Lastikli pervane

Konu Bilgileri;

•  » Konudaki mesaj sayısı : 15
  •  » Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bu Sayfayı Paylaşın :

Toplam 15 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 15 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Arkadaşlarım abilerim baya bi planör yaptım ama bunlara motor bağladım ama batarya bulamadım bunun için lastikli modeller yapmaya karar verdim planörü mü yaptım ama lastik kısmını yapamadım takıldığım yer pervaneyi sarıyorum ama takılıyo arasına boncuk koydum gene olmadı bana yardım edermisiniz?

email email - ait Kullanıcı Resmi (Avatar) Ziyaretci
    Gökmen,

sonunda bir soru işareti bulunan dört veya beş cümlenin "ama" ile bağlandığı garip bir yazışmadan ne tür bir yardım umduğunu anlayamadım.

Önce ne yaptığın ile ilgili bir kaç resim ekle. Yapmışmısın, yapabilmişmisin, yapamamışmısın bir görelim. Sorunu yazarak anlatamadın, görerek anlayalım bari .

Yaşınıda öğrenebilirsek daha verimli tavsiyelerde bulunabiliriz belki.

MAşallah senin Türkçe öğretmenini kutlamak lazım. Ne haldeydin de bu hale getirebildi Türkçe'ni. Arkadaşımın dediklerine katılıyorum. Bari bir resim eklesen.
    Fiat Justitia Ruat Caelum
    (Adalet yerini bulsun, İsterse Kıyamet Kopsun...)

Belki yardım edersiniz dedim konu açtım ama sizin gibi insanlar anca yazım yanlışlarına dikkat eder. Yaşımda 14 email abi sana pek lafım yok. Ama hebelup adlı şahısa tebrikler anca diğerlerine katılır ve soğuk kanlılıkla hiç iyi niyet beklemesin.
    Konu Gökmen Girgin tarafından (17-12-2012 Saat 22:06 ) değiştirilmiştir.

email email - ait Kullanıcı Resmi (Avatar) Ziyaretci
    Gökmen kardeşim,

Emre abinin dediklerinde hiç mi gerçeklik payı yok. bende bir öğretmenim ve kulaklarımın çınlamasından hiç hoşnut değilim.

Malesef bende yazım yanlışlarına dikkat eden ve devam ediyorsa kendi haline bırakan biriyim. Sonuçta burası ne twitter, ne facebook nede msn ortamı.

Bu forumda ve çevremde senin yaşında çok genç başladı bu işlere.

Çevremdekilerden kimisi ilk günden caydı, kimisi ile elektrik uyuşmadı ya kendi gitti yada göndermem için ısrar etti. Şu anda model yaptırdığımız 17 gencimiz var. Bir çok gence malzeme de gönderdim, gönderiyorum da. Beklentilerimi karşılıyorsa ve emek harcıyorsa.

Forumlardaki gençler içinse biraz direnip ben çekilmeyi tercih ediyorum. Bu da benim en doğal hakkım. Forumda yazıp atölyemi ziyaret edende oldu küfür edip geçende.

Burda yardım istiyorsan sana yardım edecek kişilerle iletişimi düzgün kurmak lazım.

Klasik öğretmen bilgiçliği oldu gibi. Kusura bakma. Fotograf ekle. Acele etme. Yazdıklarını okuduktan sonra gönder tuşuna bas. forumda arı, pilot ve serçe başlıklarını oku. Bak yardım nasıl ediliyor gör.

Kimse modelci doğmadı doğmayacak ta. ama model yapabilmek için asgari şartları yerine getirmek lazım.

Merhaba email kardeşim.. Sana bir soru; sen nasıl bir öğretmensin? Yazın dökülüyor... İmla, dilbilgisi hak getire... Mesela "bende" derken, "de" ayrı olacak, ama ayrı tutmamışsın. Noktalamalar ve diğer hatalara hiç değinmiyorum bile...

Öğrencilerine böyle mi öğretiyorsun? Böyle öğretiyorsan çok yazık... Keşke "öğretmenim" demeseydin. Üzülüyorum senin gibi eğitmenleri gördükçe...

Alıntı aggb1 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba email kardeşim.. Sana bir soru; sen nasıl bir öğretmensin? Yazın dökülüyor... İmla, dilbilgisi hak getire... Mesela "bende" derken, "de" ayrı olacak, ama ayrı tutmamışsın. Noktalamalar ve diğer hatalara hiç değinmiyorum bile...

Öğrencilerine böyle mi öğretiyorsun? Böyle öğretiyorsan çok yazık... Keşke "öğretmenim" demeseydin. Üzülüyorum senin gibi eğitmenleri gördükçe...
    kavga etmek çok kolay.model yapmak zor.ben zor yanı seçen bir insanım.
    ve de (anadan doğma modelciyim)babam gemi inşaa mühendisi idi,gemi planları içinde büyüdüm.evimiz üsküdar da boğaz gören bir tepede idi.3 ile 6 yaş arası oyuncak yerine ,bulduğum her malzemeden gemi modeli yaptım,fakat yüzdüremedim.1974 de lise son sınıfta THK nın ıhlamur modelleri ile tanıştım,aynı yıl İMUK ta balsa modeller yaptım.hala da yapıyorum.
    problem,kötü imla değil,hele emil öğretmen gibi acımasızca eleştirilmek değil.bu konuda bilgi sahibi olunup bunu aktarmak.şimdi arkadaşımız çok planör yaptığını,lastikliye geçerken,pervanede problem yaşadığını söylüyor.bir iki resim bulup koyacağım.şaft-burun takozu-pul-boncuk-pervane sistemi hakkında.
    Eklenen Resim Ön İzlemesi
    Konu güre tarafından (18-12-2012 Saat 00:28 ) değiştirilmiştir.
    güretekin danişmentgazioğlu-1957-istanbul
    Anasından model uçakcı doğmuş,sonradan olmalardan değil.

Hepinize teşekkürler bende birkaç hata yapmış olabilirim. Size resim göstermeliydim ama yazıyı tercih etmiştim başaramadım.Bunun için kavgaya gerek yok. Ve artık konu açacağım zaman size nasıl sunacağıma dikkat edip ona göre konu açacağım
    Nicolas Flamer

Yaşın 14 ama tavrın hala 5 yaşında. Öğrenmek istiyorsan ne öğrenmek istediğini bilmeli ve bunu anlatabilmelisin benim oğlum 4 yaşında ve yazamasa da senden daha güzel cümleler kurabiliyor. Üstelik meramını da çok güzel anlatabiliyor.
    Resim eklemen konusunda arkaşıma katılmıştım, eklersen yardımcı oluruz diye düşünmüştüm. Şimdi tavrına bakıp gülmekten katılıyorum.
    Emil öğretmenim ben öğretmenlerin kulağını çınlatmadım. Gerçekten kutladım. Bu hale gelebildiyse nasıl uğraştığını düşündüğümden. Yanlış anlaşılma oldu sanırsam.

Güretekin abim de babamdan 2 yaş küçük abi diyorum umarım yanlış anlaşılmaz, konuyu saptığı yerden geri getirdi. Teşekkür ediyorum kendisine. Sivrisinek yaparken çektiğim takoz ve pul görünen bir resmi koyuyorum umarım faydalı olur.

Tabii ki anlayabilene..!

Fiat Justitia Ruat Caelum
    (Adalet yerini bulsun, İsterse Kıyamet Kopsun...)

merdivenler teker teker çıkılır.ilokula gitmeden,üniversiteye gidilmez.bir insan herkonuyu bilmez.bildiğini iddia etsede foyası kolay çıkar.başlangıç planörü ve lastikli model bizde küçümsensede,dünya bu modelleri terk etmedi.kardeşimiz,150-250 lira biriktirip,rc bir model almaya kalksa,20-30 üstad yardımcı olurdu.
    yol haritası şudur.önce bir kit alınır ve yapılır.sonra malzeme temin edilir.bir plan bulunup,plandan model yapılır ,en son kendi tasarımın oluşturulur.
    size tavsiyem,önce bir lastikli kit alıp onu yapmanız.

Hepinize teşekkürler, yardımlarınız işime yaradı özellikle de güre amcamın
    Ve bazı egolu saf arkadaşlarıma (onlar kendini bilir) teşekkür ederim.
    Ayrıca bazılarının çocukları babalarına iyi,düzgün ve diğerlerine b** bulmayıp, kendilerini onunların yerine koymayı (Empati)kurmayı öğretmeli.Nede olsa her insan aynştayn olarak doğmadı.
    Nicolas Flamer

Güre abicim teşekkürler ve sormak istediğim tek şey,pervanenin arkasındaki boncuk tahtaya yapışıkmı? yoksa serbestimi?
    Nicolas Flamer

sevgili gökmen,
    yolda ilerlemek için,doğru arkadaş seçeceksin.
    önce resme bak.boncuk yapışık değil,çünkü sürtünmeyi azaltacak,3-4 adet pul konur ve bu sistem,ince makina yağı ile yağlanır.
    sana tavsiyem önce lastik motorlu bir kit (hazır kutu)al.onu yap.Benim SİVRİSİNEK modelim var,sana üçüncü model olarak tavsiye ederim.
    Eklenen Resim Ön İzlemesi

Güre dayı peki bu kitlerin satıldığı özel bir site var mı? Bu modelleri nereden temi edebilirim?
    Nicolas Flamer

• Facebook Comments

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)