arac toplama konusunda yardım elimdeki parca resimleri icerde

Konu Bilgileri;

•  » Konudaki mesaj sayısı : 38
  •  » Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bu Sayfayı Paylaşın :

Toplam 38 adet sonuctan sayfa basi 21 ile 38 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Sayfa 2 Toplam 2 Sayfadan BirinciBirinci 12

. .tam model önerme imkanın varmı birde şimdi alacakğımız esc 7.4 lipo pil destekliyor olacakmı ?

alacağımız escde 7.4 V lipo pil desteği olacakmı peki ?

7.4 lipo amper bakımından araç üzerindeki motora çok fazla gelecektir.

ESC : http://modelucak.thk.org.tr/satis1/u..._no=13-08-0017

Servo : http://modelucak.thk.org.tr/satis1/u..._no=12-04-0023
    Baja 5B SS 30.5 ESP 4 Port Motor.

Türkiyede bu ESC Servo en iyisi bunlar olacaktır. Kumanda ise tamamen keyfinize ve maddiyatınıza kalmış olay.

.2.4 kumandada stantart bişi önerebilirmisn birde model olarak yazarsan bende bulurum internetten link vermek sakıncalı oldugundan..

Kumanda işi tamamen maddiyat la ilgili bir durum. Yani o öneriyi Özel mesaj attım

Üyelik Tarihi Üyelik tarihi
    Oct 2007
    Nereden Nereden
    Ankara-Isparta
    Yaş Yaş
    29
    Bu hobiye yeni başladıysan oyuncak yerine model araç almalısın çünkü bahsi geçen esc servo ve lipo gibi donanımları bu araca nasıl monte edeceksin. Model araç şaselerinde bunların takılabilecekleri uygun yerler vardır. Ayrıca bilmediğim için soruyorum araba esclerinde fren ve geri vardır, uçak esclerinde bu olay yok ?

Uçakçı bi arkadaş fren ile bunun yapılabileceğini bana bildirdi. Uçağım yok.

bu escyi aldım diyelim kumanda ile senkronize ederken bende bu problemle karsılasmıyım berkay ? nobran'nın dediği mantıklı geldide

cevaplar devam ederse projeyi tamamlamak istiyorum.. yardımlarınızla

Oct 2007
    Nereden Nereden
    Ankara-Isparta
    Yaş Yaş
    29
    Alıntı &&BERKAY&& Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Uçakçı bi arkadaş fren ile bunun yapılabileceğini bana bildirdi. Uçağım yok.
    Ekstra bir servo ile fren mekanizması takılırsa olabilir, o zaman esc den bağımsız olacaktır sonuçta esc sadece motoru kontrol ediyor.

Not: Konu yanlış yerde.

kusura bakmayın modum konu yeri icin... yardımcı olursanız bu işi nasıl cözeriz

Gerek yok. motoru al pili al arabanin geri kalanini cope at sakuraya koy.

Oct 2007
    Nereden Nereden
    Ankara-Isparta
    Yaş Yaş
    29
    Alıntı 500 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Gerek yok. motoru al pili al arabanin geri kalanini cope at sakuraya koy.
    O motorun sakuraya olacağını nereden çıkarttın? Bilmeden fikir sahibi olmayın.

muzaaffer bey önereceğiniz bir orta seviye drift aracı varmı peki ?

dostum selam acık konusmak gerekırse ( amac moralını bozmak degıl ) bu arabadan bırsey cıkmaz kanaatındeyım muzaffer dogru soylemıs elındekı oyuncak br arac ıstegıdın seyler ıse daha profesyonel seyler bıraz para bırıktırıp uygun bır sase alıp uzerıne bu modıfıkasyonları yaparsan cok uygun olur ama bu sase ıle motor uyum sorunu aktarma organlarının saglamlıgı gıbı sorunlar yasarsın gordugume gore aracta basıt bır suspansıyon sıstemı bıle yok dıslıler bıle plastık alacagın en kucuk motor bıle ıkı gunde bu dıslılerı sıyıracaktır ama yok ben buna heves ettım dıyorsan o senın bılecegın ıs bu motorlar fırcalı ( komurlu) on tarafta servo yok kı buda demektır kı sen yon ıcın baska bır sıstem kullanmak zorundasın benden daha ıyı bılenler soyler sana ama sanırım sen araca yon vermek ıcın bır esc daha kullanmak zorunda kalacaksın eger servo almaz ısen alırsanda bu servoyu mnte sorunun cıkacak vs vs boyle devam eder bu senın butcen nedır onu soyle kı arkadaslarımız sana daha da yardımıcı olabılsın yoksa bu oyle ucak escsı denızaltı servosu ıle olmaz kusura bakma moralını bozduysam
    HOBAO HyperStar

hayır değerli yorumlarınız için teşekkür ederim.. benim bütcem suanda 400 lira sıfırdan bişi toplamak bu işi daha iyi anlamak istiyorum ama hali hazırda toplanmıs iyi bi sistem varsa onuda alıp sokerek modifikasyonlar yaparak olabilir

osman abi. Sana özel mesajda attığım linke bi bak istersen. araç şase olarak 125 tl. mükemmel bi fiyat. İster yakıtlı motor al kullan istersende fırçasıza çevir.

Facebook Comments

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)