İstanbul ''Orhanlı Grubu'' Uçuşlar

Konu Bilgileri;

•  » Konudaki mesaj sayısı : 102143
  •  » Şu anda 50 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 50 misafir)

Bu Sayfayı Paylaşın :

Toplam 102143 adet sonuctan sayfa basi 21 ile 40 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Sayfa 2 Toplam 5108 Sayfadan BirinciBirinci 1234517521025021002 ... SonuncuSonuncu

Cumartesi ve pazar günü mükemmel bir ucuş günü gecirdik.
    cumartesi günü yeni cap 232 nin rodajını ve ayar ucuşlarını yaptım ilk defa böyle bir ucak ucurdugumdan bayagı zorlandım ucak çok oynak en ufak kumanda hareketine çok sert tepkiler veriyor ve açıkcası ilk ucuşta bayagı zorlandım ama kırımsız indirmeyi başardık. daha sonra yakıt takviyesinden sonra ikinci ucuşu yapmaya başladım elim kumandaya iyice alışınca başladım hareketlere bu arada gaz acıp kapatmaları yaptım ama motor daha yeni oldugundan ve ayarları tam olurmadıgı için su koyverdi ve açil iniş yapmak zorunda kaldım indigim yer biraz engebeli bir yer olunca iniş takımını elime verdi resmen çinliler paradan kısmak için yapıştırıcı kullanmamışlar resmen 3-4 damla yapıştırcı kullanmışlar.

pazar günü ise bayagı kalabalık bir arkadaş gurubumuzla ucuşlar yaptık. ahmet abi murat arkadaşımızın motor ayarının bir türlü randımana girmemesinden dolayı tüm gün onunla ugraştıgından ucmaya fırsat bulamadı rüzgar bayagı kuvvetli esiyordu ve yukarılarda ters rüzgarlar oldugundan ben cap i ucurmaya casaret edemedim ama swallow un kanatlarına takrıgım retract siztemi sayasenide 4 adet kırımsız ucuş yapma fırsatını yakaladım günün tek kırımı sait arkadaşımızın yeni aldıgı ucakta yaşandı. benim kameram arızalı oldugu için resim ve video cekemedim şayet bu gün fırsat olursa murattan resimleri alıp yüklemeye çalışacagım.

Yağmur bile bizi durduramadı,ne güzel.Ben de Murat ın modeliyle birkaç uçuş yaptım ya..
    Bir konuyu gözden kaçırdık dün,Murat ın motorunda pervane değiştirip denemedik.Haftaya o faktör ü de değerlendirmeye alalım.Bir de senin laçka olmuş retract tekerleklerinin de resimlerini çekebilsen keşke,uçuş azmini hangi şartlar bile durduramıyor bütün modelcilere göstereydik..

akşama telefonla çekiyim olmasza bu gün sanayiye gidip cam elyafı bakacagım diger iniş takımını tamir edip haftaya onla ucuyum retrakların boyu kısa gelince çok koşturmak gerekiyor ucagı araci zatem engebeli bir yere takıp kırmadan bir çare bulmalı.
    muratta sadece 11x6 pervane var abi sende varsa bir denemesini yaparsın ona göre pervane alır artık.

Sizin uçuşlara katılma fırsatı bulamadan dönmek zorunda kaldım. En erken seneye olacak. İşin garip tarafı Malatya'dan İstanbul'a gitmek kolay ama İstanbul içinde biryerden biryere gitmek daha zor.

Metin abi aslında çok bekledim ama kısmet degilmiş bakarsınız bizim yolumuz düşer oraya geliriz.
    istanbul içi ulaşımda haklısınız ben ankaraya gidip geliyorum 4 saatte felan istabulda oluyorum ama istanbul içinde köprüye takılırsam 3 saat sürüyor eve gelmem

.
    Konu ermis tarafından (15-09-2008 Saat 13:41 ) değiştirilmiştir.

Alıntı ermis Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Metin abi aslında çok bekledim ama kısmet degilmiş bakarsınız bizim yolumuz düşer oraya geliriz.
    istanbul içi ulaşımda haklısınız ben ankaraya gidip geliyorum 4 saatte felan istabulda oluyorum ama istanbul içinde köprüye takılırsam 3 saat sürüyor eve gelmem
    Yolunuz düşerse mutlaka bekleriz. Kim bilir belki de CAP232 nin ilk deneme uçuşuna denk gelirsiniz. Kumandayı veririz hemen size

cap gercekten benim gibi acemilerin ucurması için zor bir model ama 4 zamanlı saito takıldıgında gercekten kulagınıza güzel bir ziyafet çektiriyor.

Bu arada Murat ın motorunu dağıtıp tekrar topladım ve anlaşıldı ki daha motorun rodaj sıkılığı geçmemiş.Yerde birkaç depo alıştırma çalıştırması yapılmalı.Dolayısıyla ince ayar tutmuyor.
    Piston/gömlek sıkılığının(dün vuruntu sesi çıkarıyordu) daha rahatlaması lazım.

bir galon yakıt yakmıştı ama o motorda ilginç bir durum?
    bu hafta sonu kısmetse ayar tuturmak lazım bir şekilde yoksa murat kafayı yiyeçek biz ucarken seyretme yüzünden.

3 depo usulüne uygun jimnastik yaptırıp sanırım uçabiliriz.Bir de pervane değişikliğini de deneyeceğim tabii.Ayrıca ben yanında durup uçurturum onu,biraz rahatlasın yoksa patlayacak dediğin gibi.

bir iki resim buldum hemen ekleyim istedim videoda var ama ayarlayıp yüklüyecegim onu.,

kameraman arkadaşımız acemi oldugundan güzel pozlar yakalıymamış
    Eklenen Resim Ön İzlemesi
    • Dosya tipi: jpg 1.jpg (100,7 KB (Kilobyte), 343x kez indirilmiştir)
    • Dosya tipi: jpg 2.jpg (103,6 KB (Kilobyte), 344x kez indirilmiştir)
    • Dosya tipi: jpg 3.jpg (94,0 KB (Kilobyte), 355x kez indirilmiştir)
    • Dosya tipi: jpg 4.jpg (66,9 KB (Kilobyte), 343x kez indirilmiştir)

karma bir video 2 haftanın toplamından cıkarabildigim

İstanbul ekibine slm

yaz dolayisiyla interneti fazla kulanmadigim icin sizin ekibin sayfasini yeni gormus oldum.Koray abi su an itibariyle senin swallow un ucus videolarinida seyretmis oldum eline saglik diyorumsanirim bazi ucuslar beylikduzunde oluyor?hatirliyorum 90 li yillarda butun İstanbul ekibi orada ucardi ve bende birkac defa oraya ucuslari seyretmeye gitmistim ama o zamanlar etrafta tek bir bina bile yoktu!neyse biraz gecikmelide olsa sayfaniz icin hayirli olsun diyorum.gorusmek uzere.

acıkcası bizim ucuşların pek sabit yeri yok silivri tarafında boş buldugumuz tarlalara gidip kovulana kadar ucuyoruz.ordan kovulunca başka bir tarla arıyoruz. malesef beylikdüzü tarafında pek boş yer kalmadı sadece festival alanı olarak kullanılan bir alan var orasıda malesef patlar motorlulara göre degil. kış geliyor bakalım nerede ucuşlarımıza devam edecegiz belli degil.

Önce moderatörlerimize bizim uçuşları da sabit bölüme aldıkları için teşekkür edeyim.
    Bugün(Yağmurlu,fırtınalı pazar) Kemer de İzzet Bey,Çağrı ve ben uçtuk.Hem de gayet keyifli oldu.Rüzgar bize acıdı ve çok mülayimleşti,bulutlar ancak bir iki damla ile varlıklarını hatırlatıp geçtiler.
    Çağrı yeni(kırım sonrası hediye aldığı) alttan kanat modelini gayet başarıyla test etti.Kanatlara da winglet ler takmış.OS 55 AX le gayet keyifli uçuşlar yaptı.
    Çiftlik forumda, Ankara ekibine ısrarla farklı marka servoların yekelerinin birbirine kullanılmaması gereğini yazdığımı hatırlıyorum.Bu modelde dümen/ön dikme servosunun başına bu olay geldi ve yeke ikinci inişte(ya da ilk inişte) (freze) diş sıyırdı.Neyse ki İzzet Bey in müthiş sahra teçhizatında hemen gerekli doğru yeke bulunarak durum düzeltildi.
    Ben de PT 19 la biraz motor ayar problemi yaşadıktan sonra birkaç uçuş yapabildim.Bu arada forumlarda okuyup da inanamadığım bir olay başıma geldi.
    Komple dağıtıp(karb da dahil),kontrol ettikten sonra geri topladığım SK 50 nin Yüksek hız iğnesi tam kapalıyken dahi motor aşırı zengin çalışmaya devam ediyordu.Sanırım iğne yuvasına bir partikül kaçmış iğneyi geri tutuyordu(emin değilim tek akla yakın açıklama bu)
    Karb. sistemini biraz tokatladıktan sonra düzeldi.
    Havaya aldanıp gelemeyen yoldaşlara nispet yapmış olduk biraz.İnşallah hafta içi de fırsat bulabiliriz.
    Bizlerde Ermiş Bey in haricinde kamera taşıma adeti olmadığından maalesef görüntü yok.Bu durumu yakın zamanda çağdaş hale getirebilmeyi umuyorum.Koray/Ermiş bey,burada hala en büyük yük sana düşüyor şimdilik.

abi merhaba kamera kısmetse bayram sonu elimizde ben bugün çalışıyordum öglrn murat geldi ve beraber yakın yere gittik ama yagmurdan girilecek gibi degildi daha sonra başka bir cayırlık buldık ama hava mükemmeldi zemim çok iyi idi hemen ucakları kurup ucuşa başladık murat biraz bir şeyler çekti bayram sonrası alır yayınlarım bu arada muratın motor şeytan kulagına kurşun hiç problem cıkarmadı bende ucagın arkasına 75 gr agırlık ekleyince mükemmel süzülmeye başladı swallow hava ve saha aslında tam cap likti ama yanıma almamıştım bu arda muratta ilk inişlerini çok başarılı bir şekilde yaptı toplamda 5 er soti yaptık tam toparlanırken bir yagmur bastırdıki nerdeyse tarlada kalacaktık.,
    bu arada bayramın 3 gününden sonra pazartesine kadar izinliyim ucuşa giderseniz haberim olsun gelirim.

Ermiş abi maşallah.Ben şimdilik Swallow la pratiğini geliştirmenden yanayım.Cap 232 i sadece motor alıştırması,testi için götür ama havalandırma.Onun zamanı henüz değil.OS 108 de iyi görünüyor.Herhangi bir aksilik yapmadı değil mi?Yeni bulduğunuz yer yakın mı?Bundan sonra mera yerine oraya yerleşelim.
    Murat ın uçtuğuna sevindim.Epeydir bileniyordu,bugün kurtlarını dökmüştür.Sizde de hareket olursa haberleşelim.Şu çektiklerinizi de gecikmeden yayınlayın.

Alıntı erolos Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İstanbul ekibine slm

yaz dolayisiyla interneti fazla kulanmadigim icin sizin ekibin sayfasini yeni gormus oldum.Koray abi su an itibariyle senin swallow un ucus videolarinida seyretmis oldum eline saglik diyorumsanirim bazi ucuslar beylikduzunde oluyor?hatirliyorum 90 li yillarda butun İstanbul ekibi orada ucardi ve bende birkac defa oraya ucuslari seyretmeye gitmistim ama o zamanlar etrafta tek bir bina bile yoktu!neyse biraz gecikmelide olsa sayfaniz icin hayirli olsun diyorum.gorusmek uzere.
    Erol Bey Selam.Hatırladığınız Beylikdüzü de tarihe karıştı,iskâna kurban gitti.O topluluk da epeyce dağıldı.
    Bizlerden sadece 2 kişi o günlere erişebildik.(Ben Beylikdüzünden önceki dönemdenim,Beylikdüzüne gitmedim,ara verdim).Şimdi İstanbul grupları epeyce sıkıntılı maalesef.Bizler de göçebe bir fraksiyon olarak boş bulduğumuz yerlerde buluşup uçma denemeleri yapıyoruz.

yeni buldugumuz yer yolun tam karşısı daha önce bahsettigimiz yer zemin gercekten güzel tek problem ucuş alanının ortasında kalan kocaman direk alçak ucuşlarda dikkat etmek gerekiyor. yeni ucuş alanımız hayırlı olsun

Facebook Comments

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 50 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 50 misafir)