Traxxas Slash 4x4 1/10

Konu Bilgileri;

•  » Konudaki mesaj sayısı : 580
  •  » Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bu Sayfayı Paylaşın :

Toplam 580 adet sonuctan sayfa basi 21 ile 40 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Sayfa 2 Toplam 29 Sayfadan BirinciBirinci 1234517 ... SonuncuSonuncu

Fiyatlar bu kadar yakınken traxxas olanı almakta fayda var. Diğeri de uyar tabiki ama ben traxxas alu parçalaıyla hiç sorun yaşamadım.
    SERPENT TEAM DRIVER
    Sponsors: Serpent, 2-speed, Rudebits

ben sadece turuncu rengi sevdiğimden sormuştum soruyu . farkındaysanız 1/5 ler hariç hiçbir aracın nerdeyse turuncu mod parçası yok. ve ben turuncuyu çok sevdiğimden dolayı o soruyu sordum. cevaplar içinm teşekkür ederim.
    Traxxas Slash 4x4 / Velineon Vxl

Arkadaşlar bu bataryayı 4x4 slash üzerinde deneyen oldu mu?

https://www.hobbyking.com/hobbyking/..._Car_Lipo_Pack

FİYAT: 23.30 $

Spec.
    Minimum Capacity: 5200mAh
    Configuration: 2S1P / 7.4v / 2Cell
    Constant Discharge: 30C
    Peak Discharge (10sec): 40C
    Pack Weight: 333g
    Pack Size: 139 x 46 x 26mm
    Charge Plug: JST-XH
    Discharge plug: 5.5mm Bullet-connector
    Slash 4x4 / MMM 2650kv Combo / Savöx SC-1258TG

Ben kullanıyorum ve memnunum hatta 2 tanesinden 4S yapıp kullanacağım yakında
    Team Losi 5ive-B TLR Racing ® EK Edition
    MCD Rally Proline ® 2017 EK Special Edition
    Futaba 4 PKS - 2,4 FASST

Erdal Abi sendekiler bu modelden değildi zannediyorsam. 30c ve 5000mah değil miydi?

Alıntı guvenkaya Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Erdal Abi sendekiler bu modelden değildi zannediyorsam. 30c ve 5000mah değil miydi?
    Bendeki de bu pilden 5200mah 30C, linkide bu http://hobbycity.com/hobbyking/store...dProduct=10277
    Futaba 4 PKS - 2,4 FASST

Yanlış görmüşüm.

Arkadaşlar dün gece arka aks da olmadığından dolayı aracın tamamını söküp parçalırını tanımaya çalıştım. Topladığım zaman her şeyi yerli yerine taktım fakat kontrol için bataryayı takıp test ettiğimde aracın içindeki spur'un kendi kendine içinde döndüğünü ve tekerleklere gücü veremediğini farkettim. O bölümde şaft ile spur arasında yay ile ayarı yapılabilen bir bölüm var (somunun sıkılıp gevşetilebilen bir şekilde olmasına izin veren bölüm kepi çıkardığımızda motorun altında kalıyor herhangi bir parçayı sökmeden görebiliyorum) Arabayı sökerken burayı da kurcaladığımı hatırladım. acaba buranın herhangi bir ilişkisi var mıdır tekerleklere gücün iletilmesi ile?
    Konu guvenkaya tarafından (04-07-2010 Saat 14:31 ) değiştirilmiştir.

Alıntı guvenkaya Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar dün gece arka aks da olmadığından dolayı aracın tamamını söküp parçalırını tanımaya çalıştım. Topladığım zaman her şeyi yerli yerine taktım fakat kontrol için bataryayı takıp test ettiğimde aracın içindeki spur'un kendi kendine içinde döndüğünü ve tekerleklere gücü veremediğini farkettim. O bölümde şaft ile spur arasında yay ile ayarı yapılabilen bir bölüm var (somunun sıkılıp gevşetilebilen bir şekilde olmasına izin veren bölüm kepi çıkardığımızda motorun altında kalıyor herhangi bir parçayı sökmeden görebiliyorum) Arabayı sökerken burayı da kurcaladığımı hatırladım. acaba buranın herhangi bir ilişkisi var mıdır tekerleklere gücün iletilmesi ile?

Evet kesinlikle o parçayla ilgili , orada gördüğün somunu ( kırmızı ile işaretli) tamamen sıkıp sonrada biraz geri alman lazım 1/2 turdan biraz az . Eğer çok gevşek olursa gücü iletemez, tam sıkı olursa da en ufak bir zorlanmada esc'yi yakabilirsin . Birde spur/pinyon ayarını iyi yapmalısın yoksa dişliyi yersin, 2 dişli arasında makul bir boşluk kalmalı ve araç kasmamalıdır, yani yere koyup elinle itince gayet akıcı olması lazım aracının.

Futaba 4 PKS - 2,4 FASST

İleride bu sıkıntıyla karşılacak olan arkadaşlar olursa cevabı bulunsun diye yazmak istedim. Arkadaşlar o somunu sıktığınız zaman spur boşluğunu azaltmış oluyorsunuz unutmayın. yani ne kadar fazla çok sıkarsanız spur o kadar fazla sertleşiyor. Bu arada yabancı forumlardan okuduğum kadarı ile çok sıkanlar şaft diferansiyel kırmaya kadar kötü sonuçlarla karşılaşmışlar. Burada en iyi sonucu alma yöntemi de deneme-yanılma. Aracınızın güç verdiğinizdeki performansı sizin için yeterli ise hiç benim gibi meraklılık yapmanıza bile gerek yok. Ben o ayarı aracı temizlemek ve bakmak için açtığımda kaçırdım sanırım ve şimdi de halletmiş bulunuyorum. Örnek vermek gerekirse; aracınızın önüne tekerlekleklerinin boyutunda bir engel koydunuz ve güç verdiniz, spur yumuşakken, yani benim yukarıdaki sorunda bahsettiğim gibi gevşek iken spur, boşa dönüyor ve ve şafttan güç aktaramıyordu. O bölümü biraz sıktığımda sonuç otomatikman geldi ve şimdi neredeyse 1/5 gaz ile üstünden geçiyor. Saygılar.

Alıntı eRDL k Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Evet kesinlikle o parçayla ilgili , orada gördüğün somunu ( kırmızı ile işaretli) tamamen sıkıp sonrada biraz geri alman lazım 1/2 turdan biraz az . Eğer çok gevşek olursa gücü iletemez, tam sıkı olursa da en ufak bir zorlanmada esc'yi yakabilirsin . Birde spur/pinyon ayarını iyi yapmalısın yoksa dişliyi yersin, 2 dişli arasında makul bir boşluk kalmalı ve araç kasmamalıdır, yani yere koyup elinle itince gayet akıcı olması lazım aracının.

Evet Erdal Abi. Ben yazarken sen de imdat olmuşsun zaten probleme. konu seninle benim aramdaki konuşmalarla daha çok uzayacak galiba

nerdeyse çoğu pil stockta yok ne zaman stoğa girer bilgisi olan var mı ? .nerdeyse 20 gün oldu stockta yok.

Alıntı melih9 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    nerdeyse çoğu pil stockta yok ne zaman stoğa girer bilgisi olan var mı ? .nerdeyse 20 gün oldu stockta yok.
    pilden kastın hobbyking'teki stok sıkıntısı ise bekleyeceksin melih. orada mail adresini yazıp stoğa girdiğinde haber verilmesini istediğin bir bölüm var, adresini yazarak istediğin pilden stok bilgileri alman mümkün.
    Konu guvenkaya tarafından (04-07-2010 Saat 15:07 ) değiştirilmiştir.

evet stok haber bölümüne yaptım ancak bayağıdır bekliyorum ses , seda yok .bende merak ettim acaba ne zaman stoğa girer diye birde sizlere söyliyeyim dedim.

Erdal Abi o ayarı yaptım. şimdi aklıma bir iki şey takıldı gerçi sorun oluşturacağını zannetmiyorum ama yine de danışmak istedim: Traxxas şaftı bence biraz kısa yapmış içeriden ileri geri oynattığım zaman aşağı yukarı yarım santimlik bir boşluk yapıyor, dişlilerin şafta rahat temas ettiğinden eminim ama yine de dişlinin şafta tam oturmadığını bilmek birazcık da olsa sıkıntı verdi sanki bana. bir diğeri ise arka tekerleği elimle döndürdüğüm zaman karşı taraftaki tekerlek onun tam tersi yönüne dönüyor, burada bir sıkıntı yok. ama ön bölümdekilerden herhangi birini çevirdiğim zaman tekerlek genelde şaftı çeviriyor. bunlar herhangi bir problem yaratır mı?

Saygılar.

Evet dediğin şaft boşluğu bende de vardı ve beni de rahatsız etti. Aslında Traxxas'ın bir bildiği vardır diye düşündüm ama genede arka tarftaki şaftın girdiği yuvayı genede milden çıkmayacak şekilde biraz ön tarafa çekip vidasını o şekilde sabitledim ve böylelikle şafta yaklaştırmış oldum , boşlukta azalmış oldu böylelikle. Diğer konuda sorun olduğunu sanmıyorum asıl şaft sökükken denemen lazım lastikler akıcı dönüyorsa sorun yok.

Futaba 4 PKS - 2,4 FASST

Araban hayırlı olsun...Çok güzel...Maşallah.Ama ilk rc araban biraz abartmışsın sanki ilk rc ye göre bayagı prof olmuş.Ama güzel.Kırımsız sürüşler...

Alıntı eRDL k Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Evet dediğin şaft boşluğu bende de vardı ve beni de rahatsız etti. Aslında Traxxas'ın bir bildiği vardır diye düşündüm ama genede arka tarftaki şaftın girdiği yuvayı genede milden çıkmayacak şekilde biraz ön tarafa çekip vidasını o şekilde sabitledim ve böylelikle şafta yaklaştırmış oldum , boşlukta azalmış oldu böylelikle. Diğer konuda sorun olduğunu sanmıyorum asıl şaft sökükken denemen lazım lastikler akıcı dönüyorsa sorun yok.

Abi orayı söküp bakayım derken şaft boşluğunu fark ettim ben de. Aynı senin dediğin gibi oranın ayarını fazla kaçırmayaccak şekilde ben de küçük bir çektirme yaptım. Tekerleklerin dönüşünde bir sıkıntı yok ne el yordamıyla ne de pil ile herhangi bir zorlanma sezdim. Bu arada görsel anlatımın konunun anlaşılmasını herkes için kolaylaştırır nitelikte.

Teşekkür ederim abi, saygılar.
    Konu guvenkaya tarafından (04-07-2010 Saat 17:04 ) değiştirilmiştir.

Alıntı anilkoca Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Araban hayırlı olsun...Çok güzel...Maşallah.Ama ilk rc araban biraz abartmışsın sanki ilk rc ye göre bayagı prof olmuş.Ama güzel.Kırımsız sürüşler...
    Anıl teşekkür ederim. aslında ben 1/16 alacaktım ama baktımki 187 boyunda bir canavar elinde minicik bir oyuncakla oynuyor diye arkadaşlarım bana gülmeye başladı. ben de 1/10 olsun hem göze, hem gönüle hitap etsin dedim. Sonuç olarak 1/16 şasisindense 1/10 çok daha mantıklı duruyor bence.

Arkadaşlar amainhobbies'de yedek parçalara bakarken bu kepi gördüm. Bence kusursuz gözüküyor beğeninize sunuyorum,

Facebook Comments

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)