Turnigy TGY-i6 AFHDS Kumanda İncelemesi

Konu Bilgileri;

•  » Konudaki mesaj sayısı : 6
  •  » Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bu Sayfayı Paylaşın :

Toplam 6 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 6 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Hocalarım kardeşlerim öncelikle herkese merhabalar..
    2 yıl önce modelciliğe çeşitli nedenlerle ara verip geçtiğimiz günlerde geri dömüş bulunmaktayım,geri dönüşümde ilk icraatım 1yıl kadar yetecek bir kumanda aramak oldu.Tabikide bu aramada üst limitim 60dolardı,hobbyking de Turnigy Tgi6i kodlu bu kumandayı buldum,ilk başta ne kadar ararsam arayım Türkçe bir inceleme ve kaynak bulamadım,kendimce kumandayı aldım ve kumandayı almak isteyenler için bu incelmeyi yazma gereği hissettim..
    Ürünün Tam Adı Turnigy TGY-i6 AFHDS, Hobbyking'de 49dolar gibi cüzi bir ücrete satılmakta..
    Gelelim kumandaya aslında 49dolarlık bir kumadanın bukadar kaliteli çıkması beni çok şaşırttı,plastik kalitesi gerçekten çok üst seviyede daha once kullandığım 9x ile yan yana koyarsak malzeme kalitesi gerçekten cok ileri seviylerde, yapısı çok ince resimde de bozuk para koyarak belirtmeye çalıştım buyukluk olarak çok kucuk olmasada gerçekten ince bir yapısı var.
    Kumanda 3satır telemetri bilgisi verebiliyor tabiki bunun için ayrı 12dolara satılan telemetri alıcısını almanız gerek fakat çok şaşırdığım yani beklemediğim bir özellik içinden çıkan 6kanal alıcınsının 2adet telemetri bilgisini ekrana vermesi oldu baya şaşırdım alıcı voltajı ve kumanda sinyal kaybını göstermekte kumanda üzerinde yaptığım teslerde düzgün çalıştığını gördüm iki sisteminde.
    Menzil testi mesafem olmadığı için 700mt duz arazide gidebildim daha fazla yürüyecek yerim olmadığı için döndüm fakat herhangi sinyal kaybı yaşamadım.
    Menülerinin detaylı fotolarını attım temel olan hertürlü mix vs özellik sunulmuş aynı zamanda menu uzreninden istediğiniz swice istediğiniz kanalı atayabiliyorsunuz.
    Kumanda 4adet kalem pil ile gucunu sağlıyor ben 2700Mah Varta Sarjlı pil edindim ve henüz sarj etmedim.
    Sonuç olarak herşeyden önce kumandanın 49dolar olduğunu göz önünde bulundurmalıyız! Ucuz segment bir kumanda,benim görüşüm yeni başlayan kardeşlerimiz için çok güzel bir şeçim olacağı yönünde, ucuz fiyatı ve kullanılabilitesi çok önde olan bir kumanda bütcesi düşük olup daha sonra iyi alıcam ama idareten bir kumanda arıyorum diyenlere birebir..
    Hatamız olduysa affola,sorunuz olursa cevaplamak beni mutlu eder, herkese kırımsız iyi uçuşlar..
    Ekleme;
    -Kutu agirligi 930gr kadar oldugu icin 1kg altindaki kargoya tabi oluyor buda daha az kargo ucreti ödüyoruz anlamina geliyor.
    Eklenen Resim Ön İzlemesi

Üyelik Tarihi Üyelik tarihi
    Feb 2007
    Nereden Nereden
    Adana
    Burak Bey, elinize sağlık... Teşekkür ederiz.

01-ADANA

Özellikle telemetri ve fiyat olarak benimde hoşuma giden kumandalardan. Yeni başlayan ve fazla bütçesi olmayanlara göre fiyat kalite oranı yüksek. 4 kalem pille çalışması avantaj. Menuleri basit. Ve gördüğüm kadarıyla failsafe özelliği mevcut.

Başlangıç için tercih edilebilecek bir kumanda. Trainer, low wing trainer, elektrikli bir çok model için 9x ile beraber kullanılabilecek performans/fiyat oranı yüksek bir ürün. Yazı ve fotoğraflar için teşekkürler.

Merhaba,

Bu kumanda dan bende de bulunmakta, firmware güncellemesi hakkında bilgisi olan varmıdır?

http://dalybulge.blogspot.co.uk/

Sayfa sonuna doğru TGY-i6 ile ilgili bazı bilgiler var.

Facebook Comments

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)