Yurtdndan Alveri...

Konu Bilgileri;

•  » Konudaki mesaj says : 6
  •  » u anda 1 kullanc bu konuyu grntlyor. (0 kaytl ve 1 misafir)

Bu Sayfay Paylan :

Toplam 6 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 6 arasi kadar sonuc gsteriliyor

Merhabalar

Yurtdndan kumanda almak sorun yaratr m? Garanti olmadn biliyorum. Nasl gvenicez? yani rn almazsa ne olacak?
    Ve 100€ snrna kargo dahil mi? Bir iki yerde dahil denilmi ama. Thailand da bir yaknm var o da getirebilir. o getirirse
    orada denemesi ve emin olmas lazm ama bilgisi yok. Ne dersiniz?

yurt dndan gelen hi bir kumandann garantisi yok ben 2 adet getirdim bir problem yaamadm ikiside geyet gzel ckt.100 euro nakliye dahil snrdr yaknnz gelecekse o getirsin yanndada ihtiyacnz olan eyleri sipari verin herzeman yakalanmaz bu ans.

yelik Tarihi yelik tarihi
    Jun 2007
    Nereden Nereden
    Ankara
    Ya Ya
    33
    Yurtdışından kargo ile getirmek sakat olabilir.Hatta yanında getirmek bile sakıncalı.75 mhz olmamasına dikkat edin.
    Thailanddan alırken çok dikkatli olmalısınız.Her türlü elektronik çok ucuz fakat aldığınız kutunun içinin boş olması,saçma sapan birşey konmuş olması, bozuk veya hatalı olması olası.Alırken aldığınız kutunun kendi seçtiğiniz kutu olduğuna dikkat edin ve hiçbir şekilde depodan getireyim abi, kapalısını isterseniz onu vereyim gibi şeylere inanmayın.Kumandaya elleyin yoklayın mümkünse çalıştırın.Tecrübeyle test edilmiştir
    ---

Tereddtlerimde haklymm. Getirtme ii kargo dahil olunca yatt. Yaknmdan istiyicem artk. Ama o da korkutuyor. Bii mii olacak. Teekkr ederim.

satn aldn firmadan (yabanc firmadan) rn fiyatn faturaya farkl yanstmalarn isteyebilirsin. byle kargolar yaplyor evremizdeki arkadalar tarafndan. kargo ile geldiinde ordino denen kargo bedeli de gmrkte faturaya eklenerek belirlenen fiyat snrn geip gemedii baklyor.
    200 ytl lik bir alverite ben 60 ytl vergi verdim. acemi internet alcsydm ozamanlar.
    Futaba 7C 2.4, .46'lik Edge 540
    Exceed Forza 1/10 Nitro Buggy
    Eski arttechler, cessna, geebee, wingdragon vs.
    3 Ch komedi otesi indoor mini heli ve komedyen abisi AH64 Apache.

yelik Tarihi yelik tarihi
    Nov 2004
    Nereden Nereden
    Ankara
    Ya Ya
    49
    "Ordino" kargo bedeli deildir.

Kargo bedeli "NAVLUN" dur. Ordino ise kargo ile gelen bir mal konimento karl ekmek iin verilen talimattr.

Normal posta veya EMS ile gelen paketlerde ordino yoktur. Ama hzl kargo (DHL, TNT vs) ile gelen paketler gmre taklrsa gmrk ilemlerini balatabilmek iin ordino cretini (ki genelde 100 dolar civarndadr) deyip evraklar teslim alrsnz vede ya kendi gmrk maviriniz, ya da vekaletname vererek Kargo firmasnn gmrk maviri aracl ile ithalat ilemini balatrsnz.

Ordino creti, pakedin genel bedelini belirlemekte kullanlmaz. Yani vergiler hesaplanrken kargo dahil paket bedelinin zerine bir de ordino bedeli eklenmez.
    Aut dosce, aut disce, aut discede (*)

(*) Ya ret, Ya ren, Ya da Terket

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gzatan Kullanclar

u anda 1 kullanc bu konuyu grntlyor. (0 kaytl ve 1 misafir)