Kazleme Bulumalar

Konu Bilgileri;

•  » Konudaki mesaj says : 8411
  •  » u anda 1 kullanc bu konuyu grntlyor. (0 kaytl ve 1 misafir)

Bu Sayfay Paylan :

Toplam 8411 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 20 arasi kadar sonuc gsteriliyor

Sayfa 1 Toplam 421 Sayfadan 12341651101 ... SonuncuSonuncu

Merhaba arkadalar,
    bu haftasonu kazleme'ye rc uular seyretmeye gittim.
    hava baya souk ve rzgarlyd ama yinede rc tutkunlar sahadayd
    birok uak modeli iki tane helikopter ve birtanede araba vard.
    cep telefonunu ile yaptm birka ekimide aada belirtiyorum.
    orda grtm kadaryla buradaki arkadalar hemen hemen her hafta sonu buraya geliyorlarm.
    en nemlisi sabah erkenden geliyorlar saat 08:00 gibi len 12:00 gibi de dalyorlar 12'den sonra kalabalk oluyormu o yzden leye kadar kalyorlar
    ekmi olduum videolar bu balk altnda her hafta yaynlamaya alcam
    krmsz uular
    mehmet erkatrc

http://vimeo.com/3050066

http://vimeo.com/3050761

http://vimeo.com/3050875

08 subat pazar saat 8:30 gibi tekrar kazlemedeyiz eer hava msait olursa len 12'ye kadar orda olucaz tm arkadalara duyrulur

merhaba arkadaslar rzgarl ve yagmurlu bir pazar sabah kazlcesmede sadece hakan sadi arkadasmz ksa bir uu yapt. yamurdan dolay ksa ksa cekilmi 2 video kaydn veriyorum umarm haftaya hava iyi olur daha cok katlml bir gun yasarz

http://vimeo.com/3131257

http://vimeo.com/3131194

soguk bir pazar gunu bulusan rc hastalar
    Grnt064.jpg

sert rzgardan dolay bugn yaplan tek uu videosu

http://vimeo.com/3318347

Paylamlarnz iin teekkrler konunun takipisiyim

yelik Tarihi yelik tarihi
    Jun 2005
    Nereden Nereden
    Antakya
    Ya Ya
    55
    Bu gzel videolar iin teekkrler Mehmet bey. Bu konunun kalc olmas faydal olur diye dndm.
    www.gurmanbayraktar.com
    -Hobi ile saplant arasndaki ince bir snrda...-

merhaba arkadalar,
    ncelikle grman abi bu konunun kalc olmasnn faydal olacan dndnz iin teekkr ederim.
    Ksaca sizlere neden bu konu baln atm aklym
    yaklak bir sene nce modelcikle ilgilenmeye baladmda, internette ok aratrma yaptm.Benim gibi yeni balayanlarn yararlanabilecei tek forum sitesi olarakta (bana gre) hobbyrc de karar kldm. yaklak 3 ay yakndan takip ettim.
    Fakat istanbul hari dier illerde ok gzel organize olurken ne hikmetse bir trl istanbulda organize bir gruba rastlamadm geri hazerfene gidenler var ama ordaki arkadalar biraz olay amlar amatr ruhtan kp biraz da kapitalist bir grup olmular.
    Benim gibi maddi olarak ksk bir bteye sahip iseniz aradnz baz artlar oluyor bunlar
    1.Grupta her trl uak olacak yani ucuz bir modelle baladnz zaman size bu adamda nereden kt denmicek
    2. Samimi bir karlama yani her yeni gelen kiiyi ua ile deil modelcilii ile kabul etme
    3. Yardmlama
    Evet bunlar yaklak 5 hafta nce kazleme grubunda buldum samimi yardmsever ve heryeni gelen insan gruba dahil etme heyacannda buldum. Yamur frtna demeden 5 haftadrda buluuyoruz. burdakiler ok gzel insanlar
    zellikle modelcilie yeni balcak arkadalar buraya H EKNMEDEN gelebilirler inann ok samimi bir ortam bulacaklar (uanz olsun olmasn, elektrikli olsun yaktl olsun hi farketmez)
    Herkese Krmsz Uular.

Bu durumda baz eklemeler de gerekiyor...
    Kazleme'ye gelen arkadalar iin bu yazlanlar byk lde doru. Zaten modelcilik camiasnda temelde iki grup arkada var. Bir grup hereyi kendine saklamaya alan ve paylamayan ki onlar zaten HobbyRC ats altnda grmyoruz (ok kr ki!). kinci grup ise rendii en ufak bireyi bile paylaabilmek iin can atan, modelden, modelcilikten daha nce insanla, dostlua ve yardmlamaya nem veren arkadalar. Bu tr arkadalar Kazleme'de ounlukta ama bunu sylediimiz zaman hi Kazleme'ye gel(e)meyen ama ikinci gruba giren arkadalarmza hakszlk oluyor gibime geldi. Orhanl'da tantm ya da buradan tanyp da Orhanl'da grtm arkadalarmn ou da Kazleme ekibinden hi geri kalmaz dostluk, paylam ve yardmseverlik asndan. Bunu yazmam gerektiini hissettim!

Mar 2007
    Nereden Nereden
    stanbul
    Ya Ya
    55
    Alnt Smer Yamaner Nickli yeden Alnt Mesaj gster
    Orhanl'da tantm ya da buradan tanyp da Orhanl'da grtm arkadalarmn ou da Kazleme ekibinden hi geri kalmaz dostluk, paylam ve yardmseverlik asndan. Bunu yazmam gerektiini hissettim!
    Smer bey, sizinle ne yazkki henz tanamadk. Sizin Orhanl'ya son dnemlerde gelmeye baladnz duydum. Ben de tam tersi bir ka haftadr gelemiyorum. yldan beri aktif bir ekilde kullandmz Orhanl'nn yardmlama ve paylam konusunda esiz yerlerden biri olduunu ben de ayrca vurgulamak isterim.

Yine yllar nce burada da uulabilecek bir yer varm dediimiz ve 2-3 kere de uu yaptmz Kazlemenin de ciddi anlamda bir buluma noktas olmas ise ayrca sevindirici bir nokta. Geri 3 tarafnn yollarla evrili olduu o saha, olas bir teknik problemde ciddi sknt yaratabilir endiesiyle beni hep rktmtr. Bugne kadar hep gzel uu videolarna seyrettiimiz Kazleme'den bu balk altnda gzel haberler gzel uular grmeyi yrekten diliyorum...
    mit Yldz

Merhaba Smer abi
    sylediklerinizi sonuna kadar destekliyorum. Eer kazlaemeye gitmesem mutlaka orhanl bulumalarna giderdim ordaki baz abilerimle bir iki defa yazstk, onlarda ok samimi ekilde tavsiyelerde bulundular ve bildikleri her konuda da yardmc olabileceklerini sylemilerdi.

Baka bir konuda kazlemeye gelmek isteyipte vasta yznden gelemeyen arkadalara. Ben kkekmece tarafnda oturuyorum ve imkan olmaypta gelmek isteyen olursa seve seve yardmc olurum.

mit arkadamzn da yazd gibi kazlemede sahann zelliinden dolay baz skntlar yaanabilecek olmasdr ki bu konuda ok doru. Gzlemlediim kadaryla acemi bir uucu mutlaka yannda ustayla uuyor ki bence bu ok nemli ve bulumalar sabah erkenden kalabalk olmadan yaplyor sadece modelciler oluyor diyebilirim.
    selamlar,

Kazleme'nin fiziksel kstlamalar olduu ak. Ancak helikopter ve elektrikli uak iin pek sorun olmuyor. Patlar motorlu uaklar ise ancak gerekten deneyimlilerin kullanmas daha doru (ki yle oluyor genelde). Bir de Kazleme ekibi ortalk kalabalk olmadan uabilmek iin (saha ayn zamanda direksiyon eitimi iin de kullanlyor maalesef) ok erken geliyorlar. Orhanl mdavimleri ise bu konuda ok daha rahatlar!

kazl emede yaktl uak ucurmak gercekten cesaret isteyen bir ey ucu yaparken kesinlikle yol taraflarn agecmemek gerekir kullanan kii ne kadar usta olursa olsun havadaki mekanik bir alet pil tesasszlg olur frekans karr vs. uak debilir ve cevreden gecen ara trfiginde ciddi tehlike oluturur bu. ama bir gercekte yeni balycaklarn ufak elektirikli modeller ucuracaklar iin bulunmaz bir nimet oras oradaki arkadalarda ok yakn davranyorlar.

Alnt merk Nickli yeden Alnt Mesaj gster
    Baka bir konuda kazlemeye gelmek isteyipte vasta yznden gelemeyen arkadalara. Ben kkekmece tarafnda oturuyorum ve imkan olmaypta gelmek isteyen olursa seve seve yardmc olurum.
    Kazlemeye baliy treni ile gelmek ok kolay. Mesela Kkekmeceden binilip Kazlemede inilebilir. Keza Sirkeciden de.

Ben bu hafta bir manim kmazsa orada olmak istiyorum, taze helici olarak. Yakn oturuyorum baya. Geldiimde "hey, ben forumdan ekiya" diye yannza yaklarsam kovalamazsnz, di mi?

Saat 8 miydi?

merhaba ekiya
    sabah 8 gibi geliler balyor 9 gibide nerdeyse herkes gelmi oluyor havann durumuna bal olarakta katlm az veya ok oluyor
    uu olmasa bile sohbet oluyor (Hava ok kt deilse)
    umarm hava iyi olurda katlm ok olur

Alnt merk Nickli yeden Alnt Mesaj gster
    merhaba ekiya
    sabah 8 gibi geliler balyor 9 gibide nerdeyse herkes gelmi oluyor havann durumuna bal olarakta katlm az veya ok oluyor
    uu olmasa bile sohbet oluyor (Hava ok kt deilse)
    umarm hava iyi olurda katlm ok olur
    Cevaba teekkr ederim. Tam buluma noktas alaym o zaman. Koordinat ta olur.
    Pazar hava hafif yamurlu ve souk (4, 6).

kazlceme meydan yanndaki caminin yanna arabalar park edip meydandaki helikopter pistinde toplanyoruz

yarn iin hava raporlar ak gzkyor. tm hobby cileri kazlemeye bekleriz

Apr 2006
    Nereden Nereden
    istanbul
    Ya Ya
    42
    Alnt Smer Yamaner Nickli yeden Alnt Mesaj gster
    Kazleme'nin fiziksel kstlamalar olduu ak. Ancak helikopter ve elektrikli uak iin pek sorun olmuyor. Patlar motorlu uaklar ise ancak gerekten deneyimlilerin kullanmas daha doru (ki yle oluyor genelde). Bir de Kazleme ekibi ortalk kalabalk olmadan uabilmek iin (saha ayn zamanda direksiyon eitimi iin de kullanlyor maalesef) ok erken geliyorlar. Orhanl mdavimleri ise bu konuda ok daha rahatlar!
    Evet abi sana katlyorum ne kadar iyi bir pilot olunsa bile alan biraz sorunlu her yaktl uak kalktnda kalbim kt kt atyor.

Yarn grrz inallah.
    Birde elinde t konnektr ve frasz motorlar iin 3 dii 3 erkek soketi olan varsa yannda getirebilirse sevinirim almay unutmuum

MCD RRV5 Factory Team Edition
    MCD XS5 Limited Edition
    Airtronics M12 FHSS-3 2.4GHz

2007 hobbyrc 1/8 monster truck 2.si
    2008 hobbyrc 1/8 monster truck 1.si
    2009 hobbyrc 1/8 monster truck 3.si
    2012 hobbyrc 1/5 onroad ampiyonas 2.si
    2013 hobbyrc 1/5 offroad ampiyonas 3.s
    2013 hobbyrc 1/5 onroad ampiyonas 1.si
    2015 hobbyrc 1/5 offroad ampiyonas 1.si
    2016 hobbyrc 1/5 offroad ampiyonas 3.s
    2017 GP BULGARA offroad 2.si
    2017 hobbyrc 1/5 offroad sc ampiyonas 1.si
    2018 1/5 SC Avrupa ampiyonu
    2019 1/5 SC Avrupa 2.si

01 mart pazar gn ok gzel bir hava vard kazl emede.......

ve 3 4 resim...
    Eklenen Resim n zlemesi
    Konu immigrant tarafndan (01-03-2009 Saat 19:35 ) deitirilmitir.

slm arkadalar hava artlar musayit olduu taktirde herhafta buluma oluyormu .

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gzatan Kullanclar

u anda 1 kullanc bu konuyu grntlyor. (0 kaytl ve 1 misafir)