Wing dragon motoru hakkında.

Konu Bilgileri;

•  » Konudaki mesaj sayısı : 7
  •  » Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bu Sayfayı Paylaşın :

Toplam 7 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 7 arasi kadar sonuc gösteriliyor

SElamlar..

1-Arkadaşlar daha önce edindiğim wing dragon'un motoru esc ile birlikte hasar gördüğü için THK'dan yeni motor aldım wing dragon diye bahsettiğim için wing dragon motoru verdiler şimdi mesele şurada verdikleri motor yanan motorun tip olarak aynısı fakat üzerinde 7,4 volt yazıyor ( Art-Tech) eskisi 11,1 volttu elemana bunu söylediğim zaman bana verdiği cevap bu Wing dragon motoru dur bir sorun çıkmaz peki dedik. Daha sonra denediğimde 11,1 volt 3s lipo pil kullanıyorum motoru normal çalıştırıyor uçuşta bir sorun çıkarır mı yoksa normal bir durum mudur.

2- Kumanda cihazım dragon ile birlikte gelen kumanda bunda kalem pil harici bir batarya mesela lipo veya başka bir batarya kullanma durumu varmıdır. Vereceğiniz cevaplar için şimdiden teşekkür ederim.

Forumları çok okuyan araştıran bir kişiyim zorda kalmadıkça konu açmamaya çalışırım bu takıldığım konular üzerine net bilgilere ulaşamadım.

Aynı motoru wing dragonumda kullanıyorum;
    Brushless 2830-21 7.4V
    ESC 30A
    APC 7*5 pervane
    11.1 1300Mah 20c lipo
    çok uzun zamandır bu şekilde kullanıyorum motorda.esc'de ısınma dahi olmuyor performansıda çok çok iyi

Alıntı EREN3.25 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aynı motoru wing dragonumda kullanıyorum;
    Brushless 2830-21 7.4V
    ESC 30A
    APC 7*5 pervane
    11.1 1300Mah 20c lipo
    çok uzun zamandır bu şekilde kullanıyorum motorda.esc'de ısınma dahi olmuyor performansıda çok çok iyi
    çok sağol arkadaşım bu bilgiyi verdiğin için. Bana verilen motorda yazdığın motorun aynısı elimde 11,1 volt 25c 1550 mah ve 11,1volt 25c 2200 mah lipo pil var bunlarla uçurmayı düşünüyorum pervanesi 7 inçlik dediğiniz gibi motor performanslı gözüküyor.

rica ederim kırımsız uçuşlar
    uçuş yapmadan önce isterseniz yinede evde deneyin ısınma olup olmadığını garanti olsun
    uçuş nerede yapıyorsunuz acaba yakın mıyız?

Alıntı EREN3.25 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    rica ederim kırımsız uçuşlar
    uçuş yapmadan önce isterseniz yinede evde deneyin ısınma olup olmadığını garanti olsun
    uçuş nerede yapıyorsunuz acaba yakın mıyız?
    Daha tam olarak uçuş yaptığım söylenemez de yapmaya çaba harcıyoruz Ankara'nın doğusu mamak tarafındayım uçuş için incek tarafında köyümüz var oraya gidiyorum. Bu arada wing dragon dan bahsetmişken thk'dan aldığım zaman burun tarafına daha sonra tarttım 91 gram demir ağırlık koymuşlar buruna bantlı bir şekilde sabitlemişler uçak zaten ağır ben bu ağırlığı çıkarttım buruna 2200 mah pil (170 gram) koymayı düşünüyorum bakalım ne olacak:

Pilin burunda uçağı çok aşağı basacağını düşünüyorum,pili gövdenin üstündeki yere bantlarsanız dengeyi ortalayabilirsiniz.
    kırımsız uçuşlar

Facebook Comments

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)