Kamyon,Tır,İş makineleri için Parkur

Konu Bilgileri;

•  » Konudaki mesaj sayısı : 255
  •  » Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bu Sayfayı Paylaşın :

Toplam 255 adet sonuctan sayfa basi 241 ile 255 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Sayfa 13 Toplam 13 Sayfadan BirinciBirinci ... 10111213

Merhaba,

Garage'ın üst kat ( bekleme salonu ) bölümüne bir kaç ilave yaparak haftasonunu değerlendirdim.

Öncelikle, Üst katın alt tabanına , üstüne yerleştireceğim parke uygulaması için bir mdf malzeme hazırladım. Ardında, tabana uygun keserek ( garage içindeki ağaca zarar vermeden ) bu mdf yi vernikledim.

Ardından bu mdf nin üstüne , aldığım parkeleri de aynı şablonda kestim.

Parkeler, ofis zeminlerinde gördüğüm zaman, hoşuma giden, eskitme yapılı, üzerinde yazılar ve desenler olan bir parke.

Henüz, ön ve yan camlar takılmadığı için, camları yerine monte ettikten sonra, ince ayarlarını yapıp tam olarak yerine yerleştireceğim.

Ardından, nasıl duracağını görmek üzere, daha önceden aldığım bekleme salonu mobilyalarından bir kaç tanesini yerleştirdim.

Tabi ki, bu görüntü nasıl olacağına dair bir fikir vermekle birlikte, oturma grubu önleri sehpalar, sehpa üstünde gazeteler, servis yönlendirme yazıları, ortalarda küçük halılar , kenarda ve üstte yer alacak aydınlatma ürünleri ile, çok keyifli bir hale dönüşecektir.

Saygılarımla....
    Wedico..... CAT İş Makineleri , Kamyon,Dorse,Tanker
    Fumotec... Komatsu Excavatör ve Dozer
    Servonaut. Kaya Kamyonu ,Elektronik Sistemler, Kumanda
    Leimbach... Hidrolik ,Vinç
    www.tgmgarage.com

Türker Bey koltuk kanepeler olduğuna göre daha detayı dolduracak çok iş var gibi ?

Alıntı 100kmh2sn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Türker Bey koltuk kanepeler olduğuna göre daha detayı dolduracak çok iş var gibi ?
    Şükrü Bey,

Hobi işi gönül işidir biliyorsunuz. Her an aklınıza bir şeyler geliyor ve onunla uğraşıyorsunuz.

Garage normal şartlarda hemen bitebilir. Ancak, bekleme odası, araç kabul bölümü, servis muhasebe bölümü, metal panjurlu kapılar vs. gibi donanım e aksesuarlar işin içine girince, zaman alıyor.

İşin aslı yapmaktan çok, planlamak zamanımı alıyor.

Özellikle, alt bölüm olan kamyon garaj bölümü için aldığım aksesuarları hatırlıyorsunuzdur :

Özellikle bu malzemelerin girmesiyle, hava tamamen değişecek.

www.tgmgarage.com

Hepsi mükemmel ....

Bittiği zaman ortaya çıkacak görüntü harika olacak.. Ancak; ne var ki bana pek bitecek gibi gelmiyor, siz duramaz ve sürekli yeni bir şeyler ilave etmek istersiniz.

Sevgiler

Şu havalar biraz normale dönse (anormal bir sıcaklılk ve nem var)
    baya bir aşama kaydedilecek aslıda

Umuyorum kısa bir süre sonra iki koldan çalışmaları hızlandıracağız.

Türker bey, elinize sağlık taban kaplama güzel olmuş
    iç mekan aydınlatma ve aksesuarlarla gerçeğinden
    hiç farkı olmayacak

Alıntı cem3607 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Şu havalar biraz normale dönse (anormal bir sıcaklılk ve nem var)
    baya bir aşama kaydedilecek aslıda

Umuyorum kısa bir süre sonra iki koldan çalışmaları hızlandıracağız.

Türker bey, elinize sağlık taban kaplama güzel olmuş
    iç mekan aydınlatma ve aksesuarlarla gerçeğinden
    hiç farkı olmayacak
    İç mekan aydınlatma ellerinizden öper
    www.tgmgarage.com

Alıntı tgumus Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İç mekan aydınlatma ellerinizden öper
    bakacağız artık

Merhaba,

Parkurdaki temel yapılardan biri olan garajın iç ve dış kaplama işi fazlasıyla kafamı kurcalayan bir sorundu benim adıma.

SÜrekli izolasyon malzemeleri ile kuvvetlendirmeme rağmen, pürüzsüz bir yüzey isteğimdne dolayı, pleksi araştırmasına girişmişken, rotayı kompozit malzemeye doğru çevirdik.

Plakalar halinde satılan kompozit malzeme, aslında bildiğimiz dış cephe kaplaması. İstediğiniz her renkte var neredeyse.

Ben beyaz olan rengi tercih ettim.

İçine girecek aracı fotoğraflarken, aracın rengini boğmaması adına.

Aldığımız malzemenin üst koruyucu bantlarını işlem sonuna kadar sökmeyeceğim zarar görmemesi adına.

Çünkü sürekli olarak işlem yapıyoruz iç bölümde.

Dekopaj ve dremel sayesinde tüm iç bölüm için gerekli olan malzemeleri hazırlayarak kaplamaya çalıştım.

Bir kaç detay benim zamanımı oldukça aldı

ÜSt bölüme çıkan merdiven arkasının kaplanması gibi.

Dekopajla keserek, kaplama yaptım.

Ardından zeminin kaplama işlemine başladım.

Daha önceden , kamyonların üstüne gelince, altta formen ve teknisyenlerin çalışacağı alanlar hazırlamıştım.

Bu bölümlerin üstünü de , yine kompozit malzeme de açtım .

Bir aksilik olmaz ise, hafta sonu elektrik tesisatını, aydınlatma sistemini ve sticker kaplama işlemini gerçekleştireceğiz Cem Bey ile.

Üst katın koltuklarının konması ve hazırlanan camların yapıştırılmasının ardından, daha önce de paylaştığım garaj bölümüne konacak olan malzemelerin yerleşimi ile, garajımız bitecek.
    www.tgmgarage.com

Türker bey,

Elinize sağlık baya bir iş yapmışsınız planlandığı gibi
    bir aksilik olmaz ise bu hafta sonu baya bir iş yapacağız
    ince işçilikler var bu hafta birde planlanan bazı uygulamalar
    var onların yeri şekli belli olacak ona göre bir hazırlık
    yapacağız

Hafta sonu çok iş var çok...

Herkese selamlar,

Tesadüfen bulduğum sitenizden çok memnunum özellikle Türker Bey'in çalışmasını çok beğendim. İlgi ile takip etmek için üye oldum. Çalışmalarınızın devamını sabırsızlıkla bekliyorum.

Saygılar
    Hakan.

Alıntı TerracoART Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Herkese selamlar,

Tesadüfen bulduğum sitenizden çok memnunum özellikle Türker Bey'in çalışmasını çok beğendim. İlgi ile takip etmek için üye oldum. Çalışmalarınızın devamını sabırsızlıkla bekliyorum.

Saygılar
    Hakan.
    Hakan Bey merhaba,

Ailemize hoş geldiniz.

Türker Bey sağ olsun RC İş Makineleri ve RC Kamyonlara ait çok detaylı konular açtı. Bilgiye dayalı konular eminim sizlere çok faydalı olacaktır.

Sevgiler

Alıntı TerracoART Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Herkese selamlar,

Saygılar
    Hakan.

Teşekür ederim Hakan Bey,

Hayallerimizi gerçekleştirmek konusunda, elimizden geldiğince bir şeyler yapmaya çalışıyoruz.

Malum alan, yazlık evin bahçesinde olduğu için aralıklarla gidip, bir şeyler ilave etmeye çalışıyorum.

İlginize teşekkür ederim.

Bölüm altında yer alan, diğer konu başlıklarına da göz atarsanız, keyif alacağınıza eminim.

Alıntı 100kmh2sn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hakan Bey merhaba,

Ailemize hoş geldiniz.

Türker Bey sağ olsun RC İş Makineleri ve RC Kamyonlara ait çok detaylı konular açtı. Bilgiye dayalı konular eminim sizlere çok faydalı olacaktır.

Sevgiler
    Teşekkürler Şükrü Bey,

Elimizden geldiğince, Ali Bey ile, Türkiye de bir şeyler yapmaya, bir noktaya gelmeye çalışıyoruz.
    www.tgmgarage.com

Vallaha hayranlıkla her yorumu tek tek okuyarak geldim.
    Türker bey mükemmel bir iş gerçekleştirmişsiniz. Şuana kadar bunun gibi okuduğum Ceyhun beyin 1/4 Plymounth Road Runner efsanesi gibi mükemmel birşey çıkmış ortaya ellerinize sağlık. Tırlara karşı hep uzak yaklaşan benim bile tır hevesimi fazlasıyla arttırdınız.Her yaz genelde dayımın yanına giderim kendisi antalyada yaşar. Bir gün müsait olursanız uğramak ve görmek isterim.Tekrardan tebrikler..İyi eğlenceler..

Not: Son yorumunuzun üstünden aylar geçmiş son durum hakkında bilgi verebilirmisiniz.Yorum kaçırmadığımı düşünerek sürüş videosu olup olmadığınıda sormadan edemiyeceğim.

Alıntı Larcenciel Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Vallaha hayranlıkla her yorumu tek tek okuyarak geldim.
    Türker bey mükemmel bir iş gerçekleştirmişsiniz. Şuana kadar bunun gibi okuduğum Ceyhun beyin 1/4 Plymounth Road Runner efsanesi gibi mükemmel birşey çıkmış ortaya ellerinize sağlık. Tırlara karşı hep uzak yaklaşan benim bile tır hevesimi fazlasıyla arttırdınız.Her yaz genelde dayımın yanına giderim kendisi antalyada yaşar. Bir gün müsait olursanız uğramak ve görmek isterim.Tekrardan tebrikler..İyi eğlenceler..

Not: Son yorumunuzun üstünden aylar geçmiş son durum hakkında bilgi verebilirmisiniz.Yorum kaçırmadığımı düşünerek sürüş videosu olup olmadığınıda sormadan edemiyeceğim.
    İlginize ve güzel sözlerinize teşekkür ederim.

Ceyhun bey'in yaptığı araçlar zaten bir fenomen. Özellikle internette yayınlanan son aracının 1-2 günde 2 milyon kişi tarafından izlenmesi, ciddi bir ilgi olduğunu ve olacağını da göstermektedir.

İş makineleri ve kamyonlar, rc hobi dalında, çok özel bir dal. Diğer tüm rc araçlarda, amaç mutlaka bir başka araç ile yarışmak iken, yani , bir aracınız varken, keyif alabilmeniz için, diğer araçlara da ihtiyaç duyuyorken, tır ve iş makinalarında, amaç tamamıyle gücü hissetmek. Dolayısıyla başka araçlara da çoğu zaman ihtiyaç duymadan, mevcut araçlarınızın limitlerini test etmek, yavaş yavaş gidip salınımlarını görmek, acayip keyif veriyor.

Parkurla ilgili olarak da, konunun muhtelif yerlerinde geçtiği gibi, parkur benim yazlık evimin bahçesinde yer alıyor. Dolayısıyla, kış döneminde gidemediğim için, ilkbahar ve yaz döneminde daha yoğun bir çalışma yapma şansım oluyor. Ankca, parkur üzerinde konumlandırdığımız ya da konumnlandıracağımız çok fazla aksesuarı da bugünlerde yapıyoruz. Çok fazla ürün ortaya çıkardık. Otomatik , gerçeğindeki gibi çalışan trafik lambaları, billboardlar, ışıklandırma ve yönlendirme sistemleri yaptık.

Garaj ile ilgili olarak da yine, iç mekan aksesuarları, aydınlatma aksesuarları gibi bir çok aksesuarı yaptık, yapmaya da devam ediyoruz.

Parkurda çektiğim bir kaç video mevcut. Aslında scania 6x6 damperli konusunda mevcut, ancak buraya da ilave ediyorum.

Yaz ayında, farklı araçlar ile bolca video paylaşacağım....
    www.tgmgarage.com

Gercekten mukemmel seyler cikmis ortaya ellerinize saglik yaziz gorusmek dileklerimle iyi calismalar

Facebook Comments

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)