channel var ibresi tam ortada duruyo ve %0 ı gösteriyor ve hic hareket ettiremiyorum .. o hareket etmediğinden mi finish e basılmıyor acaba ?
    8. kanal hep ortada duruyor. finish e basılabilmesi için 1-6 arasının oynaması lazım. Daha doğrusu 1-4 arası iki kanal daha oynamalı. Launcher den 1. kanalın numarasını 5 den itibaren hepsine yazınca oynaması gerekir. O olmazsa channel mapping den 5-7 arasındaki kanal numaralarını 1 yapıp deneyin.

Yeni konu açmak istemediğim için burda soruyorum realflight g4 var.Emulatörü açıyorum emu kumandayı görüyor fakat rfg4 kumandayı görmüyor.Neden acaba.Daha önce aynı kumandayla simulatörle uzun süre uçmuştum.Kumanda dauphinle gelen 0404
    E-sky coax heli hard xtreme pal tıklayınız
    Ucuz e-sky yedek parçaları için öm den ulaşınız.Neredeyse hertürlü şey var.

Üyelik Tarihi Üyelik tarihi
    Nov 2007
    Nereden Nereden
    Muğla - İzmir
    Yaş Yaş
    44
    Eray Merhaba
    Emu nun kumandayı gördüğünü nasıl anladın ? RF ta nasıl bir hata ile karşılaştın ?

Alıntı ...ERAY... Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yeni konu açmak istemediğim için burda soruyorum realflight g4 var.Emulatörü açıyorum emu kumandayı görüyor fakat rfg4 kumandayı görmüyor.Neden acaba.Daha önce aynı kumandayla simulatörle uzun süre uçmuştum.Kumanda dauphinle gelen 0404

Emu yu açıyorum auto detect (ingilizce yazımlarda yanlışlık olabilir.) i tıklıyorum.Eğer kumandayla onun verdiği şeyleri yapınca buluyor.Eğer kumanda kapalı olursa cold not find axis data sorry diyor.Ordan anladım.RF de hiçbir hata yok sadece görmüyor.Yukarıda controller den select interlink ten 1.interlink g2 yazıtor onu tıklıyorum thr sonuna kadar açık ve rud da en solda oluyor.

Nov 2007
    Nereden Nereden
    Muğla - İzmir
    Yaş Yaş
    44
    http://www.hobbyrc.com/forum/threads...-sim.-ayarları
    bu konuya göz attın mı ?

Alıntı ...ERAY... Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Emu yu açıyorum auto detect (ingilizce yazımlarda yanlışlık olabilir.) i tıklıyorum.Eğer kumandayla onun verdiği şeyleri yapınca buluyor.Eğer kumanda kapalı olursa cold not find axis data sorry diyor.Ordan anladım.RF de hiçbir hata yok sadece görmüyor.Yukarıda controller den select interlink ten 1.interlink g2 yazıtor onu tıklıyorum thr sonuna kadar açık ve rud da en solda oluyor.

evet göz attım ama bulamadım. Kumanda rf de hiçbir işe yaramıyor.Zaten benim kalıbrasyon sorunum yok.
    Konu ...ERAY... tarafından (19-02-2010 Saat 21:56 ) değiştirilmiştir.

aynı durum channel 8 oynamıyor nedeni nedir bulan yok ama finish yazısı çıkmıyor bendede e-fly 2.4 ghz var birtürlü doğru ayara ulaşamadım

realflight g4 ü yükledim ve futaba 6exhp kumandam var kalibrasyonda butun herşeyi ayarladım fınısh butonu cıktı fakat gaz stıck i çapraz olarak gaz veriyor yukarı aşagı vermiyor bu normal mi degilse bunu nasıl düzeltebilirim?

Nov 2007
    Nereden Nereden
    Muğla - İzmir
    Yaş Yaş
    44
    emu axis lerin
    0
    4
    16
    8
    değilmi ?

bir de 6ex te sim kullanacağın kalanı bir resetle ve sonra param dan ACRO ya ayarla

Alıntı darkness88 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    realflight g4 ü yükledim ve futaba 6exhp kumandam var kalibrasyonda butun herşeyi ayarladım fınısh butonu cıktı fakat gaz stıck i çapraz olarak gaz veriyor yukarı aşagı vermiyor bu normal mi degilse bunu nasıl düzeltebilirim?

tamam hallettm şimdi çok iyi oldu tam kontrol sağlanıyor teşekkürler..

aynı bilgisayar ve aynı simulasyon kablosu ve kumanda ile vindows vistada real flight 4.5 i kurdum ve kumanda kalibrasyonunu yaptım. işletim sistemini seven a yükselttikten sonra arkadaşların dediği kalibrasyon sonrası finish ışığı yanmıyor. çözüm üreten varsa paylaşalım arkadaşlar tşkler...

selam arkadaşlar,
    bende aynı dertten muzdaribim aradım taradım hiçbir sonuca ulaşamayınca saksıyı çalıştırayım bari dedim. Bu adam tx verisini digital alıyo bu ya 8 bittir ya 10 bittir dedim. neyse emulatörde signal fix lere tick atın sonra hepsine min0 max 255 yazın ouuuv bingo. Çalıştığını göreceksiniz.

bu da benden ufak bir katkı olsun...

iyi çalışmalar..

bi de emu daki lock kalibration tickini kaldırın. RF da Controller -> Channel mapping menusunden kontrol edin.

tşkler aynen dediğin gibi sorun halloldu. çözüm budur...

efly 100b ile denendi mükemmel soınuç olay budur çok teşekkürler Allah razı olsun kardeşim

hayyy allah razı olsun bee kardeşim kumandayı kemiriyordum 1 haftadır ps joystik i ile oynamaktan bi hal oldum saol var ol )

Alıntı anekin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    selam arkadaşlar,
    bende aynı dertten muzdaribim aradım taradım hiçbir sonuca ulaşamayınca saksıyı çalıştırayım bari dedim. Bu adam tx verisini digital alıyo bu ya 8 bittir ya 10 bittir dedim. neyse emulatörde signal fix lere tick atın sonra hepsine min0 max 255 yazın ouuuv bingo. Çalıştığını göreceksiniz.

bu da benden ufak bir katkı olsun...

iyi çalışmalar..
    Maalesef E-fly 2.4 ghz ile işe yaramadı. Sorun devam ediyor.

Sep 2005
    Nereden Nereden
    Tokatta Tek Başına
    Yaş Yaş
    36
    Arkadaşlar sorunla başbaşayım. Daha önce bu sorunu çözmüştüm ama şimdi bilgisayarıma yeni kurulum yaptıktan sonra kurdum bir türlü geçemiyorum. Nasıl bir ayar vardı bilemiyorum. Wingdragon 4 kanallı kumandası E-fly. Yapamıyorum arşivinde ayarlarla ilgili bilgi olan varsa paylaşabilirmi?

Facebook Comments

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)