Anket: Hangi şase

Uyarı: Bu bir açık Ankettir, bu Anketi bütün Üyelerimiz görebilir ve oy kullanabilirler.

Sakura zero mu? Sakura d3 mü?

Konu Bilgileri;

•  » Konudaki mesaj sayısı : 47
  •  » Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bu Sayfayı Paylaşın :

Toplam 47 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Sayfa 1 Toplam 3 Sayfadan 123 SonuncuSonuncu

Sakura zero mu? Sakura d3 mü? Ayrıca zeroya nasıl counter steer nasıl yapılıyor

ne amacla kullanacagin onemli.

Drift için üretilmiş araç varken touring aracını niye seçelim ki?Zaten Sakura Zero S'i drifte göre modlamak D3 ile aynı fiyata gelicek fakat yinede D3 ondan üstün olucak .Bana kalırsa sorulacak bir soru değil.Touring istiyorsan Zero S , drift istiyorsan D3 .Niye olan şeyleri araştırmak yerine ya da bir mantık yürtmek yerine konu açıyorsunuz anlamıyorum Drift bölümüne açtığına göre Drift istiyorsundur bu yüzden D3 Sadece Zero S'e değil tüm kayışlı araçlara Counter Steer yapılır.Bunu dişlilerle oynayarak yapabilirsiniz
    Batuhan Bulut

LRP Blast SC
    Victory Hawk VH-32
    FXO-27 4CH Helikopter

Alıntı hanbatuTr Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Drift için üretilmiş araç varken touring aracını niye seçelim ki?Zaten Sakura Zero S'i drifte göre modlamak D3 ile aynı fiyata gelicek fakat yinede D3 ondan üstün olucak .Bana kalırsa sorulacak bir soru değil.Touring istiyorsan Zero S , drift istiyorsan D3 .Niye olan şeyleri araştırmak yerine ya da bir mantık yürtmek yerine konu açıyorsunuz anlamıyorum Drift bölümüne açtığına göre Drift istiyorsundur bu yüzden D3 Sadece Zero S'e değil tüm kayışlı araçlara Counter Steer yapılır.Bunu dişlilerle oynayarak yapabilirsiniz
    1)Ben sadece zero s dememiştim. Normal zero da var.
    2)D3 çoğu parçası plastik geliyo. Sakurada zeroda ise daha fazla metal parça var.
    3)Batarya konumları.
    4)Ağırlık dağılımı.
    Bunlar önemli kriterler bence ve ben sakura zero diyordum ama uzmanlara sorsam daha iyi olur diye düşünmüştüm.

Ben yıne yorum yapamıyorum suan d3 kullanan olmadı henuz tr de cıkıp ta alanda olmadı o yuzden yorum yapılmasınada anlam veremıyorum lakın duz mantık.

Drift için çıkmış bi şase tourıng şaseden farklıdır ve daha avantajlıdır haliyle,plastık olmasına takılma drift esneme ister safi karbon sase ıyıdır drıftte dıyemeyız.
    HOBBY RC & RCDRIFT 24 EKİM DRIFT ŞAMPİYONASI SPORT CLASSMAN 1. & DRIFT ŞAMPİYONU

Alıntı RCCİDENO Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    1)Ben sadece zero s dememiştim. Normal zero da var.
    2)D3 çoğu parçası plastik geliyo. Sakurada zeroda ise daha fazla metal parça var.
    3)Batarya konumları.
    4)Ağırlık dağılımı.
    Bunlar önemli kriterler bence ve ben sakura zero diyordum ama uzmanlara sorsam daha iyi olur diye düşünmüştüm.
    Sonuçta Sakura Zero da touring aracı ayrıca D3 çıktığında yavaş yavaş metal değil alüminyum karbon parçalarıda çıkar.Ağırlık dağılımı olarak her türlü D3 daha iyidir önde motor,yatay batarya vs. kısacası D3 drift için Sakura Zero'dan daha iyidir.Bunun tartışması mı yapılır ya 3Racing firması niye üretiyor D3 'ü? Drift için.Sakura Zero'yu neden üretiyor.Touring için biraz mantık ve düşünce.Ayrıca önde ağırlık driftte daha iyidir.Uğur abimin dediği gibi kimse TR'de kullanmadı fakat Türkiye'de toplayan oldu.Biraz bakarsanız görürsünüz(Mergup abimizin toplaması )Banada kalırsa karbon işi biraz görünüm için denilebilir.
    Batuhan Bulut

LRP Blast SC
    Victory Hawk VH-32
    FXO-27 4CH Helikopter

Peki tamam d3 iyi ve kararım o ama araba çıkmış olmasına rağmen doğru düzgün mod parçası bulamadım. Nerde var link verir misiniz?

Bunu da mı düşünemediniz Yeni çıkan bir araba .Ekimin ilk haftası araç kıbrısa gelecek.3. Haftası mod parçaları gelicek
    Batuhan Bulut

LRP Blast SC
    Victory Hawk VH-32
    FXO-27 4CH Helikopter

Hesap yaptım:
    Turnigy TrackStar 8.5T Sensored Brushless Motor 4620KV:32,3$
    Turnigy GTX3 AFHDS 2.4ghz 3 Channel Radio System:36$
    Turnigy TrackStar 100A 1/10th Scale Sensored Brushless Car ESC:58,5$
    Turnigy TrackStar ESC Programing Card:7,8$
    BMS-661DMG+HS Super Fast Digital Servo (MG) 6.4kg / .08sec / 46.5g:22,8$
    Eagle Stealth Body Mount Light Silver (BM-02-SI):15$
    Duratrax Onyx 235 AC/DC Advanced Charger w/Balancing LC:90$
    ZIPPY Flightmax 5000mAh 2S1P 20C Sert Kasa Lipo Pil:38$
    Bunlar elektronikler. Şase, mod ve jant lastik isseee:
    Street Jam Drift Tire 45° Ultra Hard (3 set):81 tl
    1/10 RC Racing Touring DRIFT Car 6 Spoke 9mm LP26 DRIFT Wheels Rims 4pcs White 3 set:45 tl
    Sakura zero s şase:200 tl(Nereden derseniz bana özel mesaj atın ordan söyleye bilirim.).
    Mod parçaları:210tl
    Toplam:1328tl.(birde siz hesabı kontrol ederseniz sevinirim benimkiler yanlış çıkabiliyor)
    Bana daha ucuz ve gümrüğe takılmayacak şeyler önerir misiniz?

1328Tl nin neresini gümrüğe girmiyecek şekilde düşürelim?Elektronikler iyidir fakat servo kumandaya uyarmı bilmiyorum.Sakura zero s diyorsunuz hala
    Batuhan Bulut

LRP Blast SC
    Victory Hawk VH-32
    FXO-27 4CH Helikopter

Afedersiniz ben sakura d3 demek istemiştim.
    Bolu'dan selamlar drift aracı yapıyorum sizce uygunmu?
    Bu konudaki elektronik tüm şeyler artı supra kep artı sakura d3 şase artı 3 set ota lastik artı ebaydan jant artı yuvarlak hesap mod parçaları. 900 tl falan tutar.

Sakura D3:230TL
    Esc:Xerun v3 320TL
    Motor:x20 10.5T 180TL
    Servo:Savöx 1251MG 140TL
    Charger:İmax B6 Pro 120TL
    Pil :LRP LiPo Competition Car Line Hardcase 150TL
    Kumanda:Sanwa MX-V :250TL

Toplam 1390TL tutuyor.Zaten yurtdışından bunları alsanız gümrük vergisi+kargo derken mod parçalarının parasına gelir.Ayrıca sonra daha üst bir şaseye geçmek isterseniz bunları çok rahat kullanırsınız.Öyle HobbyKing parçaları gibi kolay bozulma yapmaz.Çok zorlamazsanız ömürlük diyebiliriz .Ve o kadar lastik takımı almaya gerek yok eridikçe alırsınız.Zaten D3'ün üstünden drift lastiği çıkıyor.Ben pek alıcağınızı zannetmiyorum fakat yinede yardım edelim.Çünkü zamanında da çok sormuştunuz.
    Batuhan Bulut

LRP Blast SC
    Victory Hawk VH-32
    FXO-27 4CH Helikopter

Üyelik Tarihi Üyelik tarihi
    Dec 2008
    Nereden Nereden
    Bursa-Trabzon
    Yaş Yaş
    26
    O paraya sakura toplamak 5bin tllik sahine 5bin tllik ses sistemi yeni motor celik jant deri ic doseme kaplatmak gibi olur o kadar parayi hakedicek saseler street jam ota r31 ,yokomo dur bence
    Saygilar Ahmet...

O Şahine Wankel taksak ya da SR20DET değiştirdiğimiz zaman bunları Bmw'ye takamayacak mıyız?Ben arkadaşın bütçesini bilmediğimden dolayı çıkardığı bütçeyle ortalama olarak eşit yapmaya çalıştım.Yoksa bende biliyorum Yokomo DIB,Ota-R3R,Whitewolf ve daha nicelerinin Sakura D3 ile aynı olmayacağını.Ota alsak.630TL.Birde bunu modlasak en az 900.2000 TL fiyatı geçiyor.Arkadaşın çıkardığı fiyattan daha pahalı olur.Ben HK'den istediklerine yakın fiyat ve daha iyisini çıkarmaya çalıştım.
    Batuhan Bulut

LRP Blast SC
    Victory Hawk VH-32
    FXO-27 4CH Helikopter

Alıntı ahmt Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    O paraya sakura toplamak 5bin tllik sahine 5bin tllik ses sistemi yeni motor celik jant deri ic doseme kaplatmak gibi olur o kadar parayi hakedicek saseler street jam ota r31 ,yokomo dur bence
    Saygilar Ahmet...
    Sonucta d3'u upgrade edebilecek ve high end bir drift sasesi yapabileceksin. Elektronik onemli birseydir. Alicaksan omurluk alicaksin ki v3 bu konuda gayet iyi (gerek yazilim gerek ozellik)

1/10 Hpi Blitz
    1/1 Henüz yok
    http://newbiedrifter.blogspot.com.tr/

1300tl`ye Sakura`mi toplancak, 800 900`e Sakura topluyana guluyorduk 1300`e ne yapmali bilmem.
    Ne mutlu Türküm diyene
    M.K.Atatürk

https://www.facebook.com/murats3nturk

Ama SJ Ota toplasak 1700 Olsun sonuçta ömürlük gider yani eline para geçerse whitewolf falan alır o maksatla yaptım abi Hani şimdi iyi bir şase alsa üzerine justock ve ultrasportsman ayıp olur sanki
    Batuhan Bulut

LRP Blast SC
    Victory Hawk VH-32
    FXO-27 4CH Helikopter

Alıntı hanbatuTr Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ama SJ Ota toplasak 1700 Olsun sonuçta ömürlük gider yani eline para geçerse whitewolf falan alır o maksatla yaptım abi Hani şimdi iyi bir şase alsa üzerine justock ve ultrasportsman ayıp olur sanki
    Sakura alip uzerine iyi elektrik dizince soyledigin ayni kapiya cikmiyormu..?
    Akil var mantik var 1300tl ingilterede 500£ civari, usa ile ise 700$ kusur mu ne yapiyor. Arastirdinizmi bu paraya ne alinabiliyor..? Dis ulkelerin forumlarinda yazmayin sakin bunlari millet arka tarafiyla guler...
    Ne mutlu Türküm diyene
    M.K.Atatürk

https://www.facebook.com/murats3nturk

Çoğu kişi bu konudaki ve "Bolu'dan selamlar drift aracı yapıyorum sizce uygunmu?" konusundaki son mesajımı okumamış. l

BMS-621DMG+HS HighSpeed DigitalServo(MG)7.2kg /.10sec/ 46.5g:27,42 TL

Sakura d3:220 tl

Turnigy nano-tech 5300mah 2S2P 50~100C Hardcase Lipo Pack:58,04 Tl

Justock Club Spec Esc -SİYAH:105 TL

ULTRA SPORTSMAN V3.0 10.50R:99TL

3 RACING - Aluminyum Kömürsüz motor Soğutucu ve Fan : 13 TL

hpı toyota supra aero kep:84 TL

HK-310 3 Channel 2.4ghz FHSS Ground Radio:55.85 TL

Turnigy Accucel-6 50W 6A Balancer/Charger w/ accessories:41.02

48P 21T pinyon:8,56 TL

710 Sprey Boya White (710):14Tl
    TOPLAM:835TL
    Son listem bu.
    Ayrıca kimse "kıbrıstan gümrük var mı?" sorusuna cevap vermemiş(!).
    Konu RCCİDENO tarafından (15-09-2012 Saat 23:25 ) değiştirilmiştir.

Alıntı RCCİDENO Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ayrıca kimse "kıbrıstan gümrük var mı?" sorusuna cevap vermemiş(!).
    Kıbrıs Rum kesimi mi yoksa Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti mi? Bu kadar saçma bir soruya kim cevap versin bende sana soruyorum.

1/10 Hpi Blitz
    1/1 Henüz yok
    http://newbiedrifter.blogspot.com.tr/

Facebook Comments

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)