Tekin Model Uçak İşliğinde bugün ne yapıldı?

Konu Bilgileri;

•  » Konudaki mesaj sayısı : 864
  •  » Şu anda 3 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 3 misafir)

Bu Sayfayı Paylaşın :

Toplam 864 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Sayfa 1 Toplam 44 Sayfadan 123416 ... SonuncuSonuncu

Burası benim Karaköy de,Fransız Lisesi altındaki İŞLİK=atölye.Kendim ve talebelerimin çalıştığı yer.
    Eklenen Resim Ön İzlemesi
    güretekin danişmentgazioğlu-1957-istanbul
    Anasından model uçakcı doğmuş,sonradan olmalardan değil.

Bu tel kontrol .049 Cox GP motorlu başlangıç eğitim modeli.C/L ACEMİ ÇAYLAK ,KİT=hazır kutu (ARF değil),işlikte üretiyorum.İçinde motor+pervane+yedek buji+tekerler mevcut.
    @Konu mankeni arkadaşım Hüseyin,uçuşunu çok merak ediyor.

@Yaptığım modeller,yapacağım modellere referanstır.
    @1. Orhanlı Tel Kontrol Şenliği öncesi.Tarih:14-15-30/mayıs ve 1/haziran/2008 arası resimler.

eski çalışmalarımdan.

Bunlar öyle anılarki,tekrarı gelmez,yaşandı,bitti.

hey gidi günler hey

Üyelik Tarihi Üyelik tarihi
    Nov 2007
    Nereden Nereden
    Muğla - İzmir
    Yaş Yaş
    43
    Güre Bey
    Resimli paylaşımlar için teşekkürler. Anıları anımsamak güzel. Darısı bir 20 yıl sonra bizlerin başına inşallah.
    Hayalim emeklilik sonrasında sizin gibi bir atölyeye sahip olmak. Yaşamın dertlerinden bir nebze olsun bu atölyede dostlar sayesinde kurtulmak.

Emekleriniz, yardımlarınız ve paylaşımlarınız için allah uzun ömürler versin size, tekrar teşekkürler.

Alıntı emo23 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Güre Bey
    Resimli paylaşımlar için teşekkürler. Anıları anımsamak güzel. Darısı bir 20 yıl sonra bizlerin başına inşallah.
    Hayalim emeklilik sonrasında sizin gibi bir atölyeye sahip olmak. Yaşamın dertlerinden bir nebze olsun bu atölyede dostlar sayesinde kurtulmak.

Emekleriniz, yardımlarınız ve paylaşımlarınız için allah uzun ömürler versin size, tekrar teşekkürler.
    Aman Emrah bey, ne yaptınız siz?

Model içeri girdimi, Güre bey dışarı çıkmak zorunda kalıyor.

Bari dilemişken, biraz daha geniş bir atölye dileseydizi!

Atölyem çok şükür hazır, emekliliğime 4 ay kaldı, darısı sizlerin başına.

Tek eksik olan, Güre bey gibi azimli bir modelci bulmak.

Fotoğraflar için, bende teşekkür ederim.

Alıntı Reha Kaya Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aman Emrah bey, ne yaptınız siz?

Model içeri girdimi, Güre bey dışarı çıkmak zorunda kalıyor.

Bari dilemişken, biraz daha geniş bir atölye dileseydizi!

Atölyem çok şükür hazır, emekliliğime 4 ay kaldı, darısı sizlerin başına.

Tek eksik olan, Güre bey gibi azimli bir modelci bulmak.

Fotoğraflar için, bende teşekkür ederim.
    Reha Beyciğim,
    Önce şunu belirteyim,Maddi sebepten bu ufak işlikte çalışmıyorum.Şu an 60-70 metre karelik bir daire tutmaya gücüm var.Hatta Kayseri merkezde 225 metrekare bir dairem var.Benimde emekliliğime bir yıl kaldı.
    Şimdi burası çok meşhur DORUKTEKİN AÇKICI İŞLİĞİ.Babam 33 yıl Türk Dil Kurumu fahri üyeliği yaptı.Anahtarcı = AÇKICI öz Türkçe tabela koyunca HÜRRİYET gazetesi 1. sayfadan duyurdu.tüm üniversitelerden hocalar,talebeler ziyarete geldi.babam 1999 ölünce,bu işlik bana kaldı.Ustam Röne KOEN in iş yeri buraya yakındı.ben de emekli olunca böyle ufak bir yerde Model dükkanı açıp,lastikli,planör modeller imal edeceğim derdi.ömrü vefa etmedi,hepatit C den vefat etti.bende 2002 de burayı TEKİN MODEL UÇAK firmasına ve İŞLİĞE çevirdim.Lastikli SİVRİSİNEK,planör SÜZÜLEN UÇAK,ŞAMPİYON ve Tel kontrol ACEMİ ÇAYLAK .049 COX motor içinde 4 adet KİT hazırladım ve satıyorum.Ayrıca ONLARCA talebem var.bunlardan ücret almadan beraber çalışmalar yapıyorum.
    İSTANBUL daki tüm modelci atölyelerini gördüm ve çalıştım.Sizin atölyeyide görmek isterim.Belki bir hafta sonu ÇALIŞMA ZİYARETİNE GELİRİZ.

Merhabalar Güre abi,atölyeniz ve çalışmalarınız bir harika!Yarıyıl tatillerinde ve yaz tatillerinde bir süre İstanbul'da bulunuyorum,bu süre içerisinde uğrayıp sizinle tanışmak,atölyenizi ve çalışmalarınızı görmek isterim izniniz varsa .

Alıntı emo23 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Güre Bey

Emrah Bey,
    Ben anıları severim,anılarda yaşamam.Gelecek çok önemli,daha sonra yaparım,bir aldatmaca.An bu an.ne istiyorum 2.64 metre THK 4,işlik ufak,yapamam diye,kendimi aldatmam,başlarım,şartları zorlarım.hayalinizi emeklilik sonrasına atmayın.dediğiniz çok doğru,modelcilik yaşam dertlerini bir nebze azaltıyor.Ben MODELCİ DOSTLARIMDAN hiç sıkıntı çekmedim.Aksine onlar beni sevdi,ben onları saydım.
    Şununla satırlarımı noktalayayım.Bir gün 9 yaşlarında bir erkek çocuğu vitrinde yarım saat modellere baktı.ne soru sordu nede gitti.aç birinin lokanta vitrinini seyrettiği gibi.dedimki uçak mı almak istiyorsun.evet ama param yok.dedimki baban yakındamı çalışıyor,git babanı çağır.gitti babası ile geldi.babası ben işçiyim,buna para veremem dedi.bende yarıyıl tatilinde (ismi Onur du,şimdi hatırladım)getir ben ona parasız bir tane hediye edecek ve ona yapımında yardım edeceğim.dedim.geldi,beraber yaptık ve ona teslim ettim.uçuş ayarlarını anlattım.
    işte bu benim için çok önemli.belki Onur,pilot olacak,belki Uçak mühendisi.yalnız tahmin ediyorum beni hiç unutmayacak.
    Konu güre tarafından (06-12-2010 Saat 21:39 ) değiştirilmiştir.

Alıntı angilonit Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhabalar Güre abi,atölyeniz ve çalışmalarınız bir harika!Yarıyıl tatillerinde ve yaz tatillerinde bir süre İstanbul'da bulunuyorum,bu süre içerisinde uğrayıp sizinle tanışmak,atölyenizi ve çalışmalarınızı görmek isterim izniniz varsa .
    Sevgili Hakan,
    Ne demek,bu İŞLİK benim değil,hepinizin.Ne zaman istersen gel.reha beyin dediği gibi,2 kişi çalışıyor,3.sığmıyor.dışarda 10 kişi toplantı yapabiliyoruz.geçen gün MODELCİLİK KULÜBÜ toplantısını kaldırımda yaptık.

Alıntı güre Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Reha Beyciğim,
    Önce şunu belirteyim,Maddi sebepten bu ufak işlikte çalışmıyorum.Şu an 60-70 metre karelik bir daire tutmaya gücüm var.Hatta Kayseri merkezde 225 metrekare bir dairem var.Benimde emekliliğime bir yıl kaldı.
    Şimdi burası çok meşhur DORUKTEKİN AÇKICI İŞLİĞİ.Babam 33 yıl Türk Dil Kurumu fahri üyeliği yaptı.Anahtarcı = AÇKICI öz Türkçe tabela koyunca HÜRRİYET gazetesi 1. sayfadan duyurdu.tüm üniversitelerden hocalar,talebeler ziyarete geldi.babam 1999 ölünce,bu işlik bana kaldı.Ustam Röne KOEN in iş yeri buraya yakındı.ben de emekli olunca böyle ufak bir yerde Model dükkanı açıp,lastikli,planör modeller imal edeceğim derdi.ömrü vefa etmedi,hepatit C den vefat etti.bende 2002 de burayı TEKİN MODEL UÇAK firmasına ve İŞLİĞE çevirdim.Lastikli SİVRİSİNEK,planör SÜZÜLEN UÇAK,ŞAMPİYON ve Tel kontrol ACEMİ ÇAYLAK .049 COX motor içinde 4 adet KİT hazırladım ve satıyorum.Ayrıca ONLARCA talebem var.bunlardan ücret almadan beraber çalışmalar yapıyorum.
    İSTANBUL daki tüm modelci atölyelerini gördüm ve çalıştım.Sizin atölyeyide görmek isterim.Belki bir hafta sonu ÇALIŞMA ZİYARETİNE GELİRİZ.
    Başımla beraber Güretekin bey, gelirseniz memnun olurum.

Benim atölyemde mütevazi bir şey, sağı solu bol aradığınızı bulamadığınız, bir ''işlik.''

Alıntı Reha Kaya Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Başımla beraber Güretekin bey, gelirseniz memnun olurum.

Benim atölyemde mütevazi bir şey, sağı solu bol aradığınızı bulamadığınız, bir ''işlik.''
    Benimkinden yani

İzleyen varsa,bu son 3 aydır İŞLİKte THK-4 ü yapıyorum.
    Buraya koyduğum GÖRSELLER önceki yıllara ait.Eğer günlük işler olursa onlarıda paylaşacağım.

5 görsel daha.

güzel,güzel resimler geliyor.yapılanlar,hep emek,hep emek.

neydik,neolduk,ne olacağız

acaba yaşlanıyormuyum desem,gerçekten yaşlandım.eski defterleri ortaya çıkardığıma göre.
    neyse bu yaşda güzel,mühim olan yaş değil,o yaşı nasıl yaşadığınız.

TMU işliğinin en büyük ve en önemli projesi:THK-4 yerli imalat mektep planörü.

Facebook Comments

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 3 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 3 misafir)