Apm 2.5 arm sorunu..

Konu Bilgileri;

•  » Konudaki mesaj sayısı : 5
  •  » Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bu Sayfayı Paylaşın :

Toplam 5 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 5 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Arkdaşlar merhaba 1 haftadır elimde apm2.5 var ( hk dan aldım neo6m gps ile birlikte ) fakat tüm kalibrasyonları yapmama rağmen bir türlü arm olmuyor. reset attım tekrar yükledim ama yine fayda etmedi. gpse herhangi bir program atmadım ama bulunduğum binaya kadar gösteriyor. ve calibre yaparken bir pencerede şöyle bir resim çıkıyor. bu arada wizarddan da denedi sonra connect yapaarak ayarlardanda ama olmadı. sizce neden olabilir[IMG][/IMG]

kimsenin bir fikri yok mu arkdaşlar o kadar apm kullanıcısıyız

Armın nasıl yapıldığını biliyorsunuz değil mi? Bu aşamada gaz kolunu tam sağ yapıp 2-3 saniye bekliyor musunuz?

Yeni yapmıyorum biliyorum nasıl olduğunu fakat sorun kalibrelerdeymiş bugün anladım ve çözdüm durumu. Yalnız şunları söylemek istiyorum bu sorunu çeken arkadaşlar için compass apm2.5 ye onbord olarak eklenmiş ve bundan kaynaklı compass kalibresi kesinlikle yapılması şart ve ne olursa olsun yönünüz kuzeyi göstersin, önü hexanın quadın vs.. yoksa mümkün değil arm olmuyor tecrübe ile sabit ve siz siz olun vizarddan ayarlama yapmaya kalkmayın karışıyor ayarlar sürekli, olmuyor. Bir çok makele( türkçe-ingilizce) okudum, bir çok şey gördüm öğrendim apm 2.5 ile ilgili sorunu olan arkadaş olursa olursa yardım etmeye çalışırım.

merhba.
    Bende apm 2.8 var. yaklaşık bir aydır elimde, dronu 2 gündür çalışır hale getirmeye çalışıyorum fakat birtürlü arm edemiyorum .Murat Akkaya sizin de dediğiniz gibi kuzeyi gösterecek şekilde de kompass yaptım ,drona enerji veriyorum gaz kolunu sağ alt köşeye alıyorum bekliyorum fakat mtorlar gine çalışmıyor
    dronumda m8n gps,fs-i6,kumanda,100kv motor,ve 30a esc bulunuyor.umarım mesajımı görür ve yardımcı olursunuz. şimdiden teşekkürler.

Facebook Comments

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)