KK2 Kontrol Kartı ile Quadrocopter Toplama

Konu Bilgileri;

•  » Konudaki mesaj sayısı : 154
  •  » Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bu Sayfayı Paylaşın :

Toplam 154 adet sonuctan sayfa basi 141 ile 154 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Sayfa 8 Toplam 8 Sayfadan BirinciBirinci ... 5678

kk 2.0 1.6++ versiyonunu kullanan var mı? tavsiye edermisiniz? Flip için yüklemeyi düşünüyorum yabancı sitelerde başarılı olduğunu söyleyenler var
    http://www.rcgroups.com/forums/showthread.php?t=1899326

merhaba arkadaşlar uzun zamandır vakit sıkıntısı nnedeniyle hiç uğraşamıyordum ama son bir haftadır tekrar eski parcalarla uğraşmaya başladım bendede 1.5 versiyon yüklü kk2 var ama kart üzerinden throttle range yapmak istediğimde

sensor calibration data out of limit

diye bir uyarı veriyor bunu nasıl çözerim yardımcı olabilecek arkadaşlara şimdiden teşekkürler

furkan kk2.0 da bende yapamamıştım sana tavsiyem esc leri tek tek yap kesin sonuç alırsın
    HEDEF: Kendin Yap Kendin Uçur ..........................

cevap için teşekkür ediyorum

Herkese Merhaba

Quadcopter işinde yeniyim aranıza yeni katıldım .

Bir kaç sorunum var onlarını sizlerle paylaşmak istiyorum ve yardımlarınızı bekliyorum.

f450 frame üzerine kk2.1 (version1.6) 980 kv motor 4000 mah lipo pil ve 4in 1 25 A esc kullandım.

Hakan beyin anlatımı üzerine tüm ayarları yaptım. Uçus sırasında sağa sola ve ileri geri gibi kaçmalar yaşıyorum. stabil bir uçuş elde etmek için ne tür ayar yapmalıyım. Bu konuda acil yardımlarınızı bekliyorum. Teşekkürler

Alıntı banabak78 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Herkese Merhaba

Quadcopter işinde yeniyim aranıza yeni katıldım .

Bir kaç sorunum var onlarını sizlerle paylaşmak istiyorum ve yardımlarınızı bekliyorum.

f450 frame üzerine kk2.1 (version1.6) 980 kv motor 4000 mah lipo pil ve 4in 1 25 A esc kullandım.

Hakan beyin anlatımı üzerine tüm ayarları yaptım. Uçus sırasında sağa sola ve ileri geri gibi kaçmalar yaşıyorum. stabil bir uçuş elde etmek için ne tür ayar yapmalıyım. Bu konuda acil yardımlarınızı bekliyorum. Teşekkürler
    merhaba eğer tüm ayarları doğru yaptıysanız. rüzgarsız bir ortamda sağa sola olan salınımları trim vererek düzeltmeye çalışın.
    T-Rex 600esp, T-rex 450pro, fpv: skywalker + ET graund station + ET osd pro auto pilot RTH. TX: 9xII , Dx 7, chainlinkdare LRS, fpv 500 quadcopter

Birader bende kk2 kart var her sey dogru baglandi ancak kalksrken one dogru yuklenme ve dusme oluyor nasil bir ayar gerekuyor yardim edersen sevinirim

Öncelikle merhaba. Model uçaktan ve arabadan sonra bir quadcopter toplamaya karar verdim. Ebay dan f450 frame motor esc kontrol kartı vs. gerekli olan şeyleri satın aldım. Kontrol kartı olarak KK2.0 ı tercih ettim. Fiyat ve sunduğu hizmet bakımından orta seviyede bir kart olduğuunu düşündüm. Asıl sormak istediğim KK2.0 kartın servo gimbal desteklediğini biliyorum. Bunun yerine fırçasız gimbal motorlu bir sistem yapsam KK2.0 bunu desteklermi. Yada motor sürücüsü gerekir mi? Saygılar...
    İsim: Murat ÖZBAŞ
    Bulunduğu il: ÇANAKKALE
    Dji F450 KK2.0 / Turnigy 9X / SF Model Cessna 185 / Wingdragon Sporster v2 2.4 ghz
    Hsp short course brushless 1/10 2.4 ghz

arkadaşlar http://www.thingiverse.com/thing:511668 linkindeki quadcopteri yaptım.
    kk2 mini kontrol kartı taktım tüm bağlantıları bir şekilde yaptım ama gaz verdiğimde model arkaya doğru yatmakta.Arka tarafında da pil var ama yine de motorların ona göre dönüş yapıp modeli dengede tutması gerekmez mi?

Merhaba..
    Bu konusu geçen kontrol kartından kk2 ilk defa kullandım herşey çok iyi güzel fakat havada aslı kalmıyor qadrocopter thro en hassasda bırakmak istedigimde joistic bir tık yukarı aldıgımda yukarıya çıkıyor qadro bir tık aşagı aldıgımda aşagıya iniyor qadro ilgili bazı videoları izledigimde qadrocopter havada aslı bırakıyorlar ve kumandayı ellerinden bırakıyorlar bu konuda nasıl ayar verebilirim teşekkürler

KK2 de barometre ve gps sensörleri olmadığı için anlattıklarınız normal. Diğer kontorlcülerde yükseklik sabitleme barometre ile; konum sabitleme gps ile oluyor.
    Araştırmacı Modelci - Tri-quad-hexa-octo - www.multikopter-tr.com

Alıntı Thypoon Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    CCPM Nedir?
    [I]CCPM'in anlamı "Conbined PPM" demek bu da (alıcınız destekliyor ise tabi) bütün kanalların ayrı ayrı PWM sinyali olarak kaç kanal varsa okadar kablo ile değilde tek kablo üzerinden sadece PPM sinyalini göndererek kullanmak anlamına gelmekte. Bunun avantajları, kablo karmaşasını ortadan kaldırmak ve bazı uçuş kartlarında bulunan işlemcilerde yetersiz kalan çıkış pinlerine artı olarak pin eklemek.
    ....
    Arkadaşım yanlış yazdığını düşünüyorum aksi halde hayal gücünün baya gelişmiş olduğunu düşünürüm. CCPM in bu dediğinle zerre kadar alakası yok tek kanal falan. Bu tek kanal olayı SBus destekleyen sistemlerle olur CPPM dir o. CCPM ise özellikle rc helikopterlerde kullanılan kanal mixleme teknolojisidir. Açılımı Cyclic Collective Pitch Mixing dir 120 derecelik swash plateli helikopterlerde throttle, pitch, elevation aileron olaylarının gerçeklenmesini sağlar. Karıştırmayalım insanları yanıltmayalım

2 pil şart şart değil arada "noise filter" kullanabilirsiniz. Bu servo ve motorlardan gelen paraziti temizler böyle dalgalanma olmaz görüntünüzde yada servolarda titreme olmaz.

https://www.hobbyking.com/hobbyking/...dProduct=43725

Çok güzel KK2 bordu olmuş. emeklerinize sağlık

Facebook Comments

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)