Club E-Revo

Konu Bilgileri;

•  » Konudaki mesaj sayısı : 1962
  •  » Şu anda 3 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 3 misafir)

Bu Sayfayı Paylaşın :

Toplam 1962 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Sayfa 1 Toplam 99 Sayfadan 12341651 ... SonuncuSonuncu

Epeyidir düşünüyordum E-Revo kullanan birsürü kişi olmasına karşın neden bir e-revo club yok diye. İki gün önce kendime bir E-Revo VXL aldım ve dedim bari kurucusu ben olayım. Haydi hayırlı olsun artık E-Revolarla ilgili sorularımızı tek başlık altında toplarız inşallah.

tüm erevoculara hayırlı olsun

Üyelik Tarihi Üyelik tarihi
    Apr 2008
    Nereden Nereden
    K.K.T.C./Ankara
    Yaş Yaş
    31
    club revo altinda paylaşiyorduk onceden sorunlar ve cozumler nerdeyse birbirinin aynı olmasina karşin guzel olmus hayırlı olsun
    My Race Setup
    Serpent S411 Sanwa M11x Speed PassionGt Pro2.0\Citrix Stok/\5.5r\7.5r\13.5r
    LRP
    Pulsar3/LRP 14a Adaptör-Speed Power 5000mah 45-80c 2s

İlk soru benden olsun. Bu gün adabamı yağmurda sürdüm ve epeyi bir ıslattım. Malum lastiklerin içine su doldu elimle sıkıp temizlemeye çalışsamda içinde su kalıyor ve balans yapıyor. Kitapçığında, ıslak ortamlarda sürüyorsanız lastiklere canttaki deliklerin karşısına 180 derece açıyla karşılıklı 2şer tane delik açınki içerde biriken suyu dışarı atsın diyor. Fakat bldiğiniz üzere yüksek süratlerde lastikler balon gibi şişiyor, bana o delikler büyür ve lastik oralardan parçalanır gibi geliyor sizce yanılıyor muyum? Yinede bu işlemi yapmalı mıyım?

Hadi revocular hayırlı olsun =))

Apr 2008
    Nereden Nereden
    K.K.T.C./Ankara
    Yaş Yaş
    31
    Alıntı sinankirat Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İlk soru benden olsun. Bu gün adabamı yağmurda sürdüm ve epeyi bir ıslattım. Malum lastiklerin içine su doldu elimle sıkıp temizlemeye çalışsamda içinde su kalıyor ve balans yapıyor. Kitapçığında, ıslak ortamlarda sürüyorsanız lastiklere canttaki deliklerin karşısına 180 derece açıyla karşılıklı 2şer tane delik açınki içerde biriken suyu dışarı atsın diyor. Fakat bldiğiniz üzere yüksek süratlerde lastikler balon gibi şişiyor, bana o delikler büyür ve lastik oralardan parçalanır gibi geliyor sizce yanılıyor muyum? Yinede bu işlemi yapmalı mıyım?
    ben bu işlemi savagein orj lastiklerinde savage de denemiştim delsende lastikler balance yapior kurtulamiyorsun içi kurumuyor.. adam gibi lastiklerde o kucuk deliklerden safglam yırtıcı bir darbe yemedikten sonra açilmaz en azindan savage de açilmadi
    My Race Setup
    LRP

Çözüm yolunu Alain abiden öğrendim arkadaşlar. Yağmurda çamurda sürmeden önce jantlardaki delikleri kablo bantıyla kapatıcaz bundan sonra.

hadi revocular hayırlı olsun diyorum
    100 km sadece 2 saniye hobbyrc
    mehmet 1994

Apr 2008
    Nereden Nereden
    K.K.T.C./Ankara
    Yaş Yaş
    31
    Alıntı sinankirat Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Çözüm yolunu Alain abiden öğrendim arkadaşlar. Yağmurda çamurda sürmeden önce jantlardaki delikleri kablo bantıyla kapatıcaz bundan sonra.
    Dogrudur en iyi cozum odur fakat lastikler islanmadan once
    My Race Setup
    LRP

merhaba http://www.metacafe.com/watch/367056...vo_vxl_sorunn/ sizce bu ses servoda bi sıkıntı mı var ki çıkıyo_????

Evet o servoda bir sorun var. Sanki diş sıyırıyor gibi... Servoyu bir sök boşta çalıştır bakalım nasıl tepki verecek ozaman. düzelmezse içini açıp bakmak lazım. Problem dişlideyse can sıkacak bir durum yok towerhobbies.com adresinde 3 dolar falan civarındaydı dişli setinin fiyatı.

Herkese selamlar. Ben 1/16 e-revomda 2 tane turnigy 1600mah 2s lipo kullanıyorum. Yaklaşık 1 saatte şarj oluyor ve 20şer dakka gidiyorlar. Performansından aslında son derece memnunum ama ilerleyen dönemlerde birde eğlencelik çıldırmalık delirmelik 3s lipolardan almayı düşünüyorum. ESC'ye zarar vermeyecek uzun süre gidecek ve tai yuvasına sığacak bir 3s tavsiyeniz var mı? Gümrüğe takılmaması için fiyat sınırım 100 euro veya 148.720 USD

Ayrıca bu lipoların su geçirmezi var mıdır? Ben araştırdım ama göremedim, tırsıyorum lipo takılıyken suya çamura girmeye.

hobbycity de rhino 3s 1550mAh 30c li-po'lar var. Kullanıcı yorumları vxl e uyduğu, fakat pilin kabloları için pil kapaklarında ekstra delme-biçme işlemi gerektirdiği yönünde.

Kendim henüz denemedim. Fakat aynı pilden bende sipariş verdim, 4-5 güne elimde olur, o zaman daha net birşey söyleyebilirim.

Benim anladığım kabloları biraz geniş geliyormuş ondan kabloların çıktığı deliği biraz tıraşlamak lazımmış. Valla onun dışında yorumlar çok güzel gerçekten. Fiyatıda çok iyiymiş. O güç ve o fiyat için kapakları azcık tıraşlamaktan kimseye zarar gelmez.
    Umarım memnun kalırsın, yorumunu bekliyorum eğer güzelse bende birkaç tane alırım.

ni-mh veya lipo pil alıcam yardımcı olurmusunuz.
    Konu suhandemiroz tarafından (28-11-2009 Saat 01:37 ) değiştirilmiştir.

yorumlarınızı bekliyorum =)
    Eklenen Resim Ön İzlemesi

merhaba arkadaşlar e-revo vxlmi bir türlü 70/30 moduna ayarlıyamıyorum yardım edermisinz lütfen

merhaba bn 2 haftalık revo kullanıcısıyım . rc araclara büyük bir ilgim war. revo 1/10 ile başlamaya karar verdim hobby rc dede club revo görunce hemen daldım içeri herkese slmlar.

Alıntı revo süle42 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    merhaba bn 2 haftalık revo kullanıcısıyım . rc araclara büyük bir ilgim war. revo 1/10 ile başlamaya karar verdim hobby rc dede club revo görunce hemen daldım içeri herkese slmlar.
    Yeni aracınız hayırlı olsun. Aracınızla ilgili her türlü sorunuzun cevabını burada bulabilirsiniz.

Alıntı suhandemiroz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar revo vxl vxl3m esc ayarını biliyomusunuz bi türlü hızlandıramıyorum yarı yarıya düştü performansı
    İlk önce aracınızı açın. Sonra düğmeye basılı tutun yeşil bir ışık yanacak daha sonra kırmızı ışık bir kere yanıp sönecek. Kırmızı ışık yanıp sönünce düğmeyi bırakın.

Eğer bırakmazsanız ardından 2 kere yanıp söner, bu geri vitesi iptal eder ve yarış moduna geçirir. Bir süre daha beklerseniz 3 kere yanıp söner buda sizin şuan kullandığınız training modu anlamına gelir.

tamam dediğinizi anladım..ama şuanda yeşil ışık yanıp sönüyo ve bu ayarları her defasında yapıyorum ama şuan ayarda yapamıyorum olmuyo bi türlü sadece yeşil ışık yanıp sönüyo sanki çok düşük voltajı var gaza bastığında esc kapanıyo sonra tekrar açılıyo durum vahim

Facebook Comments

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 3 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 3 misafir)