ilk çekici

Konu Bilgileri;

•  » Konudaki mesaj sayısı : 41
  •  » Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bu Sayfayı Paylaşın :

Toplam 41 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Sayfa 1 Toplam 3 Sayfadan 123 SonuncuSonuncu

öncelikle herkese merhaba ben Serdar ilk defa iş makinalarına merak sardığımda forumun başka bölümlerinde bir video ile bu kategoriye adım attım ve hiç pişman değilim. aslında Wedico ile başlamak isterdim fakat maddi olarak şimdilik tamiya ile başladım,modeli topladım ve ufak eksiklerim var görsellik açısından yardımlarınızı ve önerilerinizi bekliyorum.

şimdilik mfc takılmadı en kısa sürede takılıcaktır
    Eklenen Resim Ön İzlemesi
    Konu sd3583 tarafından (28-02-2013 Saat 19:29 ) değiştirilmiştir.

Hayırlı olsun

Aracınız hayırlı olsun, güle güle kullanın.

teşekkürler. pek kulanamayacağım sanırsam bir farklı projeye başlamayı hedefliyorum

merhabalar aracınız çok güzle görünüyor.elinize sağlık bu arada görsellik ile ilgili fikir vermek adına aracınızda öncelikli mfc 01 sistemi kullanırsanzı gerekli çevre aydınlatmaları ve tepe projektörlerle daha güzel olacağına inanıyorum.alü jantlar topline kupası topline ayna seti gibi detaylarla görselliğiniz çok güzel olur.iç detay yapmayıda düşünürseniz aracınız çok güzel olacaktır.bu tarz bi iç detay aracınızda çok hoş olur.

Hayırlı olsun güle,güle kullanın
    ''İmkanın sınırını Görmek için İmkansızı denemen lazım'' ve bunun için MCD kullanmak lazım

aslında iç dekorasyon yapıldı fakat ışıklandırma mfc-01 takmadığımdan içi belli olmuyor en kısa zamanda onlarıda eklerim. bu arada sizin araç harika duruyor sanırsam oto boyası ile boyanmış. iç dizayn harika olmuş sadece basamakları nikelaj boyarsanız çok daha güzel olur diye düşündüm. birde Türkiye'de r730 roof (topline) bulabilirmiyim diye çok merak ediyorum bilenler var ise lütfen yazabilirler mi ?

Alıntı sd3583 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    aslında iç dekorasyon yapıldı fakat ışıklandırma mfc-01 takmadığımdan içi belli olmuyor en kısa zamanda onlarıda eklerim. bu arada sizin araç harika duruyor sanırsam oto boyası ile boyanmış. iç dizayn harika olmuş sadece basamakları nikelaj boyarsanız çok daha güzel olur diye düşündüm. birde Türkiye'de r730 roof (topline) bulabilirmiyim diye çok merak ediyorum bilenler var ise lütfen yazabilirler mi ?
    merhaba teşekkür ederim evet dediğinzi gibi araç orjinal wolksvagen ateş kırmızısına boyandı.basamaklar gövde rengi daha çok hoşuma gittiği için boyattım.daha sonra alü basamak takmayı düşünüyorum.topline kupası yabancı sitelerde var ama biraz pahalı.kendi emeği ile yapan bi arkadaşımız var bizde onunla yapmayı düşünüyoruz.

gayet hoş olmuş elinize sağlık.el emğiyle kulağa hoş geliyor şemalar elinizde mevcutmu acaba?

Merhaba,

Bahsi geçen topline özelliği hollandalı bir üretici tarafından üretilmektedir. Yanlış hatırlamıyorsam 72.5 euro gibi bir rakamı var. İşin açıkcası ben de

http://www.hobbyrc.com/forum/threads...a-Topl%C4%B1ne

konusundak, Türkiyedeki ilk Tamiya scania topline ları yaparken onlardan ürün almıştım. Siz de çok rahatlıkla getirtebilirsiniz.

Topline yapınca aracın şekli inanılmaz değişiyor, ancak parkura koyup, ufacık bir yokuşu arkasında dorse varken tırmanamayınca ya da aşağı inerken frenleme özelliği olmayıp, yokuştan aşağı kayınca, tüm tamiyalarımı satmıştım.
    Wedico..... CAT İş Makineleri , Kamyon,Dorse,Tanker
    Fumotec... Komatsu Excavatör ve Dozer
    Servonaut. Kaya Kamyonu ,Elektronik Sistemler, Kumanda
    Leimbach... Hidrolik ,Vinç
    www.tgmgarage.com

Ben de aldım 6x4 tamiya denemek için.

Wedico ve scaleart almadan önce elim alışsın diye.

Ancak, hata ettiğim anladım ve yeğenime verdim. Evde halının üstünde bile gitmiyor, altı alçak oldugundan mı nedir surekli takılıyor. Adametmek içinde bu aracın parasından cok para harcamak gerekiyor.

Onun yerine adam akıllı bir Wedico ya da scaleart alacagım.

Alıntı ozside Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben de aldım 6x4 tamiya denemek için.

Wedico ve scaleart almadan önce elim alışsın diye.

Ancak, hata ettiğim anladım ve yeğenime verdim. Evde halının üstünde bile gitmiyor, altı alçak oldugundan mı nedir surekli takılıyor. Adametmek içinde bu aracın parasından cok para harcamak gerekiyor

Onun yerine adam akıllı bir Wedico ya da scaleart alacagım.

Şimdi söylenenlerden sonra soğudum gerçi hediye olarak gelmişti ve bir hevesle yapmıştım fakat bunu adam etmek farz oldu. Bu gün itibari ile manuel yada otomatik kitlenebilen diff cnc ve fren mekanizmasına sahip yine cnc vites kutusu sipariş ettim toplam maliyet 300$ oldu inatla adam edicem ben bu aracı gelince bakalım aracın çekişi nasıl olucak

çalışmalarınızı takip edeceğim detayları buradan paylaşırsanız sevinirim.sonuçlarını merak ediyorum.
    Wedico DAF XF105 SC

Alıntı bilalyesil Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    çalışmalarınızı takip edeceğim detayları buradan paylaşırsanız sevinirim.sonuçlarını merak ediyorum.
    Ürünler gelir gelmez montajını paylaşacağım sizinle umarım bi Wedico kadar çekişi iyi olur diye düşünüyorum

Finansman ayırıp, para harcadıktan sonra olmayacak diye bir şey yok.

Ama, manuel yada otomatik kitlenebilen diff cnc ve fren mekanizmasına sahip yine cnc vites kutusu sipariş ettiniz.

Yani, tamiya kitten geriye sadece şasesi ve plastik kabini kalmış oldu.

Ben ısrarla bunu anlatmaya çalıştım bugüne kadar, fakat farklı mecralara çekiyor farklı niyetteki insanlar.

Tamiyayı para harcayarak adam edebilirsiniz, öncelikle, bu konuda hiç canınızı sıkmayın. Tamiyasına leimbachdan rollon roll off tipper alarak, bir wedico yada scaleartdan daha fazla para harcayanlarda var. Kimse size neden bu parayı harcıyorsunuz diye de sormaz, soramaz.

Ancak , farklı amaçlarla, tamiya ucuzdur diye tamiyayı önermek farklı bir konu. Sizde ( hediye gelmiş, baştan belirttiniz ) ucuz diye almış olsaydınız, aslında sadece şu anda kullanacağınız; şaseye ve plastik kabine para vermiş olacaktınız. Çünkü geri kalanları kullanmayacaksınız. Dolayısıyla ucuz kelimesinin anlamı değişecekti.

Tamiyaya upgradeler yapıp, iyi hale getirebilirsiniz. Ben daha önce de açıkladım, bir kit parasının 3-5 katı para harcadım yeri geldi bir tamiya için.

O yüzden hiç canınızı sıkmayın. Finansman ayırırsanız adam olur.

Ama eğer, baştan, adam gibi bir araç hedefliyorsanız, ben Wedico ya da scaleart öneriyorum. Tabiki ucuz araçlar değil, ama baştan ucuza alıp, daha sonra para harcamakla aynı noktaya gelir. Tamiya gibi bir seferde değil, parça parça da alabiliyorsunuz çünkü....

Umarım, aşağıdaki çektiğim videodaki gibi bir aracınız olur...

Wedico..... CAT İş Makineleri , Kamyon,Dorse,Tanker
    Fumotec... Komatsu Excavatör ve Dozer
    Servonaut. Kaya Kamyonu ,Elektronik Sistemler, Kumanda
    Leimbach... Hidrolik ,Vinç
    www.tgmgarage.com

Evet haklısınız elimde sadece pilastik kep kalıcak. Ama uğraşla adam edicem. Tabiki herşey finansman ile alakalı ve benim avantajım hediye olarak gelmesi. Ürünlerin gelmesiyle çalışmalara başlıyacağım ve burda sizinle paylaşırım

ne yazıkki ürünler hala gelmedi ve bende alım işlemini iptal ettim ve kendi imkanlarım ile difransiyel kilidi yapmaya çalışıyorum forumda bir kaç arkadaşımızın yaptığı sistemi kopyalayarak yapacağım. umarım bana kızmazlar fakat hala vites kutusu için birşey düşünemedim onunda bir yoluna bakacağım en kısa sürede resimleri paylaşmayı umuyorum

Epey uğraştırdıktan somra daha tam toplayamasamda ana parçaları tamamladım en büyük sorunda burada tornacı olmadığından herşeyi kendi elimle yapmaktı. Ellerim biraz perişan durumda affınıza sığınıyorum gecîktiğim için. Şaftı delerek başladım işe şaft delimdikten sonra ise biraz eğelendi ve belli kesimi eğe ile törpülendi düzbir zemin oluşturmak için daha sonra alten takımının bîr parçasını feda ederek deliğin içine yerleştirdim. Tamiyanın orjinal pirinçden imalatı olan rulmanını ve difransiyel dişlisini yine eğe yaparak birbirine oturacak şekilde törpüledim. Sağolsun nokia 6303 marka telefonun arkasındaki çelik kapağı keserek diff i kitleyecek olan mekanizmaya göre kesildi ve şekillendi rulmanın dış kışmı demir testeresi ile kanal açıldı. Şimdilik bukadar daha detaylı olarak anlatacağım fakan şimdilik müsadenizi istiyorum çok yoğun bir gün atlattım zaten kayınvalidemler misafirken evimde fazlada uğraşamadım şimdilik hoşçakalın. İmla hatalarımı mazur görün telefondan yazıyorum iyi geceler
    Eklenen Resim Ön İzlemesi
    • Dosya tipi: jpg image.jpg (29,8 KB (Kilobyte), 253x kez indirilmiştir)
    • Dosya tipi: jpg image.jpg (13,6 KB (Kilobyte), 246x kez indirilmiştir)
    • Dosya tipi: jpg image.jpg (35,9 KB (Kilobyte), 244x kez indirilmiştir)
    • Dosya tipi: jpg image.jpg (23,7 KB (Kilobyte), 244x kez indirilmiştir)
    • Dosya tipi: jpg image.jpg (31,7 KB (Kilobyte), 242x kez indirilmiştir)
    • Dosya tipi: jpg image.jpg (11,0 KB (Kilobyte), 245x kez indirilmiştir)
    • Dosya tipi: jpg image.jpg (22,9 KB (Kilobyte), 244x kez indirilmiştir)
    • Dosya tipi: jpg image.jpg (37,5 KB (Kilobyte), 244x kez indirilmiştir)
    • Dosya tipi: jpg image.jpg (37,4 KB (Kilobyte), 245x kez indirilmiştir)
    • Dosya tipi: jpg image.jpg (36,1 KB (Kilobyte), 245x kez indirilmiştir)

Gayet başarılı bir çalışma olacağa benziyor.devamını bekliyoruz arayı fazla açmayın
    Wedico DAF XF105 SC

Facebook Comments

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)