Kendi RC aracm yapyorum

Konu Bilgileri;

•  » Konudaki mesaj says : 3
  •  » u anda 1 kullanc bu konuyu grntlyor. (0 kaytl ve 1 misafir)

Bu Sayfay Paylan :

Toplam 3 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 3 arasi kadar sonuc gsteriliyor

ncelikle herkese iyi gnler arkadalar,
    Kklmden beri elimden dmeyen RC kumandalarma bir yenisi eklemek iin bir almaya baladm kendi rettiim izimini ve eklini tasarladm bir Rc Buggy arac yapmak istiyorum ama bulduum elektronik paralar uyumlu mu yoksa deil mi diye merak ettim ve bu iin iinde olan insanlardan bilgi edinmek iin bu siteye ye oldum banz iirmeden sorulara gemek istiyorum.
    Aralarnda kaldm 2 motor modeli;
    Motor 1https://tr.aliexpress.com/item/40000...222b17b1OvKAgc
    bu motorun watt cinsinden gc daha fazla ve daha kalpl bir motor daha fazla volt ihtiyac var.

Motor 2https://tr.aliexpress.com/item/40000...c00vzHibb&mp=1
    bu motorun su geirmez olmas houma gitti suya girdiim zaman bir sorun kmasn istemem ne de olsa ve max voltu da daha dk (daha az hcreli bir pil tercih edebilirmiyim ?
    Setiim uygun fiyatl esc modeli;
    Eschttps://tr.aliexpress.com/item/40001...chweb201603_53

Arabann dier paralarn ben izip bask almak istiyorum yk binen paralar da cnc makinas ile ileyeceim. Aklma taklan soru u oldu bu motor ve esc iin ka hcreli bir lipo pil tercih etmeliyim? motorun max volt deerinin stnde mi altnda m olmas lazm pilin volt deerinin? yukardaki motorlardan hangisine ka hcreli lipo pil semeliyim ve neden ? nternete pil ve motor ile ilgili bir kaynak bulamadm.
    Yardmlarnz iin imdiden teekkr ediyorum.
    Eer ilgi gelirse yapm aamalarn ve sonucu dosyalarn paylaabilirim.

Pes yani
    Kklnden beri RC elinden dmyor. Kendi aracn tasarlyorsun. CNC ile ileyeceksin. O araca uygun motoru biliyorsun.
    Ama o motora ka S lipo balamal, onu bilmiyorsun
    Pes yani

yelik Tarihi yelik tarihi
    Nov 2010
    Nereden Nereden
    Kahramanmara
    Ya Ya
    26
    Elektrik motoru, hz kontrol nitesi, batarya gibi elemanlara karar vermek iin ncelikle tasarlanan aracn; arl, kullanm alannn belirlenmesi(arazi, asfalt vs.), hareket iletimini yapacak elemanlarn gsterdii etkilerin hesaplanmas(akslar, diferansiyeller, dililer, kaylar), istenilen ivmenin kararlatrlmas gibi zlmesi gereken bilinmezleriniz mevcuttur. Arlk ve arlk merkezi hesaplamas iin statik renmeniz gerekecektir ya da en azndan bilgisayar ortamnda tasarm yaparak bu zellikleri saptamanz gerekecektir.

Yk binen paralarn geometrilerini tasarlayabilmeniz ve malzeme seimi iin mukavemet-statik hesaplar yapmanz ve malzemeler hakknda bilgi sahibi olmanz gerekmektedir.

Demem o ki; bu arac tasarlayabilmeniz iin uzun bir yol var nnzde; eer ki salam, hzl, estetik ara yapmak istiyorum diyorsanz. He benim bu derece amacm yok, dk hzlarda evin iinde gitsin yeter diyorsanz, bu derece kasmaya gerek yok pekala. Ancak bu ekilde de sadece mukavemetten kaarsnz; dililerin hesab, ivme ve arlk gibi konular halen peinizde olur.
    imdiden kolay gelsin, baarlar...
    Gemi:Nine Eagles Solo Pro V1
    Copter-X 450 SE V2
    Futaba T6 J & R2006GS

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gzatan Kullanclar

u anda 1 kullanc bu konuyu grntlyor. (0 kaytl ve 1 misafir)