FW 190D Focke Wulf 650mm kit..

Konu Bilgileri;

•  » Konudaki mesaj sayısı : 6
  •  » Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bu Sayfayı Paylaşın :

Toplam 6 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 6 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Mini serilerden . 1941 yıllarına ait savaş uçağı. Türkiye de 70 e yakın olması gerekiyor. Portföyde bulunmasını istediğim uçaklardan biri.

Kit olarak alındı. Ekipman olarak;

2410-12 bell motorun yeniden sarılması; 0.3mm 2 strand 13 tur delta bağlantılı yaklaşık devir 1500kv.
    ESC 25 amp
    Rhino 1050mah 40C lipo pil
    3 x 9gr servo; HXT900
    8x4 pervane
    Güç testi: 18 A, 180W.. Isınma yok. yaklaşık 800 gram çekiş alınmakta.
    Uçuş ağırlığı: Pil hariç alıcı dahil 280 gr. Pil ile birlikte 380 gr.
    Eklenen Resim Ön İzlemesi

Kirimsiz ucuslar. HK'dan benzer boyutlarda bir ucagi da ben almistim. Asiri kivraklik ve tork roll yuzunden keyif alamadim ve komsunun ogluna hediye olarak gitti. Daha sonra ucurdugum yerde e-flite umx modellerini gordum ve calisan 3 eksenli bir gyro gercekten mikro modellerde faydali oluyor.

HK'daki ucak gyrolarini denemedim ancak yazilan yorumlarda cok olumsuz birsey yok.

Aklinizda olsun..

Merhaba,
    Küçük ebat uçakları uçurmak için mutlaka Dual rate ve servo limit ayarlarını düşürmeniz gerekir. 3 eksenli gyro kullanırken de roll pitch ve yaw ayarlarını kısmanız gerekir. Genelde %50 Dual rate ve % 70 servo limit sınırlarında kullanırım. Ben deki 3 eksenli gyro+alıcı birlikte 4ch ve 6ch orangerx mevcut herhangi bir sorun ile karşılaşmadım. AMX i uçururken de aynı ayarlar kullandım sıkıntı olmadı. Çok oynak ve hareketli olmaları nedeniyle pek tercih görmüyorlar. Genelde kit alırım ve tüm aksamlar ve hesaplamaları kendim yaparım ağırlık merkezi de dahil olmak üzere... Uyarıların için teşekkürler.

Alıntı xbow Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kirimsiz ucuslar. HK'dan benzer boyutlarda bir ucagi da ben almistim. Asiri kivraklik ve tork roll yuzunden keyif alamadim ve komsunun ogluna hediye olarak gitti. Daha sonra ucurdugum yerde e-flite umx modellerini gordum ve calisan 3 eksenli bir gyro gercekten mikro modellerde faydali oluyor.

HK'daki ucak gyrolarini denemedim ancak yazilan yorumlarda cok olumsuz birsey yok.

Aklinizda olsun..

Biraz modifiye edelim. Bir çift iniş tekeri fazlada ağırlık binmedi. Bir parça cam elyaf, biraz epoksi. Sağlam görünüyor.
    Yarın kısmet olursa deneme uçuşu yapacağım.
    Eklenen Resim Ön İzlemesi

Deneme uçuşları yapıldı. Hakikaten çok güzel uçuyor. Ağırlık merkezi 41 mm dir. (Ön kanat ) İnişlerinde şimdiye kadar bir problem yaşamadım. 5 kez uçuş yaptım. Aynı zamanda 3X flight stabilizer kullanırsanız keyfine diyecek yok. Yakında video çekimi yapar yayınlarız. Şimdi sıra Zero fighter da olacak kanat açıklığı 850mm. Zero fighter adı altında sonra yayınlarız.

Facebook Comments

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)