Lancia Armata 1803

Konu Bilgileri;

•  » Konudaki mesaj sayısı : 21
  •  » Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bu Sayfayı Paylaşın :

Toplam 21 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu

Son bitirdiğim modellerimden biri olan Lancia Armata dan yapım aşamaları ile modelin son hali eklerdeki fotoğraflarda. Model kit olmayıp plandan çalışıldı tüm ahşap kesimleri ( çıtaların kesimide dahil ) ve diğer aksesauarları tarafımdan yapılmıştır.Gemi Modelciliğin bu dalı (statik) ile ilgilenen arkadaşlara bilgilerim dahilinde malzeme temini ( istanbul içinde ne nerden alınır nasıl bulunur ),yapım teknikleri,telif hakkı olmayan plan paylaşımları konularında her zaman yardımcı olacağımı belirtmek isterim.Tüm forum üyelerine sevgi ve saygılarımla.

.
    Eklenen Resim Ön İzlemesi

Aşamalara devam
    Konu Oktay Karagöz tarafından (29-08-2010 Saat 11:13 ) değiştirilmiştir.

Fotoğraflar devam.

Fotoğraflara devam
    • Dosya tipi: jpg Resim 014.jpg (29,9 KB (Kilobyte), 127x kez indirilmiştir)
    • Dosya tipi: jpg Resim 017.jpg (36,3 KB (Kilobyte), 125x kez indirilmiştir)
    • Dosya tipi: jpg 1.JPG (139,6 KB (Kilobyte), 124x kez indirilmiştir)
    • Dosya tipi: jpg 3.JPG (134,0 KB (Kilobyte), 127x kez indirilmiştir)
    • Dosya tipi: jpg 23.JPG (136,3 KB (Kilobyte), 133x kez indirilmiştir)

Fotoğraflar devam
    • Dosya tipi: jpg 29.JPG (126,6 KB (Kilobyte), 132x kez indirilmiştir)
    • Dosya tipi: jpg 26.JPG (128,0 KB (Kilobyte), 132x kez indirilmiştir)
    • Dosya tipi: jpg 30.JPG (128,8 KB (Kilobyte), 128x kez indirilmiştir)
    • Dosya tipi: jpg 32.JPG (136,7 KB (Kilobyte), 132x kez indirilmiştir)
    • Dosya tipi: jpg DSC01850.JPG (141,9 KB (Kilobyte), 127x kez indirilmiştir)

Fotoğraflara devam.
    • Dosya tipi: jpg DSC01853.JPG (138,6 KB (Kilobyte), 118x kez indirilmiştir)
    • Dosya tipi: jpg DSC01855.JPG (134,8 KB (Kilobyte), 121x kez indirilmiştir)
    • Dosya tipi: jpg b2.JPG (140,0 KB (Kilobyte), 129x kez indirilmiştir)
    • Dosya tipi: jpg b1.JPG (137,9 KB (Kilobyte), 124x kez indirilmiştir)
    • Dosya tipi: jpg b3.JPG (130,6 KB (Kilobyte), 124x kez indirilmiştir)

Fotoğraflar devam.
    • Dosya tipi: jpg DSC02234.JPG (130,2 KB (Kilobyte), 122x kez indirilmiştir)
    • Dosya tipi: jpg b5.JPG (127,2 KB (Kilobyte), 122x kez indirilmiştir)
    • Dosya tipi: jpg b4.JPG (136,3 KB (Kilobyte), 119x kez indirilmiştir)
    • Dosya tipi: jpg DSC02235.JPG (136,5 KB (Kilobyte), 124x kez indirilmiştir)
    • Dosya tipi: jpg DSC02236.JPG (132,4 KB (Kilobyte), 123x kez indirilmiştir)

Fotoğraflar devam
    • Dosya tipi: jpg DSC02241.JPG (128,0 KB (Kilobyte), 123x kez indirilmiştir)
    • Dosya tipi: jpg DSC02237.JPG (132,5 KB (Kilobyte), 124x kez indirilmiştir)
    • Dosya tipi: jpg DSC02243.JPG (138,8 KB (Kilobyte), 121x kez indirilmiştir)
    • Dosya tipi: jpg DSC02247.JPG (124,8 KB (Kilobyte), 123x kez indirilmiştir)
    • Dosya tipi: jpg DSC02254.JPG (139,4 KB (Kilobyte), 118x kez indirilmiştir)

Son fotoğraflar umarım bu kadar fotoğrafı peş peşe verdiğim için kızan olmaz Tekrar tüm forum üyelerine sevgi ve saygılarımla..
    • Dosya tipi: jpg DSC02258.JPG (134,9 KB (Kilobyte), 135x kez indirilmiştir)
    • Dosya tipi: jpg DSC02256.JPG (133,6 KB (Kilobyte), 137x kez indirilmiştir)
    • Dosya tipi: jpg DSC02232.JPG (143,3 KB (Kilobyte), 151x kez indirilmiştir)
    Konu Oktay Karagöz tarafından (29-08-2010 Saat 11:53 ) değiştirilmiştir.

Çalışmalarınızın resimlerini nefesimi tutarak baktım, çok güzel ve büyük bir sabır ile yaptığınız işler çok çok güzel. Bu çalışmalarınızı forumumuzda bizimle paylaştığınız ve yardım konusnda destekleriniz için teşekkür ederiz. En kısa zamanda tanışabilmek ümidiyle.
    Emre Açan
    Aeromarine Scorpion powered by OS 46VXM
    Graupner / Key West&Key Biscayne
    Billing Boat / Coast Guard
    Scratch Built Yelkenli
    Plandan yapılmış tekneler
    Graupner 1/10 Mini Impuls 4WD

Emre bey beğenileriniz için çok teşekkür ederim.Yazınızın sonunda belirttiğiniz gibi inanın bende gerek sizle ve diğer modelci arkadaşlar ile tanışıp modelcilik konusunda olsun diğer konularda olsun sohbet etmekten büyük bir keyf duyarım.Sevgi ve saygılarımı sunarken en kısa zamanda tanışmak ümidi ile sağlıcakla kalınız.

Ufak bir eklenti daha. Eğerki forum limitleri ile bir sorun teşkil etmiyorsa daha önceden yaptığım değişik modeller ile ilgili fotoğraflarıda eklemek bana keyf verecektir.Yapım aşamaları olan modellerin bu modelleri yapmak isteyecek arkadaşlara umarımki bazı fikirler vereceğini ve yardımı olacağını düşünmek bile ayrı bir keyf konusu olacaktır.

Oktay Bey, bitmiş tekneleri marina üzerinden çalıştığınız tekneleri statik tekne bölümünde sergileyebilirsiniz
    Emre Açan
    Scratch Built Yelkenli

Emre bey bitmiş olan modeller ne yazıkki statik,marina bölümüne baktığımda tüm çalışmaların dinamik modeller olduğunu gördüm.Bitmiş olan modellerimi gene bu bölümde eğer ugun görülürse bu başlık altında veya yeni bir başlık ile paylaşabilirim.Dinamik olarak başladığım 1m boyunda yeni bir romorkör modelim var.Dilerseniz model ilerleyip fotoğraflık hal almaya başladığında belirttiğiniz marina bölümünde paylaşmaktan keyf alacağımı belirtmek isterim.Saygılar sevgiler.

Tercih tamamen sizin
    Emre Açan
    Scratch Built Yelkenli

bu planları nereden temin edebiliriz yardım lütfen

oktay abi bi cevap lütfen planları nerden alırız özeldende yazdım ama cevap alamadım

Oktay bey 11 Aralık 2010 tarihinden sonra foruma giriş yapmamış. Fakat tahminimce plan telif hakkı olan bir plan

Alıntı ercan913 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    oktay abi bi cevap lütfen planları nerden alırız özeldende yazdım ama cevap alamadım
    Ercan bey bende bulunan plan Emre beyin de belirttiği gibi telif hakkı olan bir plan. Forum kuralları gereği buradan yazmayayım özel mesaj olarak mail kutunuza Türkiyeden veya yurt dışından nasıl temin edebileceğinizi yazarım.Bu arada foruma sık giremediğimden ve girdiğim kısıtlı anlarda da mesajınızı göremediğim için yanıt konusundaki gecikme için özür dilerim.Saygılar.

Muhterem Oktay Bey, Ben internette tekne modellerini incelerken yapmış olduğunuz bu güzel çalışmayı gördüm. Bu kadar ayrıntılı olarak ortaya koyduğunuz çalışmayı görünce bir emekli öğretim üyesi olarak sizin yapım aşamalarını takip ederek bu tekneyi yapabileceğimi düşündüm. Form üyesi olarak ekteki yazınızda belirttiğiniz doğrultuda çalışmanızın planlarını aliniyaziinal@hotmail.com adresime gönderebilirseniz bu tekneyi yapmak isterim. İlginize şimdiden teşekkür ederim. Sevgiyle kalınız.
    Alıntı Oktay Karagöz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Son bitirdiğim modellerimden biri olan Lancia Armata dan yapım aşamaları ile modelin son hali eklerdeki fotoğraflarda. Model kit olmayıp plandan çalışıldı tüm ahşap kesimleri ( çıtaların kesimide dahil ) ve diğer aksesauarları tarafımdan yapılmıştır.Gemi Modelciliğin bu dalı (statik) ile ilgilenen arkadaşlara bilgilerim dahilinde malzeme temini ( istanbul içinde ne nerden alınır nasıl bulunur ),yapım teknikleri,telif hakkı olmayan plan paylaşımları konularında her zaman yardımcı olacağımı belirtmek isterim.Tüm forum üyelerine sevgi ve saygılarımla.

.
    Ali Reis

Facebook Comments

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)