Krill Model Thunder 3D nin tarafmdan indoor model dnm

Konu Bilgileri;

•  » Konudaki mesaj says : 59
  •  » u anda 1 kullanc bu konuyu grntlyor. (0 kaytl ve 1 misafir)

Bu Sayfay Paylan :

Toplam 59 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 20 arasi kadar sonuc gsteriliyor

Sayfa 1 Toplam 3 Sayfadan 123 SonuncuSonuncu

yelik Tarihi yelik tarihi
    Jun 2009
    Nereden Nereden
    stanbul
    Ya Ya
    34
    Indoor funfly yarmasnn ertelenmesini frsat bilerek bugn yeni model yapmaya karar verdim, elimde bir sr F3P ve indoor freestyle 3D model plan olmasna ramen ben modelcilik ak ile kendi tasarmm sevdiim bir model zerine yapmaya karar verdim.
    Krill'in modellerinden Spark bol bol inceleme frsatm oldu, hatta u aralar toplanmasnda bir abime yardm ediyorum. Tek kelimeyle mkemmel bir uak. Krill in sitesindeki F6A modeli olarak geen Thunder 3D , benim indoor modelim ve kendi modifikasyonum olan Chanute a olduka benziyor. En belirgin zellii high alpha uularda tip stall u engellemek iin kanatlarn hcum kenarlarndaki kntl blge. Ben buraya birer SFG de ekledim. Ayrca aileronlara ve elevatre hava frenleri ekledim. Rudder daki balans tab iptal edip, Fin stab alann byttm. Gvdede de ufak tefek deiiklikler yaptm.
    Yine aileron, rudder ve elevatr firar kenarlarnda vortex yaratc delikler atm.
    Tm bu modifikasyonlarm modelin yava uuculuunu iyiletirmek adna.
    Hava frenleri ise loop grevinde loopun ikinci yarsnda irtifa kaybetmemek adna faydal bileenler.
    Plan nce kabaca Autocad de izip , izimleri Solidworks e aktardm. Burada 3 boyutlu model zerinden devam ettim. Gvde krlang gemelerini yaptm. Xbrace i yine tek para olacak ekilde burun kanat gvde stab ayn plakada birletirdim.
    kardm plan yarn bastracam yada sal gn bastracam. Yarn modeli elle mi yoksa lazerde mi kestireceime karar vereceim. Sanrm bu sefer elde keseceim. CNCden haberdar olduumdan beri iyice tembelletim = ) Biraz i ba bilee kuvvet yapma vakti olabilir.

Yeni elektronik ekipmanlar (motor servo esc receiver pil) almaya karar vermitim ancak yarmaya kadar elimde olamayacandan u an elimde bulunan ve birtakm verim sorunlar olan motor pil esc ve 6--8 gramlk servolarla modeli yapacam. Bu defa ilk olarak modeli hemen hemen tamamen UHU POR ve baz yerlerde de CA eitleri kullanacam.
    Vecht X bracing metodunu kullanarak karbon destek kafeslerimini yapacam. Bu i iin 1.5mm carbon ubuk dnyorum.
    elevator ve rudder linkage lerini yine pull-pull olarak kevlar ip ile yapacam.
    Bu sefer aileronda tek servo kullanabilirim. Bu tamamen inaat esnasndaki adm adm arlk lmlerime bal olacak.
    3D modelde bilgisayarn hesaplamasn gre kullanlacak depron arl 35-40 g civar.
    Eer yapmay baarabilirsem bu modelde milling de yapabilirim. Aslnda gerekli tm ekipmanm var bu i iin ancak daha nce hi denemedim, biraz tecrbe ederek yapabilirim aslnda. Milling ilemi depron arlndan %30 civar kazan salyor.Yani ortalama 10-15 gram Kazan salanabilir. Ben milling yaparsam sadece xbrace ve elevatore yapmay dnyorum. Zaman sknts olduundan pas da geebilirim buray.

Benim kat stnde tahmini uu arlm 160-180 civar(deiik grevlere gre farkl piller ile). Malesef kullandm ekipmanlar ar. Gelecek sefere kullanacam ekipmanlar ile bu arlk 140 gram civarna inecek(tek tip 2s 350mAh pil ile.).
    Modeli en ksa zamanda tamamlayp yarmadan nce ufak bir test uuu yapmay planlyorum.
    Tabi burada yarmann gelecek hafta pazar olacan varsayarak bir planlama yapyorum.
    Gelecek projem ise Krill'in baarl F3A ua SPARK'n indoor depron versiyonu. Bu model F3P modeli olacak.
    Graupner ve Robbe bu modeli satyorlar, Gernot Bruckmann tasarlam ve F3P yarmalarnda bununla uuyor.
    Ben SPARK'n gerek 2m versiyonunun color scheme resimlerinden kontrleri alp F3P versiyonun resimlerinden aerodinamik yzey eklemelerini yapacam. Model ticari olduundan mevcut bir plan yok, dolaysyla Thunder3D de olduu gibi kendi modelimi kendim yaratacam yine.

imdi ilgili dkmanlara gelelim:
    Konu sarvenn tarafndan (25-01-2010 Saat 04:50 ) deitirilmitir.
    Airplanes: PilotRC Yak54 %26-TMPro Katana46-Kamikaze Pro V2
    Engines:OS55AX-46FX-32SX,Hacker A10-9L,A30-14L,DLE30
    Radio:Futaba 8FGS - FAI TUR-368
    ATLAS Model Planr Kulb
    www.atlasplanor.org

Jun 2009
    Nereden Nereden
    stanbul
    Ya Ya
    34
    Arkadalar PDF dosyalarn Adobe Reader ile an, baka programlar ile almayabilir(foxit vs gibi).
    Eklenen Resim n zlemesi
    Burdan ndir
    Konu sarvenn tarafndan (26-01-2010 Saat 22:56 ) deitirilmitir.
    ATLAS Model Planr Kulb
    www.atlasplanor.org

Normaller geceleri uyuyo, deliler de ucak tasarlyo
    Bravo Sarven. Byk rneksin

sarven ellerine salk yeni modelin ile yarmada baarlar

Aug 2004
    Nereden Nereden
    istanbul
    Ya Ya
    36
    Hac hacy mekkede,deli deliyi dakkada....
    )))
    ddialyz bakyoum sarven bey....
    Solid molid vallahi helal...
    Bu arada 1.5 mm karbona hi gerek yok zaten ekme yada basn iin 1mm karbon gayet yeterli ancak basn tarafnda narinlik etkisinin olabilecei yerlerde mmknse L boyunu ksaltmak adna ara brace ler kullanmalsn(rnein:kanat alt hobonlarnn birbirini apraz kestii noktalardan kanada dik olarak inen kk karbon ubuk)....
    Ama gvde alt brace ler iin 1mm bile fazla mmkn olsa 0.6 mm lik olanlarnda kullancam....
    Bu arada depron milling olayn da ciddi olarak dnmekteyim....
    Allah bize akl fikir ihsan eylesin....

Jun 2009
    Nereden Nereden
    stanbul
    Ya Ya
    34
    Valla enteresan tesadft = )

Rfat iddadan te tecrbe kazanma frsat heyecan ve modelcilik ak diyelim = )
    Evet kanat alt apraz karbonlarn kesime noktasnda kanada dikme indireceim zaten.
    Yalnz aklma birey takld, karbonu deprona ve karbonu karbona ne ile yaptrsam.
    Yapanlar kaln CA yada foamsafe CA ile yapmlar, ama bana sanki scak silikon daha iyi olur gibime geliyor. Epoxy ile yaptran da var.
    zellikle yle bir tablo buldum
    depron depron UHU Por
    depron carbon epoxy
    dier herey muhtelif tipte CA
    Abi milling olayna girmek lazm. nternette ok feci hafifletme usulleri gryorum.
    Mesela adam servo horn takmyor. Servo son dilisini ki servo hornu taktmz dili. Onu 2mm matkapla delip buradan karbon ubuk gnderiyor ve CA lyor. Daha neler neler = )
    Yarn sabah THK bakrkyde karbon varsa gidip alacam, aslnda bana 0.5mmx3mm erit lazm.
    Neyse yapacaz bireyler.
    ATLAS Model Planr Kulb
    www.atlasplanor.org

Aug 2004
    Nereden Nereden
    istanbul
    Ya Ya
    36
    Alnt sarvenn Nickli yeden Alnt Mesaj gster
    Valla enteresan tesadft = )

Rfat iddadan te tecrbe kazanma frsat heyecan ve modelcilik ak diyelim = )
    Evet kanat alt apraz karbonlarn kesime noktasnda kanada dikme indireceim zaten.
    Yalnz aklma birey takld, karbonu deprona ve karbonu karbona ne ile yaptrsam.
    Yapanlar kaln CA yada foamsafe CA ile yapmlar, ama bana sanki scak silikon daha iyi olur gibime geliyor. Epoxy ile yaptran da var.
    zellikle yle bir tablo buldum
    depron depron UHU Por
    depron carbon epoxy
    dier herey muhtelif tipte CA
    Abi milling olayna girmek lazm. nternette ok feci hafifletme usulleri gryorum.
    Mesela adam servo horn takmyor. Servo son dilisini ki servo hornu taktmz dili. Onu 2mm matkapla delip buradan karbon ubuk gnderiyor ve CA lyor. Daha neler neler = )
    Yarn sabah THK bakrkyde karbon varsa gidip alacam, aslnda bana 0.5mmx3mm erit lazm.
    Neyse yapacaz bireyler.
    Kendi tecrbelerimden yola karak bir defa uhupor u herhangi bir noktada optimum zm olarak gremedim malesef....uygulama samal(kontak yaptc zrvas iki yzeye sr beklet falan filan)
    Carbon-carbon eer kpk temas yoksa bir para diki ipi ile tespitten sonra Ca(ince kaln farketmez).
    Carbon-depron iinse eer ini takm kesiimi gibi esnemesi gereken bir nokta ise scak silikon yok rijit olmasnda sorun yok ise direk epoxy.....
    Depron-depron iin eer gvde zerini yapcaksan elle tutulur esner diye scak silikon olabilr ancak hafiflik mevzuu n planda olacaksa direk olarak epoxy...
    Ben modelde toplamda 2.5-3 gram kadar bir epoxy kullandm.....Sanrm o kadar dm noktasna kanat sparna ve gvde birleimine gre iyi bir deer ne dersin?
    erit karbon iin kozyatana dierleri iinse direk levente git bence bakrkyden dnememe ihtimalin de olur mazallah
    Servo kafas yerine son diliye carbon haaa sanrm F3P iin olan bir modelde grmsndr...Bizim funfly larda yerle temas ihtimalleri arabadan karrken ekme vs sorunlar olabilir dolaysyla servo haat olabilir,varsn 1 gr ar olsun modelimiz....
    Konu Rifat tarafndan (26-01-2010 Saat 11:49 ) deitirilmitir. Sebep: imla

Alnt Rifat Nickli yeden Alnt Mesaj gster
    Allah bize akl fikir ihsan eylesin....
    Niye ki? Bylesi gayet iyi bence...

Birey sorucam. Kanatlara aileronlar sabitlerken, mentee olarak sanrm bezli bant kullanacaksn. imdi bu band, aileron ve kanat birleme yerine komple mi yapmak daha efektif olur yoksa dikine eritler halinde yapmak m daha efektif olur? Bir de ben karbon boruyu kanada yaptrrken CA kullandm. Depron eridi. Sen de oldu mu byle birey?
    Gvdeyi yaptrrken de scak silikon kullanmtm. Onu da fazla uygulaynca depron yine eridi.

Aug 2004
    Nereden Nereden
    istanbul
    Ya Ya
    36
    Alnt chaylaq Nickli yeden Alnt Mesaj gster
    Birey sorucam. Kanatlara aileronlar sabitlerken, mentee olarak sanrm bezli bant kullanacaksn. imdi bu band, aileron ve kanat birleme yerine komple mi yapmak daha efektif olur yoksa dikine eritler halinde yapmak m daha efektif olur? Bir de ben karbon boruyu kanada yaptrrken CA kullandm. Depron eridi. Sen de oldu mu byle birey?
    Gvdeyi yaptrrken de scak silikon kullanmtm. Onu da fazla uygulaynca depron yine eridi.
    Soruyu kime sorduunu anlamamakla birlikte cevap vermeye alaym....
    Kanatlar-aileron birleimi iin mentee olarak ben 3m crystal tape kullanyorum(aslnda bu i iin en uygun olan bant blenderm ancak tbbi bant ve migrosta bulunmuyor dolaysyla uyguladm teknikte crystal tape ten herhangi bir fark yok)...
    imdi kanat iin hem dikine hem de boyuna bant kullanyorum(dikine olanlar iin teknik u: iki tane 2-3 cm uzunluunda band yapkan yzeyleri birbirine bakcak ekilde ortalaa 3mm bindirme yaparak yaptryoruz dolaysyla toplamda 5-6 cm boyunda yarya kadar bir yz yardan sonrada dier yz yapkanl bir bant elde etmi oluyoruz.Daha sonra bu bantn bir yzn kanatn zerine dier yzn de aileronun altna gelecek ekilde yaptryoruz,bu ilemi birde yaptrdmz bandn hemen yanna bu sefer yapkanl yz kanatn altna dier yz aileronun zerine gelecek ekilde yaptryoruz...Bu ekilde bir adet ikine mentee elde etmi oluyoruz...Gerekli olduu kadarn kanatta tekrarlayarak uyguluyoruz ki genelde 3 set yeterli oluyor)
    Boyuna bant iinde olay u eer double-bevel(kanat aileron birleim yerinin """" < """"" ekilnde zmpara edilmi olmas durumu)kullanyorsanz boyuna banta gerek yok ancak ben aileronlarnn pahn tek tarafa kryorum yani kesitten baknca < yerine taban olmayan z gryorum dolaysyla st ksm kanatla 0.5 mm mesafe kalacak ekilde stten boyuna bant atp ii bitiriyorum.....
    Bu yntemle en son yaptm modeli asgari 60 sorti uurdum ve menteeler halen ilk gnk gibiler ancak uzun dnemde(1-2 sene gibi bir sre)sertleip atlama yaparlarm bir fikrim yok ancak genelde depron modeller sezonluk olarak yenileniyorlar(hem modelden sklmak hemde yenilemek adna)...
    Gelelim yaptrma olayna eer CA kullanacaksanz mutlaka foam safe olmas gerekir bunuda ancak model maazalarndan temin edebilirsiniz yani piyasa tipi rnler deiller pek....
    Silikon olayna da gelince ben ok dandik in mal mavi renkteki en kk boydaki silikon tabancasn kullanyorum ve en ufak bir erime sorunu ile karlamadm.....Eer byk boy olanlardan kullanyor iseniz nozzle debisi yksek olduundan ona gre donmadan nceki alma sresini uzatmak adna rn kk tabancadakinden daha scak kar nozzle dan buda depronu eritebilir....
    Benim syleyeceklerim bu kadar.....
    yi almalar

Jun 2009
    Nereden Nereden
    stanbul
    Ya Ya
    34
    Alnt Rifat Nickli yeden Alnt Mesaj gster
    Kendi tecrbelerimden yola karak bir defa uhupor u herhangi bir noktada optimum zm olarak gremedim malesef....uygulama samal(kontak yaptc zrvas iki yzeye sr beklet falan filan)
    Carbon-carbon eer kpk temas yoksa bir para diki ipi ile tespitten sonra Ca(ince kaln farketmez).
    Carbon-depron iinse eer ini takm kesiimi gibi esnemesi gereken bir nokta ise scak silikon yok rijit olmasnda sorun yok ise direk epoxy.....
    Depron-depron iin eer gvde zerini yapcaksan elle tutulur esner diye scak silikon olabilr ancak hafiflik mevzuu n planda olacaksa direk olarak epoxy...
    Ben modelde toplamda 2.5-3 gram kadar bir epoxy kullandm.....Sanrm o kadar dm noktasna kanat sparna ve gvde birleimine gre iyi bir deer ne dersin?
    erit karbon iin kozyatana dierleri iinse direk levente git bence bakrkyden dnememe ihtimalin de olur mazallah
    Servo kafas yerine son diliye carbon haaa sanrm F3P iin olan bir modelde grmsndr...Bizim funfly larda yerle temas ihtimalleri arabadan karrken ekme vs sorunlar olabilir dolaysyla servo haat olabilir,varsn 1 gr ar olsun modelimiz....
    3 gram epoxy gayet iyi bir deer. Tm yaptrc arlnn bu kadar olduunu dnrsek ok iyi. Kozyatanda kalmad Rfat , olsa benim haberim olur biliyorsun= ) Leventi de hi sevmiyorum ama bu tr krk ylda bir gerekli olan dier zamanlarda gereksiz herey de orda var.
    Yollar ak bea,ama zaten gidersem hemen aadan deniz otobsne binerim, yarm saate gitmi oluyor.Orada park yeri sknt, trafik, kpr fark, en gzeli denizden gitmek, iskeleye de ok yakn, iin derse oraya mutlaka deniz otobs yap ok pratik.
    Muhtemelen f3p de idi. ya daha ne psikopata eyler grdm,adam receiverdaki servo pinlerini lehiminden skm, servo kablolarndaki soketleri de skm. art ve eksi kablolar bir kabloda toplayp direk lipo ya girmi(7.4v uyumlu D47 servolar), sinyal hatlarn ise receiverda ilgili yere lehimlemi!!! zaten esc receiver komple soyuyorlar, milling yaplm,motor fiberli bantla sabitlenmi, esc yi soyup motorun faz kablolarn esc plaketine direk lehimleyen de var, yani var olu var.
    ATLAS Model Planr Kulb
    www.atlasplanor.org

Jun 2009
    Nereden Nereden
    stanbul
    Ya Ya
    34
    Bezli bant deil de fiberli bant demek daha doru Mete, sanrm buna duck tape de deniyor.Bende 3m scothun duct tape i var, gzel bir bant. Bana kontrol yzeyine boydan boya bant ekmek daha iyi geldi, nk kanat firar kenarna ve kontrol yzeyine esneme mukavemeti kazandrd. 3l set kontral bantda yani < biiminde zmparal olduunda mentee bulunmayan aralklarda esneme oluyor.
    2li kontral bant ve dz bant da gzel alyordu grdm= )
    ou f3p ci ve 3d indoorcu pro pilotlar stten boydan boya bant seiyorlar.
    Yalnz mete bunu konutuklarmz profil yzeyli depron modeller iin.
    Rfat'n dedii gibi FoamSafe CA mecburi, ben de eritmeyen bir kaln CA aryorum ama genelde hepsi eritiyor. Bir ara bunu Karaky'e gidince aratracam, elimde birka adres var, onlar gezmem lazm.
    Aletin watt bence 40w dan fazla olmamal.benim de bazma geldi, tabancann nozl deince de eriyor, 75w lk aletten kan silikon da delip geiyor, birok kez test ettim grdm = )
    ATLAS Model Planr Kulb
    www.atlasplanor.org

Rfat teekkr ederim. Mentee ile ilgili verdiin bilgiler ok makbule geti zira, ben boyuna tek kat yapmtm ve ilk uutan sonra esnemeler balad. Bantlar birbirine yaptrarak bir taraf kanada bir taraf ailerona gelecek ekilde uygulamak olduka gzel bir yntem tebrikler. Belki kanat ba ve u tarafna da birer dikine yerletirmek ii salama almak gibi olabilir. Byle yapmay dnyorum.
    Yaptrc olarak THKdan aldm CAy kullanmtm ama foamsafe olduundan pheliyim deildir byk ihtimalle. Silikon ise kotatan aldm dandik tabanca art yine kotatan aldm fiyat olarak dierlerine gre biraz daha pahal grnen scak silikon mumlar (biraz daha pahal olunca daha iyidir mantyla alnmt) Tabancadan kt gibi deprona uyguladm iin ilk scak halleri eritmiti fakat biraz tabancann ucunda bekletilince eritmiyor onu farkettim. Ama vazgetim bunlardan direk epoxy kullancam. Yaptracak ok bir yer kalmad ama Plana uygun, gvdenin yere paralel ksmn yaparken 3mm depron kullanmtm. ok rzgarl havalarda olduka ypranyor o yzden zerine simetrik olarak 3mm daha depron yaptrarak salamlamay dnyorum. Malum yarma veya dzgnlk gibi bir kaygm yok usun ve biraz 3D yapabileyim kafidir. Cevap iin tekrar teekkr ederim.

Sarven, < eklinde zmparalalamadm bunun tek tarafl zmparalanm halini kullandm. Yani ekil olarak yle oluyor sanrm 7.
    Banta gelince, benimki halk dilinde o nedenle bezli bant diyorum:p teknik isimler konusunda ok eksiim farkndaym. Senin sylediin gibi boydan boya ekmitim band ancak yerinden oynamaya balad. zellikle kenarlara doru baz yerler kalkmaya balamt. Rfatn syledii yntem ok houma gitti onu denicem. Scak silikondan vazgetim zaten, epoxy kullancam.

Jun 2009
    Nereden Nereden
    stanbul
    Ya Ya
    34
    THK daki EMS 809 Foam Safe olabilir. Metsana telefon ap sorabilir daha sonra THKdan alabilirsin.
    Yapkanl bez bantlar da var da onlarla karmasn diye dedim.
    evet "7" eklinde oluyor kesit grn.
    Kullanlan bandn kaliteli nemli tabi, ben de crystal clear tape adm dn, blenderm i bulabileceim birka adres var elimde ama gidip sormak lazm. = )
    ATLAS Model Planr Kulb
    www.atlasplanor.org

Jun 2009
    Nereden Nereden
    stanbul
    Ya Ya
    34
    Bu arada ben model boyutlarn vermemiim = )

Kanat akl 820 mm gvde uzunluu (firewall-rudder ucu aras) 828mm olacak.
    ATLAS Model Planr Kulb
    www.atlasplanor.org

sarven yapm aamasndan fotoraflar koyacaksn deilmi?

Jun 2009
    Nereden Nereden
    stanbul
    Ya Ya
    34
    Her zamanki problemim ie giritiim zaman fotoraf ekmeyi unutmam = )
    Aslnda fotoraf makinem de yok, cepten ekiyorum ama mmkn olduunca bol mertebede fotoraf ekip anlatacam.
    Bugn plan 2 kopya bastrdm, 2 adet plana 3.5TL verdim, korktuum gibi fazla birey tutmad = )
    Depronlarm, UHUpor, epoxy vs hazr, tek yan jilet, uzun elik cetvel, no.22 ve no11 neter hazr, yarn depron kesimlerine balyorum, yalnz karbon skntm var onu da ilerleyen gnlerde halledeceim bir ekilde.
    ATLAS Model Planr Kulb
    www.atlasplanor.org

Aug 2004
    Nereden Nereden
    istanbul
    Ya Ya
    36
    Rfat teekkr ederim. Mentee ile ilgili verdiin bilgiler ok makbule geti zira, ben boyuna tek kat yapmtm ve ilk uutan sonra esnemeler balad. Bantlar birbirine yaptrarak bir taraf kanada bir taraf ailerona gelecek ekilde uygulamak olduka gzel bir yntem tebrikler. Belki kanat ba ve u tarafna da birer dikine yerletirmek ii salama almak gibi olabilir. Byle yapmay dnyorum.
    Yaptrc olarak THKdan aldm CAy kullanmtm ama foamsafe olduundan pheliyim deildir byk ihtimalle. Silikon ise kotatan aldm dandik tabanca art yine kotatan aldm fiyat olarak dierlerine gre biraz daha pahal grnen scak silikon mumlar (biraz daha pahal olunca daha iyidir mantyla alnmt) Tabancadan kt gibi deprona uyguladm iin ilk scak halleri eritmiti fakat biraz tabancann ucunda bekletilince eritmiyor onu farkettim. Ama vazgetim bunlardan direk epoxy kullancam. Yaptracak ok bir yer kalmad ama Plana uygun, gvdenin yere paralel ksmn yaparken 3mm depron kullanmtm. ok rzgarl havalarda olduka ypranyor o yzden zerine simetrik olarak 3mm daha depron yaptrarak salamlamay dnyorum. Malum yarma veya dzgnlk gibi bir kaygm yok usun ve biraz 3D yapabileyim kafidir. Cevap iin tekrar teekkr ederim.
    Zaten dik olanlar bir baa bir ortaya birde uca yapmak gerekir....Ben her ikili(biri kanatta biri aileronda grnen stten baknca) dikine banda bir mentee diyorum....
    Dolaysyla toplam set kullanacamz iin 6 adet dikine bantla zm oluyoruz tm modeli....
    Toplamda iki aileron,elevator ve rudder iin giden bant arl 1 gr civarnda bir model iin ki bence okta iyi bir deer....
    e yaramasna sevindim...

Jun 2009
    Nereden Nereden
    stanbul
    Ya Ya
    34
    Bugn depron kesimlerini bitirdim, ite resimler.
    Konstrksiyon depron arlklarn lm 46 gram. Yarn paralar teker teker tartp daha doru bir rakam elde edeceim, nk benim beklenti 34-36 gram civaryd. Yada taze depron bana denk geldi

Yarn boyamalara ve inaata balyorum.
    Eklenen Resim n zlemesi
    ATLAS Model Planr Kulb
    www.atlasplanor.org

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gzatan Kullanclar

u anda 1 kullanc bu konuyu grntlyor. (0 kaytl ve 1 misafir)