ANKARA EKİBİ - Buluşmalar ve videolar

Konu Bilgileri;

•  » Konudaki mesaj sayısı : 5483
  •  » Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bu Sayfayı Paylaşın :

Toplam 5483 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Sayfa 1 Toplam 275 Sayfadan 12341651101 ... SonuncuSonuncu

Redfin beni evden aldı sağolsun, beraber eryamanda başka modelci arkadaşlar ile birlikte uçuşa yapmaya gittik. Detayları redfin yazsın ben çektiğim videoları ekleyeyim.

zagi ve elektrikli serçe

[GOOGLEVID]5582450530231518298[/GOOGLEVID]

p51 mustang

[GOOGLEVID]-574485063861348398[/GOOGLEVID]

tel kontrol

[GOOGLEVID]666215683582484116[/GOOGLEVID]

coota

[GOOGLEVID]8326397523858016593[/GOOGLEVID]

albatros elektrikli planör

[GOOGLEVID]-7138150459716284572[/GOOGLEVID]

cessna 172 :hımm:

[GOOGLEVID]-3693894182392904567[/GOOGLEVID]

sophia DLG planör

[GOOGLEVID]-1163066047495946192[/GOOGLEVID]
    Konu KLL tarafından (27-01-2008 Saat 17:08 ) değiştirilmiştir.

Üyelik Tarihi Üyelik tarihi
    Sep 2006
    Nereden Nereden
    Istanbul, Turkey, Turkey
    Yaş Yaş
    30
    çok güzel videolar tel kontorl nasılbirşey hep merak etmişimdir
    v1.4
    Akıl Yaşta Değil Baştadır

Jun 2005
    Nereden Nereden
    Antakya
    Yaş Yaş
    55
    Bu kadar çok videoyu tek mesajda görünce seyretmeden önce mesaj yazayım dedim. Ankara ekibi coşmuş vallahi. Harika bir gün geçirmiş olmalısınız.
    www.gurmanbayraktar.com
    -Hobi ile saplantı arasındaki ince bir sınırda...-

Çok güzel bir buluşma olmuş. Keşke bende katılabilseydim. (Lama V4'ümle ne de uçardım yaa)
    Konu atinch tarafından (27-01-2008 Saat 20:16 ) değiştirilmiştir.

gayet güzeldi, mangal da yandı ancak biz ayrılmak zorunda kaldık redfin ile birlikte. güneş açınca yerler çamur oldu

c/z c/z - ait Kullanıcı Resmi (Avatar) Ziyaretci
    cessna 172 nin iniş takımları enteresan.
    Ankara ekibine selamlar..

Jun 2005
    Nereden Nereden
    Antakya
    Yaş Yaş
    55
    Videolar çok güzel, kamereman bir hayli yorulmuş anlaşılan. P51 kimin Coşku, House of Balsa kiti mi? Bir de Coata'nın akibetini sormaya korkuyorum.
    www.gurmanbayraktar.com

albatros ile sophia nefis. Her türden uçurmuşsunuz. Sophia sanırım Egemen beyin uçuşu. Daha önce videosunu gösterdiği şekilde elden çıkarmış. Geri dönüşü daha nefis

Jun 2005
    Nereden Nereden
    Antakya
    Yaş Yaş
    55
    Sophia Oykun beyin olsa gerek. Videosu çok etkileyici. Motorsuz planör uçurmak için özel bilgiler de gerekiyordur herhalde. Elden çıkarmak için bile ciddi kondüsyon lazım.
    www.gurmanbayraktar.com

cessna arttech marka. epey modifiye edilmiş. mustang tamamı köpük bir model. arttech in yada gws nn olsa gerek. gayet güzel uçuyor ancak motoru biraz zayıf. coota ise sadece çatlamış. çatlayan yerde zaten önceden expoy ile yapıştırılmış olan yer.

sophia yı oykun bey uçuruyor, tekniği dvd den izleyerek hatmetmiş sonrada epey çalışmış hatta ilk kez çıkartırken uçağını kırmış. yeni pod almış.

albatros bildiğiniz albatros, sakin sakin uçuyor. kesinlikle yumuşak başlı birazda sıkıcı

Nov 2004
    Nereden Nereden
    Ankara
    Yaş Yaş
    48
    Selamlar,

Nefis bir uçuş günüydu. Epey eğlendik. Günün sürprizleri, Recep'in mikro zagi'si ile R/C Serçe II'siydi. Özellikle Serçe'nin radyo kontrol uçuşuna hayran kaldım.

Sofia için söylenecek çok fazla birşey yok. Model uçak uçurmak ile dans etmek arası, son derece zarif, nazik ve kibar oluyor çıkışları ve uçuşları. Uçağı gördükten sonra istememek mümkün değil.

Oykun'un "Aşkım" dediği kadar var. Aşık ediyor uçak adamı kendisine.

Gürman Abi, Coota hala hayatta. Biraz yaralandı ama koymaz benim Coota'ma böyle ufak tefek yaralar. O ne badireler attlattı da sağ salim çıktı. Bir iki takladan mı korkacak.

Tel kontrol'un tadı damağımda kaldı. İlk çıkışta, henüz soğuk olan motor 20-30 saniye sonra sustu. 2. çıkış tam kıvamındaydı. Yerküre ayaklarımın altında sallanmaya başladığı sırada motor durdu, uçağı indirip yere devrildim.

3. çıkışta affedilmez bir hata yaptım, kumanda iplerinin düzgünlüğünü kontrol etmeden Volkan Abi'ye uçağı bırakması için işaret verdim. İplerden birisi elciğe dolanmış. Elevatör yukarı pozisyonda kalmış. Uçak Volkan abi'nin elinden çıkar çıkmaz 90 derece dikildi, akabinde aynı açıyla yere çakıldı. Neyse ki hasar minimum. Tamirat 15 dakikamı aldı. Tekrar uçuşa hazır şu anda.

Çok fena bir şekilde tel olayına takılmış durumdayım. Dün bütün gece rüyamda tel kontrol uçurdum. Allah sonumu hayretsin diyorum.
    Aut dosce, aut disce, aut discede (*)

(*) Ya Öğret, Ya Öğren, Ya da Terket

Nov 2004
    Nereden Nereden
    Ankara
    Yaş Yaş
    48
    Alıntı PATO Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Videolar çok güzel, kamereman bir hayli yorulmuş anlaşılan. P51 kimin Coşku, House of Balsa kiti mi? ...
    P51 Oykun'un uçağı. THK'nın getirdiği art-tech RTF uçaklarından. Uçuşu fena değil ama stok haliyle çok limitte uçuyor. Biraz daha güçlü bir motorla çok daha başarılı olacak gibi.

(Ben de artık şu Mustang'ı yapsam fena olmayacak, yoksa Coşku zorla geri alacak o kiti elimden)
    Konu red_fin tarafından (28-01-2008 Saat 12:03 ) değiştirilmiştir.

Sep 2007
    Nereden Nereden
    Ankara
    Yaş Yaş
    48
    Valla ben senin için rüya tabirleri kitabına baktım Egemen:

Tel kontrollu uçak: Rüyada tel kontrol görmek, rüya sahibi için yeni bir projeye başlaması için işarettir. Tel kontrol ile uçan uçak ise, çalışmanın sonunda ferahlığa ulaşılması ve mutlu sonla biten modelin gerek fotoğraf, gerekse video ile kaydına delalettir.

Valla ben kitabın yalancısıyım, yoksa faldan filan anlamam...

Nov 2004
    Nereden Nereden
    Ankara
    Yaş Yaş
    48
    Emrah,
    Yeni proje konusunda sanırım kitap haklı, rüyadan sonra bende de aynı hissiyat uyandı.

Tel kontrolü uçurmayan bilmez, başdöndürücü bir keyfi var

Hele biraz daha ustalaşıp da akrobasi hareketlerine giriştikten sonra verdiği zevk apayrı. Uçağa fiziksel olarak hakim olma hissi inanılmaz.

Başdönmesi faktörü de aslında zamanla azalıp kayboluyor. Eskiden sabahtan akşama kadar döner dururduk, ne başımız dönerdi ne birşey. Tabii bu 15 yaşındayken böyledi. 35 yaşına gelince insan vücut daha farklı tepkiler veriyor.

tellibaşdönmesi sendromu:

zaman içerisinde artan göbek miktarının etkisiyle,dönüş sırasında doğru orantılı olarak artan moment nedeniyle, dairesel hareketin ve bet sesli patlar motorun ortakulakta yarattığı titreşimlerin absorbe edilememesi neticesinde, ek olarak havacılık virüsünün beyinde tahribat yapması sonucu oluşan rahatsızlık.

tedavisi: yok

Jun 2005
    Nereden Nereden
    Antakya
    Yaş Yaş
    55
    Ankara ekibi videoya doyurdu bizi.

Cessna iniş takımı çözümünü kutluyorum, çok yaratıcı bir zeka. Ancak çıkardığı sese bakılırsa V8 brushless'ın pervanesi biraz büyük geliyor galiba.

En çok da nostaljik uçuşu için Egemen'i tebrik etmek isterim. Çoğumuzun haberdar bile olmadığı tel kontrollü cox motorlu uçuş için ne sıkıntılara katlanmış. Ayrıca kameramana da en büyük teşekkür, o gün en çok yorulan sen olmuşsun sanırım Coşku, eline sağlık.
    www.gurmanbayraktar.com

ben eğlendim be abi sorun değil o nedenle. ama 3 saat devamlı çek çek nereye kadar. iki tane pil bitti kamerada.

Sep 2006
    Nereden Nereden
    Istanbul, Turkey, Turkey
    Yaş Yaş
    30
    ben ençok tel kontrol ve sophia yı beğendim. elinize sağlık
    v1.4
    Akıl Yaşta Değil Baştadır

sophia favorim benimde. nefis uçuyor. havayı çok verimli kullnım azıcık irtifada acaip uzun yol süzülüyor.

Nov 2004
    Nereden Nereden
    Ankara
    Yaş Yaş
    48
    Alıntı PATO Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    En çok da nostaljik uçuşu için Egemen'i tebrik etmek isterim. Çoğumuzun haberdar bile olmadığı tel kontrollü cox motorlu uçuş için ne sıkıntılara katlanmış...
    Büyük keyif yaşamak için o kadarcık sıkıntıya değer Gürman Abi. Tel kontrol eylemlerim sürecek..

Şimdilerde kimsenin haberdar bile olmadığı bu branş bir zamanlar "Modelcilik" ile eşanlamlıydı.

Unutturmamak lazım böyle şeyleri.
    Konu red_fin tarafından (29-01-2008 Saat 11:48 ) değiştirilmiştir.

• Facebook Comments

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)