"Tamiya crl-101" gznz crawler grsn...

Konu Bilgileri;

•  » Konudaki mesaj says : 16
  •  » u anda 1 kullanc bu konuyu grntlyor. (0 kaytl ve 1 misafir)

Bu Sayfay Paylan :

Toplam 16 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 16 arasi kadar sonuc gsteriliyor

ncelikle herkese merhaba;
    Daha nceki venom creeper faciasndan sonra (araba gelmedi ve paypal'da param demedi) iimdeki crawler akn sndremedim ve yeni bir araba aldm ama bu sefer daha dikkatli davrandm kargo seeneklerini tek tek gzledim satan kii ile uzunca konutuk ve bugn itibari ile arabam elime ulat, taivan'dan gelen rn tam 4 gn iinde geldi arkadalar bundan sonra 100 euro snrn geen btn rnlerimi uzakdoudan alacam daha hi sorun yaamadm.neyse gelelim arabaya;hayatmda grdm en gzel araba (nede olsa benim) ok temiz gcr gcr ben ikinci el sabdm ama sfrm,zerindeki plastik paralar sayamyorum nk yok gibi,aldm kii ok gzel modlam.adamn bana gnderdii belgede arabann ismi tamiya baz yerlerde de New age crl-101 yazyor.araba kit olarak geldi ama satan kii arabay toplayp gndermi zerinde 540'lk iki tane motor var galiba 27'lik,araba ok esnek ekleyeceim resimlerde grebilirsiniz.normal olarak biraz kk gibi geldi ama sorun karmaz dncesindeyim.lastikler haval yere atnca top gibi sekiyor u an iin elektronik ksm eksik olduu iin deneme yapamyorum ama ilk video ok yaknda sizlerle olacak, yarn bir arkadatan e10 esc'si alacam ki iki tane 540'lk motoru desteklermi bilmiyorum (yardm edin) inallah sorun karmaz, arabann imdilik gzme arpan eksiklikleri galiba biraz fazla yksek, ve elektronik aksam koyacam yerler biraz kstl fakat kepi ok byk adam minibs kepi gndermive kep lexan dedikleri sert olan cinsten, iyi bir klandrma ile ok iyi iler karabilir, ben normalde crawler istememin nedeni dk devirli motorlar sayesinde az arj yemeleri ve uzun sren kullanm sresi fakat zerindeki motorlar pek tasarruflu motorlara benzemiyor zaten elimde integy 65t motor vard bir tane daha alp arabay yavalatmalym.arka lastiklerinde sa sol yapmasn istiyorum bunu da deitirmem lazm zaten kanal kumanda var bir ka tane linke ihtiya duyacam ama imdilik orjinalliini bozmayaym.benim...

arkadalar gelelim yaptm modifiye ilemlerine ilk nce esc olarak Tamiya Teu 103 bk aldm genelde yurtdnda novak rooster veya tekin fxr kullanlsada bu esc'nin onlardan pek aa kalr yannn olmadn dndm ve doal olarak ift motor kl ve dierlerinden biraz daha ekonomik.

zellikleri:
    Control System: High Frequency Wave Drive
    System Max continuous current (FET Spec): Forward 150A, Reverse 75A Power Supply: 7.2v (6 Cells) # Compatible Motor: Up to 2 Sport Tuned Motors
    Driving Frequency: 1kHz BEC Voltage: 6.0v
    Dimensions: 35mm x 36.5mm x 21.5mm Weight 54.2g

servo olarakda biraz daha paraya kydm ve standartlarn zerinde bir servo aldm nede olsa kaya trmanacak zorlanmamas lazm oyumu hi-tec hs-5645mg'den yana kullandm 15 kilo gibi bir yk uygulayabiliyor.

zellikleri:
    Speed: 0.23 sec/60 at 4.8V
    Speed: 0.18 sec/60 at 6.0V
    Torque: 143.03 oz-in at 4.8V
    Torque: 164.2 oz-in at 6V
    Length: 1.59" (40.6mm)
    Width: 0.77" (19.8mm)
    Height: 1.48" (37.8mm)
    Weight: 2.11oz (60g)
    COMMENTS: Programming the Fail-Safe:
    ve birde servolar daha kararl alsn diye ubec aldm.

ve arkadalar niye aldm bilmediim birde crawler iin vin aldm.zevk olsun diye olduda kamazsa vin eker kartr.

bir tek pil kald, pil sorununuda 2 tane 2850mah 2S lipo ile zmeyi dnyorum ama daha sipari vermedim.arabay u an kullanabiliyorum ama video iin pek iyi gitmiyor komple bitsin o zaman kayalardan inmeyecek...
    Konu atmaca53 tarafndan (27-07-2009 Saat 23:59 ) deitirilmitir. Sebep: ismini yanl biliyormuum.tamiya sanyordum aratrdm new age kt.

hayrl olsun, genilii 25cm mi yoksa 30 cm mi ?

yelik Tarihi yelik tarihi
    Jul 2007
    Nereden Nereden
    istanbul
    Ya Ya
    46
    hayrl olsun selim krmsz bol trmanlar

Jun 2007
    Nereden Nereden
    Ankara
    Ya Ya
    33
    Tamiyann maalesef senin aldn gibi bir modeli yok
    Varsada ben bilmiyorum...
    ---

Evet bu Tamiya deil. New age diye bir firma zaten var ve onun crawleri. http://www.teamnewage.com/products_p...T_Id=1&P_Id=11
    Tabiki bu kalitesinden bir ey kaybettirmez. Gayet gzel bir ara. Yanlz gerekirse ki grnd kadaryla pek gerekmeyecek yedek para sorun olabilir.
    Bir de ka liraya aldnz renebilir miyiz?
    Konu alport tarafndan (24-07-2009 Saat 11:40 ) deitirilmitir.
    SERPENT TEAM DRIVER
    Sponsors: Serpent, 2-speed, Rudebits

Jan 2009
    Nereden Nereden
    Eskiehir..
    Ya Ya
    29
    Kepi ok houma gitti..Hayrl olsun..

Bende ilk bata Tamiya clod zannettim ama new age imi yedek para sorun karmaz dncesindeyim fiyat olarak hereyini bir toplayaym o yana tam bir hesap yapacam ama 750 tl gibi bir fiyat bulacak gibi. Bu arada esc olarak Hpi E10 esc'si kullanmay dnyorum iki motoru nasl balayacam? Ara u an yannda deil boyutunu lemiyorum.

Keyifli Kullanmlar
    opel corsa toyota corona

Alnt gmork Nickli yeden Alnt Mesaj gster
    Keyifli Kullanmlar
    saol...

arkadalar arabam grnd gibi ift motorlu ve gelirken esc yoktu hangi esc'yi almalym.trkiyede bulabileceim bir seenek varm? novak rooster alsam ift motoru destekler mi? hpi e10 esc'si denedim fakat ksa zamanda snmaya balad tek motorlu da olmuyor.en ksa zamanda bu sorunuda zmem lazm yoksa tamiya teu-103 bk alacam hem tek pille alyor hemde ift motor kl...

Hpi e10 esc'si uygun deil tabiki. kinci el sitelerinde bol miktarda bulunan traxxas e-maxx ya da e-revo stock esc'sini alabilirsin. Traxxas EVX-2 esc'si olarak geiyor. ki motor k var, olduka ekonomik hem de su geirmez
    SERPENT TEAM DRIVER

evet e10 esc'si uygun deil kullanrken 44 dereceyi buluyor.aslnda bende Traxxas EVX-2 esc'sini dndm ama ift pile ihtiya duyuyor.arabayada tek pili bile zor oturtuyorum.ift pil koyacak yer yok , hemde o esc tek pille ayn gc veremez diye dnyorum.bende tamiya teu 103 bk esc'si almaya karar verdim hem tek pille traxxas'n esc'sinin gcn veriyor hemde ift motor kl...

Tek pil takabilecek yeriniz varsa tamiya daha uygun olur zira zellikle 7.2V iin optimize edilmi bir esc. Yanlz ben bir crawler kullancs deilim ve genel EP bilgilerimle cevap verdim. Crawler kullanan arkadalar bu alanda kullanlan rnleri mutlaka daha iyi biliyorlardr. Onlardan da fikir almak lazm.
    SERPENT TEAM DRIVER

bilgileriniz iin teekkrler crawlerla ilgili bilgileri genelde apkc nickli abiye danarak aldm, en iyisi e10 esc'sini yakmadan teu 103 bk alaym...

deiiklikleri konunun ilk yazsna ekledim arkadalar...

uzun bir aradan sonra aracmla ilgili yeni gncellemeleri paylamak istedim;

malumunuz piyasada rock crawler kalmad artk neredeyse tm firmalar scale trail veya scale crawler retiyor, arada bir axial modelleri var bir de rc2wd firmasnn kard bully 2 var, gmade r1 ise baz sat sitelerinde duruyor ama pek kullanan yok, bulunduum yer dalk bir alan olunca tekrar rock crawler almak istedim, ve eski aracm geri satn aldm, sattm gibi duruyor olmas ayrca sevindirdi,

tabi zerinde biraz da deiiklikler yaptm, ama ilk burada paylamtm yine burada paylamaya devam edeceim
    imdilik video paylaaym, sra sra fotoraflarla dolduraym buray, eski fotoraflar hep kaybolmu

Rc4wd Trail Finder 2 - Enroute Berg 2.2 Rock Crawler MOA - Axial Wraith Rock Crawler - Axial Ax10 Rock crwaler
    Hpi Baja 5b - Traxxas E-Revo - Mst Ms01D
    Qav180 - X2 Elf 8mm - Dji Phantom 2

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gzatan Kullanclar

u anda 1 kullanc bu konuyu grntlyor. (0 kaytl ve 1 misafir)