Multikopter İçin Çeşitli Frame Resimleri

Konu Bilgileri;

•  » Konudaki mesaj sayısı : 38
  •  » Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bu Sayfayı Paylaşın :

Toplam 38 adet sonuctan sayfa basi 21 ile 38 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Sayfa 2 Toplam 2 Sayfadan BirinciBirinci 12

Hazırlamış olduğum frame çizimi, montajı ile ilgili görüntüleri de kesimi yaptıktan sonra ekleyeceğim.

Konu ersin57 tarafından (02-01-2013 Saat 11:59 ) değiştirilmiştir.

Merhaba;

Arkadaşlar işten güçten fırsat bulup en sonunda frame kesimini tamamladım. Kullanmak isteyen arkadaşlar var ise .dxf veya dwg çizimlerini de ekleyebilirim.

Ersin merhaba.
    Güzel frame olmuş eline sağlık. Pervane renkleri ile uyumlu olmuş ama renk seçimi tanıdık geliyor ...

Yalnız bir şey söylemek istiyorum. Motorlarında titreme varmı dikkat ettinmi?
    Motorların bulunduğu kolsanki titremeye müsait gibi geld bana. Yani motorun olduğu bölümün boşta oluşu beni düşündürdü.

Motoru sabitlediğin parça ile altında kalan parçanın en başında bulunan deliklerden bir aralayıcı/spacer/standoff gibi bir parça ile birbirine tuttursan sanki daha sabit olacak gibi geldi bana... Aşağıdaki fotoda daha belli delikler...

Çok şirin olmuş. Ama sarı kırmızı daha güzel olurdu

Alıntı TECHnic Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ersin merhaba.
    Güzel frame olmuş eline sağlık. Pervane renkleri ile uyumlu olmuş ama renk seçimi tanıdık geliyor ...

Yalnız bir şey söylemek istiyorum. Motorlarında titreme varmı dikkat ettinmi?
    Motorların bulunduğu kolsanki titremeye müsait gibi geld bana. Yani motorun olduğu bölümün boşta oluşu beni düşündürdü.
    Motoru sabitlediğin parça ile altında kalan parçanın en başında bulunan deliklerden bir aralayıcı/spacer/standoff gibi bir parça ile birbirine tuttursan sanki daha sabit olacak gibi geldi bana... Aşağıdaki fotoda daha belli delikler...
    Teşekkür ediyorum yorumlarınız için. Renkler Fenerbahçe' den alıntıdır. Seyircisiz maçlarda kullanılmak için tasarlandı yabancı madde için Şaka şaka... Motorun arka kısımında bahsettiğiniz delikleri özellikle bıraktım dediğiniz gibi oraya bir bağlantı yapacağım. Hatta tek bağlantı yetersiz gelebilir diye düşündüm o deliklerden 2 tanede motorun ön kısımında mevcut....

Alıntı harley Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Çok şirin olmuş. Ama sarı kırmızı daha güzel olurdu
    Abi çizimleri hazır, göndereyim sarı kırmızısıda sizde olsun

Ersin quad modeli çok güzel olmuş eline sağlık güzel iş çıkarmışsın, renkleri ayrı güzel deneme fırsatın oldumu.
    T-Rex 600esp, T-rex 450pro, fpv: skywalker + ET graund station + ET osd pro auto pilot RTH. TX: 9xII , Dx 7, chainlinkdare LRS, fpv 500 quadcopter

Alıntı Thypoon Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ersin quad modeli çok güzel olmuş eline sağlık güzel iş çıkarmışsın, renkleri ayrı güzel deneme fırsatın oldumu.
    Hakan Abi açtığın konudaki bir cümle quad üzerinde çok olumlu bir etki yarattı. Ben ESC'lere thortle range yapmama rağmen hiç bir zaman motorlar aynı anda dönmeye başlamıyordu. Sonra aşağıda yazdığın yazıdaki işlemi dikkate aldım süper oldu Çok teşekkür ederim. Quadı hiç uçurmadım fakat elimde çalıştırdım ve sağa sola öne arkaya yatırarak verdiği tepkiyi gözlemledim sonuç gerçekten çok tatminkar. Hangi yöne yatırmaya çalışsam aşırı dirençle karşılaştım olması gerekende bu diye düşünüyorum. İnşallah hafta sonu ilk uçuş denememi yapacağım.

Hakan Abi bu yaptığınız Gimbal lerde servoların hareket verebilmesi için nasıl kollar kullanıyorsunuz?

Alıntı Thypoon Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

1- kumanda gaz full açıkken açılır.
    2- kart üzerinde s1 ve s4 aynı anda basılı iken
    3- quad pili takılır tüm esc lerden sinyal sesi geldiğinde gaz min çekilir
    4- 2. bir sinyal geldiğinde quad enerjisi kesilir ve işlem bitmiştir.

*yanlız ben bu şekilde olmasına rağmen tüm motorların aynı anda dönmesini her esc'i tek tek thort range yapıp yukardaki işlemden sonra sağlayabildim.

Ersin hayırlı uğurlu olsun, kırımsız uçuşlar dilerim.
    bahsettiğin quadın elde tutarken verdiği tepki olması gerektiği gibidir. bendeki gimbal fpv kamera gimbalinden bozma birşeydi kol kullanılmamıştır direkt servo hornlarına takılmıştır. tabi birçok tahrik sistemli gimbal mevcut ballink, kayışlışlı veya dişli sistemlerde kullanılıyor.
    T-Rex 600esp, T-rex 450pro, fpv: skywalker + ET graund station + ET osd pro auto pilot RTH. TX: 9xII , Dx 7, chainlinkdare LRS, fpv 500 quadcopter

Hakan Abi Genelde forumda incelediğim kadarı ile kayış tahrikli sistemler tavsiye ediliyor, sanırım titreşimden dolayı. Bende yapacaksam direkt kayış tahrik sistemli bir gimbal tasarlayım diyorum fakat istediğim boyutlarda triger kayış ve dişli bulmak sıkıntı olacaktır. Bu model arabaların kayış ve dişlilerine bakıp sanırım oradan birşeyler çıkartabilirm.

Selam Arkadaşlar,

Eski yazıcı veya Taraycı içinde Setp Motorlarında bol bol var Triger kayışı

Bana lazım olduğunda Sanayıde bozuk yazıcı bakınıyorum komple yazıcıyı alacağıma adamlarla anlaşıp parçayı söküyorum, 2-3 TL ye veriyorlar genelde.

Kırımsız uçuşlar dilerim her keze.
    Düşmekden korkan Uçmadın
    KK2 + 5MP Kamera = CARBON COPTER
    YouTube Kanalım Bülent YILIDZ

Alıntı BitBULO Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Selam Arkadaşlar,

Eski yazıcı veya Taraycı içinde Setp Motorlarında bol bol var Triger kayışı

Bana lazım olduğunda Sanayıde bozuk yazıcı bakınıyorum komple yazıcıyı alacağıma adamlarla anlaşıp parçayı söküyorum, 2-3 TL ye veriyorlar genelde.

Kırımsız uçuşlar dilerim her keze.
    Abi yazını okuyunca gözüm hemen şu an sol tarafımda bulunan HP 1100C A3 yazıcıya kaydı. Paralel port çıkışlı olduğundan bilgisayarımda da paralel port yok... Ben bir Tornavida kapıp geleyim en iyisi ...

Selam,

Arkadaşım Lazer yazıcılarında bu kayış yok ama, eski yazıcı kafası sağa sola giden yazıcılarda veya püskürtme'lilerde var bu kayış.

Lazer ise sökmene gerek yok onda bulamazsın.
    Konu BitBULO tarafından (22-03-2013 Saat 20:06 ) değiştirilmiştir.
    Düşmekden korkan Uçmadın

Arkadaşlar plotaj sıfır olmasına rağmen hafta sonu quadı deneme fırsatım oldu. Bu uçuş bana bazı konularda tecrübe kazandırdı örneğin yön tayini için quadın iki ayağı farklı renk yapılmalıymış .

Videoyu izlediğinizde de göreceksiniz, quadı kaldırdığımda havada iken tek bir yöne gitme eğilimindedir. Yani havada akıyor gibi geldi bana. Pervanelerin bir tanesinde çok hafif zedelenme mevcut ondan kaynaklanıyor olabilir mi? 10X4.5'luk pervane kullanıyorum yeni pervaneler yarın elimde olacak. Toplam uçuş ağırlığı tüm malzemeleri ile 1kg'dır.

http://www.youtube.com/watch?v=v1MlZp8Nz4c

Videoyu çeken arkadaşın tepkileri quadrotorun önüne geçti

Merhaba;

Forumda konuları okurken bir yazı dikkatimi çekti, sanırım ben quadı çok yanlış bir bağlantı ile uçurdum (yada bana öyle geldi) resimde belirttiğim motor numaralarında mavi yazılılar, benim bağlantı şeklim sarılar ise forumda okuduğum hangisi doğru kafam çok karıştı. 2. motorla 3. motorun kablolarını değiştireyim mi? quad X modunda bu arada onuda belirteyim.

Selam Arkadaşım,

KK2 LCD => Motor Layouts

Kolay gelsin.
    Düşmekden korkan Uçmadın

Alıntı BitBULO Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Selam Arkadaşım,

KK2 LCD => Motor Layouts

Kolay gelsin.
    Anladım Bülent Abi 3 ve 4 nolu motorların uçlarını değiştirip her iki motoruda senin şeklindeki gibi çevireceğim teşekkürler

Çizim Dosyalarını paylaşabilirmisiniz ?

Facebook Comments

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)