FY41AP-Lite servo problemi

Konu Bilgileri;

•  » Konudaki mesaj sayısı : 3
  •  » Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bu Sayfayı Paylaşın :

Toplam 3 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 3 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Merhaba arkadaslar, yeni aldigim FY41AP-Lite'in kurulumunu yapmaya calisiyorum fakat soyle bir sorunla karsilastim, cihaza baglandiginda servolari rc modunda dahi hareket ettiremiyorum.

Servolari test ettim calisiyorlar, rx-tx de araya fy41ap girmeden servolari kontrol edebiliyor. Kumandadan fy41ap modlarini degistirebiliyorum. Ayni zamanda fy41ap uzerinden escyi de kontrol edebiliyorum.

Tahmin ettigim kadariyla su an servolara guc verecek herhangi bir sey yok. Internette de hakkinda cok aciklayici bir bilgi bulamadim.

Baglantilarim da su sekilde:
    gps, alici baglantilari, airspeed, guc modulu vs dokumanda anlatildigi sekilde standard. Alici fy41ap uzerinden aileron kanalindan besleniyor. ESC'm dahili ubecli oldugu icin ve karti guc modulu besledigi icin ESC'den gelen kirmizi kabloyu cikarttim. (normalde servolari boyle bir seyden beslememiz gerekiyor sanirim). Harici bir bec'i herhangi bir bos kanala taksam servolari besleyebilir miyim? Bir de bu harici bec 2. bir lipodan beslense sorun olur mu?

Bu cihazi kullanan kimse var mi? Varsa yardimci olabilir mi, kendi baglanti semalariniz da cok yardimci olacaktir.

Tesekkurler.

Merhaba fy kullanmıyorum fakat kılavuzu incelediğim zaman power modül ün sadece fy41 camera ve video vericiyi beslediğini servoları ise s1-s8 portundan beslediği yazmaktadır. Bu yüzden esc nizdeki bec kablosunu sokmeyiniz servolar bec den beslenecektir. Yada s1-s8 portlarından herhangi birine + - olarak bir bec devresi bağlamalısınız. bağlayacağınız voltaj servo voltajı olmalı yani 5-6V bu bec i baska bir lipo dan besleyebilirsiniz.

Kolay gelsin

Power manager module supports 2S~6S lithium battery
    input; the integrated current sensor can measure APM draw and voltage; DC-DC module offers
    5V to FY-41AP meanwhile 12V to video camera and video transmitter. But servo power is
    supplied by ESC or S1~S8 any port access.

http://www.fpvmodel.com/u/goods_data...04725-6998.pdf
    Araştırmacı Modelci - Tri-quad-hexa-octo - www.multikopter-tr.com

Alıntı mcgyver Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba fy kullanmıyorum fakat kılavuzu incelediğim zaman power modül ün sadece fy41 camera ve video vericiyi beslediğini servoları ise s1-s8 portundan beslediği yazmaktadır. Bu yüzden esc nizdeki bec kablosunu sokmeyiniz servolar bec den beslenecektir. Yada s1-s8 portlarından herhangi birine + - olarak bir bec devresi bağlamalısınız. bağlayacağınız voltaj servo voltajı olmalı yani 5-6V bu bec i baska bir lipo dan besleyebilirsiniz.

Kolay gelsin

Power manager module supports 2S~6S lithium battery
    input; the integrated current sensor can measure APM draw and voltage; DC-DC module offers
    5V to FY-41AP meanwhile 12V to video camera and video transmitter. But servo power is
    supplied by ESC or S1~S8 any port access.

http://www.fpvmodel.com/u/goods_data...04725-6998.pdf
    Tesekkurler hocam, aynen dun aksam bu sekilde bos bir servo portundan harici bir bec ve 3s 2. bir lipo ile denedigimde calistilar

Peki, bu baglantilari motor tamamen ayri bir lipodan beslenecek, sistemin geri kalani ayri bir lipodan beslenecek sekilde nasil tasarlayabilirim sizce? Yani yapmak istedigim, motorun pili bitse de sistemin geri kalaninin en azindan inise musaade edecek sekilde calismaya devam etmesi.Ya da boyle bir sey yapmak mantikli midir sizce?

Son sorum simdiye kadar hep tek pille uctugum icin komponentlerin guc harcamasinin dagilimindan emin degilim. Ornegin ortalama bir ucusta servolar yaklasik %20, motor yaklasik %80 enerjiyi harciyor gibi bir varsayimda bulunabilir miyiz? Yukaridaki gibi sistemi 2 pil ile beslemek (4s 4000mah + 3s 2200mah) ucus suresine ne sekilde etki eder? Ucus agirligindaki artis bu kazanci goturur mu?

Facebook Comments

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)