çok kuvvetli plastik yapıştırıcı

Konu Bilgileri;

•  » Konudaki mesaj sayısı : 9
  •  » Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bu Sayfayı Paylaşın :

Toplam 9 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 9 arasi kadar sonuc gösteriliyor

çok zamandır küçük parçaları iyi derecede yapıştıracak bir plastik yapıştırıcı arıyorum ama binbir çeşit japon yapıştırıcıdan epoxilere kadar her türü denememe rağmen istediğim sonucu bir türlü alamadım, örneğin 1-2 mm lik plastik çubukları sanki hiç kırılmamış gibi yapıştıracak bir yapıştırıcı, bu tür birşey varmı?

Plastik parçaları aseton yada bulabilirseniz eter (Kullanırken DİKKAT!!!) ile yapıştırabilirsiniz. Plastik çeşidine göre değişiklik gösterebilir denemeden bilemezsiniz. Japon ve karbonat karışımı da olabilir ama yüzey 1-2 mm kadar küçük
    Fatih MERCAN/BALIKESİR

Mono/Catamaran
    Tutor/Polaris/WingTiger
    Super Chipmunk/Beagle/Tiger-II/Alfa trainer

dün çocuğun oyuncağı kırıldı, ne denediysem olmadı, yüzey 1,5 mm derinlik, 3mm genişliğinde, japonla hafifzorlanmada kopuyor, eteri duymuştum ama nereden bulunur bilmiyorum, eczanelerde varmıdır?

Eter sıkıntılı aseton deneyin yada yeni bir oyuncak daha iyi yü<ey epey küçük..
    Fatih MERCAN/BALIKESİR

Mono/Catamaran
    Tutor/Polaris/WingTiger
    Super Chipmunk/Beagle/Tiger-II/Alfa trainer

teşekkürler, bazı forumlardan da araştırdım, bana istediğim gibi bir yapıştırıcı yok gibi geliyor, çocuğun oyuncağı bahane, ne zamandır aklımı kurcalayıp duruyor, mesela modellerin plastik parçaları kırılınca yada başka şeylerede lazım oluyor, eter ve asetonu çevremizden nasıl satın alabiliriz? yada netten alabileceğimiz yerler varmı?

3m scotch weld kullan çok zor kırılır. Biz fabrikada kullanıyoruz gerçek tır parçalarını yapıştırıyoruz, ön çamurluk, arka çamurluk vs. kuruduktan sonra balyozla anca ayrılır. Mutlaka işini görecektir. .

Plastik yapıştırıcı çeşitleri arasında daha iyisine rastlamadım.

http://www.pulsar.com.tr/kimya/urun....ici-penloc-gti

Üyelik Tarihi Üyelik tarihi
    Jul 2007
    Nereden Nereden
    İstanbul-Zeytinburnu
    Yaş Yaş
    39
    1 2 mmlik çubuğu söylediğiniz gibi hiç kırılmamış gibi yapıştırmak isterseniz sadece aktivitörlü japon yağıştırıcıyla bir damlayı spey-aktivatör-dondurucu ile dondurarak yapabilirsiniz.Veya tamir için başka yöntem kullanabilirsiniz yine japon veya aktivitör spreyle donan mdf yapıştırıcıyla bir parça destek çubukla birbirine yapıştırmak gibi.
    Teknik servis

Üyelik Tarihi Üyelik tarihi
    Jul 2007
    Nereden Nereden
    İstanbul-Zeytinburnu
    Yaş Yaş
    39
    Birde en iyi, kırık plastiği kendinle lehim makinasıyla eriterek ve bir iki parça zımba teli gibi çelik veya normal tel kullanarak dikiş atma şeklindede yapanilirsiniz.Teller veya metal levha parça plastiğin içine sıcak yardımıyla gömülmeli.
    Teknik servis

Facebook Comments

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)