Serbest Uçuş Uçağı

Konu Bilgileri;

•  » Konudaki mesaj sayısı : 6
  •  » Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bu Sayfayı Paylaşın :

Toplam 6 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 6 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Merhaba ben anıl bu siteye yeni üye oldum.Bende sizler gibi serbest uçuş modelli bir uçak yapmak istiyorum.25-30 dk havada kalabilecek bir uçak ve bu işte sizin deneyiminizin oldugunu gördüm.Bana yardım edermisin ?

serbest uçan ucaklar,yarım saat havada kalamaz.ama güzel bir radio konturol'lü planör ile hava akımını yani termal havayı yakalayabilirsen havada kalır.Herhalde bu sitede yapmıslardı,guppy' di herhalde modelin ismi.
    Sen Hangi tür serbest uçus yapacan..?

Radio kontrölü derken ben kumandalı istemiyorum onu yapamam. Ben 15 dk fln havada kalabilen bir planör yapmak istiyorum.Ama birde bn pervane ve balası nerde bulabilirim ?

sen önce siteyi iyice bir arastır.bu bilgiyle hicbir sey yapamazsın.önce neyin ne oldugunu ögren .yoksa cabuk sogursun bu hobiden.
    Benden tavsiye...!!

Üyelik Tarihi Üyelik tarihi
    Jun 2005
    Nereden Nereden
    Antakya
    Yaş Yaş
    55
    Aramıza hoşgeldin Anıl.
    Model uçak konusundaki bilgin ne düzeyde?
    Eğer yeterli bilgin yoksa forumun uçak bölümünü birkaç gün boyunca araştır, iyice oku. Yanlış tercih ve uygunsuz başlangıç yapmamak için bilgilenmek gerekir. Bilgin arttıkça, tercihin yavaş yavaş şekillendikçe forum içinde mesaj yazarak sonuca ulaşabilirsin, özel mesajlarla değil.

Serbest uçuş modelleri havada 25-30 dakika kalamaz. Varsa bile çok uç modellerdir. Serbest uçuş demek, kumanda kontrolü olmayan yani kumandasız uçuş anlamındadır. Bunlar da lastik motorlu süzülücüler veya motorsuz süzülücüler grubuna girer. Dünya rekorları bile dakikalarla sınırlıdır.

Şu anda yeterli düzeyde bilgi sahibi olmadığın için, soruların da hedefe yönelik doğru sorular olmayacaktır. Bu nedenle yazdığın mesaja verecek herhangi bir cevap yok şu aşamada. Kısaca; önce bilgi düzeyini artırmalısın. Bu amaç için en iyi ve kolay araç forumdur. Forumu okuyarak terminoloji bilgini geliştirip neyin ne olduğunu anladıktan sonra sana herkes yardımcı olacaktır. Kolay gelsin.
    www.gurmanbayraktar.com
    -Hobi ile saplantı arasındaki ince bir sınırda...-

Güman abiye katılıyorum...

Facebook Comments

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)