2013 Dortmund Intermodellbau, Model Fuarı

Konu Bilgileri;

•  » Konudaki mesaj sayısı : 76
  •  » Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bu Sayfayı Paylaşın :

Toplam 76 adet sonuctan sayfa basi 61 ile 76 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Sayfa 4 Toplam 4 Sayfadan BirinciBirinci 1234

Yukarıdaki son videoda görülen Volvo Lastikli yükleyici, Ths model'in üretimi olup, videodaki araç prototip olarak üretilen ilk araçtır.

Araçta, daha önce de bahsettiğimiz gibi, Scaleart hidrolik sistemi ve Brixl elektronik sistemi kullanılıyor.

İlk videoda, yavaş gibi görülen hidroliğin, kullanılan brixl kumanda üzerinden, gücünü arttırma mümkün. En düşük devirde çalışırken, araç kovasından kendini kaldıramıyorken, hidroliğin gücü attırıldığında kendini çok rahat kaldırabiliyor.

Tamamen metal bir kabine sahip ve kabin detayları oldukça güzel.

İlk olarak, gelecek yaz başı gibi parkurlarda görmeye başlayacağımız bir araç.

Bu aracı test eden ilk kişilerden biri olmak çok keyifli.

İlk videoda, hidrolik motorun gücü en azda idi.

Şahsi görüşüm, Brixl elektronik sistemi ve Scaleart hidrolik sistemi ile pazarda kendisine iyi bir yer bulmaya çalışacaktır.

Pazardaki en büyük rakibi Wedico Cat 966II lastikli yükleyici olacak kuşkusuz.

Volvo Lastikli yükleyicinin testlerini de bu sayfalardan, Hobbyrc ailesine özel, gelecek yıl, çıkan ilk aracın Türkiyeye gelmesini sağlayarak yapmaya çalışacağız.

Aynı anda hem Wedico Cat 966 II yi, hem de Ths Volvo lastikli yükleyiciyi bu sayfalarda görebileceksiniz.

Sanırım tek handikapı Wedico Cat 966 II ye göre yüksek olan fiyatı olacaktır.

Sürüş özellikleri, karakteristiğini ise beraber test edeceğiz....
    Wedico..... CAT İş Makineleri , Kamyon,Dorse,Tanker
    Fumotec... Komatsu Excavatör ve Dozer
    Servonaut. Kaya Kamyonu ,Elektronik Sistemler, Kumanda
    Leimbach... Hidrolik ,Vinç
    www.tgmgarage.com

fotolar ve videolar için teşekkür ederiz. rekabet var dediniz benim bildiğim rekabet olunca fiyatlar biraz düşer ama siz aksini söylediniz Türker bey yoksa ben mi yanlış anladım. valla düşse bizim için iyi olurdu. Volvo loader ile cat 966 nın kapışma videolarını merak ediyorum acaba ne olur? ben cat e güveniyorum daha klas duruyor ama tabi her şeyde görünüş değildir.

Alıntı sanayici Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    fotolar ve videolar için teşekkür ederiz. rekabet var dediniz benim bildiğim rekabet olunca fiyatlar biraz düşer ama siz aksini söylediniz Türker bey yoksa ben mi yanlış anladım. valla düşse bizim için iyi olurdu. Volvo loader ile cat 966 nın kapışma videolarını merak ediyorum acaba ne olur? ben cat e güveniyorum daha klas duruyor ama tabi her şeyde görünüş değildir.
    Öncelikle rica ederiz.

Videolara, fotolara bakıp araçlara yorum yapmak bana doğru gelmiyor. O yüzden bir araç hakkında yorum yapacaksak, gidip onu test ediyoruz, inceliyoruz. Böyle çok daha doğru sonuçlara ulaşabilme şansımız oluyor. Gittiğimiz fuarlarda, gördüğümüz tüm araçları test etme imkanını bulup, araçları doyasıya inceliyoruz. Çünkü birine bir yorum yapacaksak, bu objektif olmalı, işkembeden atma değil.....

Volvo konusunda, malumunuz pazara çıkan her araç, diğerlerine rakip olmak üzere çıkar. Volvo da bu pazarın en yeni üyelerinden biri olacağına göre, tabiki gözünü pazarın lideri olan Wedico Cat 966II'nin tahtına dikecektir.

Ancak Wediconun fiyatı 4949 euro civarı iken, 7-8 bin euro aralığında pazara çıkacak olan Volvo , tabiki fiyat anlamında zorlanacaktır. Bunu hangi özellikleri ile telafi edebileceğini göreceğiz beraber.

Bende sizin gibi Wedicoya çok güveniyorum. Şu anda Türkiye'de halihazırda 4 adet Wedico Cat 966 II var ve montajlarına devam ediliyor.
    Konu tgumus tarafından (19-04-2013 Saat 13:30 ) değiştirilmiştir.
    www.tgmgarage.com

Resimler çok güzel paylaşımınızdan dolayı çok teşekkür ederim RC de benim de ilgi alanım iş makinaları kamyon ve çekiciler bu yıl başı itibari ile bende imkanlarım dahilinde tamiya scania R470 le başladım bakalım hayırlısı

Alıntı cem3607 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Resimler çok güzel paylaşımınızdan dolayı çok teşekkür ederim RC de benim de ilgi alanım iş makinaları kamyon ve çekiciler bu yıl başı itibari ile bende imkanlarım dahilinde tamiya scania R470 le başladım bakalım hayırlısı
    Selam,

Antalyadaysanız, görüşebiliriz. Ben de antalyadayım çünkü....
    www.tgmgarage.com

Türker Bey böyle giderse biz büyük buluşmayı Antalya'da yapıcaz

Alıntı 100kmh2sn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Türker Bey böyle giderse biz büyük buluşmayı Antalya'da yapıcaz

Beklerim efendim.
    www.tgmgarage.com

Alıntı tgumus Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Selam,

Antalyadaysanız, görüşebiliriz. Ben de antalyadayım çünkü....
    çok memnun olurum nasıl görüşebiliriz?

iletişim bilgilerimi size özel mesaj ile attım
    www.tgmgarage.com

merhaba ben metal paletli şarj yada pille çalışmayan bir dozer ve bi damperli kamyon arıyorum yardımcı olurmusunuz fiyat konusunda bu işte daha acemiyim iyi akşamlar

Türker Bey ve Ali Bey fotoğraflar süper, emeğinize sağlık her ne kadar fuara gidemesemde sayenizde gitmiş kadar oldum Araçlar tek kelimeyle müthiş bazı fotoğraflarda fiyatları hakkında bilgi verirseniz sevinirim

Ellerinize, ayaklariniza saglik. Keyifle izleniyor
    BAJA 5T 26 CC

Ben teşekkür ederim.

Konuda resimler dağınık en kısa sürede resimlere açıklamaları eklemeye çalışacağım..

İyi seyirler..

ben de araştırayım bu sene de var mıdır ne zamandır falan...

Alıntı Banu Demirci Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ben de araştırayım bu sene de var mıdır ne zamandır falan...
    Merhaba,

Her yıl yukarıdaki gibi fuarlara katılıyorum.

Almanyada model araçlar ile ilgili bir çok fuar düzenleniyor. Neredeyse her ay bir tane var diyebilirim. Bazıları model clublerinin organize ettiği, bazıları ise, uluslararası düzeyde.

Neredeyse 10 yıldır, kendi kriterlerime uyan, Almanya fuarlarına gidip, araçları inceleme , üreticileri ile görüşme şansımız oluyor. İmkanı , fırsatı olanlara tavsiye ederim.

Yukarıdaki konudan sonra da tüm fuarlara katıldık ancak fotoğraf ve video paylaşma fırsatımız olmadı.
    www.tgmgarage.com

Facebook Comments

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)