serbest uçuş modeli

Konu Bilgileri;

•  » Konudaki mesaj sayısı : 26
  •  » Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bu Sayfayı Paylaşın :

Toplam 26 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu

Merhaba geçen arabama lastik almaya gitince uçak ve paletli buldozer modeli gördüm ve almaya kara verdim bunları sizlerle baylaşayım dedim.
    Uçak serbest uçuş modeli olup 20 ytl aldım Uçurması yapması kadar zevkli

hımm gayet iyi kısada olsa bi videosu yokmu acaba??
    tbeni hayata bağlayan tek şey ne sizce acaba???

Aslında bitmiş resmini de çektim sandım ama çekmemişim yarın onu da ekleyeceğim video bakayım ayarlaya bilirsem onu da yaparım

Üyelik Tarihi Üyelik tarihi
    Sep 2006
    Nereden Nereden
    Istanbul, Turkey, Turkey
    Yaş Yaş
    30
    bu uçağın kanadı yokmu ne şaka bir yana güzel olmuş elinize sağlık inş diğer fotolarıda görürüz
    v1.4
    Akıl Yaşta Değil Baştadır

Hocam Bu Makette Tum Parcalar Kutu Içerisnde Var Sanırım Sadece Biz Montaj Mı Yapıoruz...ek Bir Parca Alımı Gerekmio Sanırım...yanılmıorum Değilmi??

Serce Modeline Hayran Kaldım Gercekten Gurman Abinin Yaptıgı Model Cok Guzel Gorunuyor...ucmasa Bile Odamda Guzel Bi Goruntu Olusturur...tabi Cessna 182 Favorim Hala...saygılarla
    Konu bbj_bt tarafından (19-06-2008 Saat 21:00 ) değiştirilmiştir.
    UCALIM GUZELLESELİM

selam ben yeni üye oldum ve bir serbest uçuş modeli almayı düşünüyorum hani şu lastikli motorlardan bana önerebileceğiniz bir marka var mı acaba yardımcı olursanız çok sevinirim

Alıntı fatihkoca Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    selam ben yeni üye oldum ve bir serbest uçuş modeli almayı düşünüyorum hani şu lastikli motorlardan bana önerebileceğiniz bir marka var mı acaba yardımcı olursanız çok sevinirim
    Fatih Bey serçe2 yi öneriyorum.
    Çok başarılı bir model.Yapmasıda zevk verecek uçurmasıda.Forumda araştırırsanız 8 dakika uçtuğunu göreceksiniz.

acaba serçe II nin planı elinizde varmı varsa bi yollar mısnz?

arkadasım bu yaptıgın modelin planlarını da koysaydın daha guzel olcaktı bunu bizde evimizde yapardık. ben yeni katıldım aranıza. dikkat ettim herkes birşeyler yapıyo ama palnarının kimse tarayıcan taratıp koymuyo yada gondermiyo neden???

korsan bence biraz az dikkat etmişsin evet her uçağın planları yok ama plansız yapılmış uçakların bile planları uğraşılıp çizilip paylaşılmış aklında a2-a3 baskı planları evlerdeki a4 tarayıcılara sığdırmak konusunda bir fikir varsa kimsenin hayır diyeceğini sanmıyorum

Alıntı fatihkoca Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    acaba serçe II nin planı elinizde varmı varsa bi yollar mısnz?
    THK DA 20 YTL AMA PİLOT VAR SERÇEYE ÇOK BENZİYEN BİR MODEL biraz daha ince çıtaları oda sanırsam 7,5 ytl gibi bir rakama satılıyor tüm içerik kutuda plan dahil.

Serce2'yi nerden alabiliriz? Ya da almamıza değer mi? Pilotu mu alalım Serçe2'yi mi? Bir de son bir sorum daha var.. 25 YTL'ye Piper J3 diye bir uçak var elektrik motorlu.. Serçe2 yerine onu almak daha mantıklı değil midir?
    Konu Tim Robbins tarafından (07-08-2008 Saat 04:44 ) değiştirilmiştir.

Nov 2004
    Nereden Nereden
    Ankara
    Yaş Yaş
    48
    Serçe 2'yi ve Pilot'u nereden temin edebileceğini özel mesajla gönderdim. Her ikisi de birbirinin muadili, ama ben şahsen Serçe'nin daha rahat yapılıp, daha kolay uçan bir uçak olduğunu düşünüyorum.

Değip değmeyeceği, ne beklediğine bağlı.

Eğer model uçak hobisine başlamak, kendi uçağını kendin yaparak uçurmanın zevkine varmak, bir çıta ve levha yığınının nasıl şekillenip, canlanıp gökyüzüne yükseldiğini anlamak istiyorsan, kesinlikle değer.

Eğer oyuncak uçakla oynamak, kırılınca da çöpe atıp unutmak istiyorsan Piper daha iyidir. Sonuçta piper, üzerinde hiçbir emek harcaman gerekmeyen bir oyuncak. Kutusundan çıkartır, düğmesine basar atarsın, uçtuğu kadar uçar.
    Aut dosce, aut disce, aut discede (*)

(*) Ya Öğret, Ya Öğren, Ya da Terket

Özel mesajınız bana ulaşmadı galiba

Dediğiniz gibi Piper için emek harcamıyoruz. Serçe 2 bana da çok güzel gözüküyor şu an. Ancak bir korkum var. Serçenin havaya ilk atışımda kırılması, ya da bir iki atış sonrası uçtuktan sonra çakılarak parçalanması. Bunların olma olasılığı nedir? Sağlam bir model midir?

Nov 2004
    Nereden Nereden
    Ankara
    Yaş Yaş
    48
    Serçe öyle yere çakılıp parçalanacak bir uçak değil. Birincisi çok hafif. Bitmiş ağırlığı 30 gramdan fazla değil. Balsa ağacı bu yüzden uçaklarda kullanılıyor işte, hem oldukça sağlam, hem de çok çok hafif olduğu için .Bu kadar hafif bir uçak sert inişlerde bile çok hasar görmez.

İkincisi, eğer inşaatını plana uygun olarak yapıp, ayarlarını da doğru düzgün halledersen çakılması diye birşey sözkonusu değil. Niye çakılsın, uçar sadece.

Yardım için teşekkürler mesajınız ulaştı. Önerdiğiniz sitede Pilot 16 YTL THK'da 8.5 YTL. Bu farkın nedeni nedir?

Nov 2004
    Nereden Nereden
    Ankara
    Yaş Yaş
    48
    THK'dan almak daha makul tabii. THK'nın hem özel anlaşması var hem de kar amacı gütmüyor. Fiyat farkı oradan kaynaklanıyor.

THK'da Serce2 satılıyor mu peki? Ben 4 tane ürün buldum süzülücü olarak.. Birde istanbul, bayrampaşa için kargo masrafı ne olabilir?
    10-15 YTL olabilir mi?
    Konu Tim Robbins tarafından (07-08-2008 Saat 12:08 ) değiştirilmiştir.

Nov 2004
    Nereden Nereden
    Ankara
    Yaş Yaş
    48
    THK'da Serçe satılmıyor, sadece Pilot var balsa olarak. Bunun dışında, baykuş, bülbül, yarasa gibi lastik motorlu ıhlamur ağacından kitler de bulabilirsin, ama bunlar çok iyi uçan uçaklar değiller. El becerisi geliştirmek ve eğlenmek için yapması son derece zevklidir, ama uçuş beklemeyeceksin.

Pilot ve Serçe ise balsa ağacı kitler olduğu için çok daha hafifi ve iyi uçuculardır.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)