Elektrik faturası Tavan Yaptı...!!!

Konu Bilgileri;

•  » Konudaki mesaj sayısı : 16
  •  » Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bu Sayfayı Paylaşın :

Toplam 16 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 16 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Üyelik Tarihi Üyelik tarihi
    Sep 2010
    Nereden Nereden
    İstanbul / ESENLER
    Yaş Yaş
    27
    Yaklaşık 1 - 2 ay önce kendi Elektrikli rc aracımı aldım (Brama) . Her zaman elektrik faturamız 1 aylık gelirdi ve 40 50 tl civarı olurdu. Bu sefer 2 aylık geldi ve 192 tl... Acaba bu şarj yüzünden mi bu kadar fazla fatura geldi?(Hergün 1 defa şarj ediyorum . 6-8 saat. )

Bende slash'ı aldıktan sonra faturalarımızda 20-30TL arası artış oldu 2pil şarj ediyorum 12saat bu ay iç şarj etmedim bakalım ne olucak

- Traxxas Slayer Pro SC -

5000 mah 3s lipoyu hergun sarj etseniz en fazla ayda 2.5 kWatt elektrik harcarsiniz. kWatti kac para bilmiyorum ama sanirim toplamda 1 tl bile etmez.

capbuq bence siz başka bir şekilde elektriği fazla kullanmışsınızdır o yüzden o fiyat gelmiştir bu güne kadar pil şarjından dolayı bu kadar fazla para gelmez. Ayrıca 1kwatt 25 30 kuruş falan kahmilin dediği gibi 1 tl bile etmez. Ama pil şarjında ne kadar gelir bilemiyorum ama o kadar olucağını sanmam ve berkay sizde fazla kullanmışsınızdır. Fazla çamaşır yıkama fazla dolabı aç kapa vs gece yarılarına kadar oturuyorsanız 20-30 tl fazla gelmiştir. Birde capbuq kaçak bağlantı falan da olabilir bi ihtimal.

Alıntı Frky Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    capbuq bence siz başka bir şekilde elektriği fazla kullanmışsınızdır o yüzden o fiyat gelmiştir bu güne kadar pil şarjından dolayı bu kadar fazla para gelmez. Ayrıca 1kwatt 25 30 kuruş falan kahmilin dediği gibi 1 tl bile etmez. Ama pil şarjında ne kadar gelir bilemiyorum ama o kadar olucağını sanmam ve berkay sizde fazla kullanmışsınızdır. Fazla çamaşır yıkama fazla dolabı aç kapa vs gece yarılarına kadar oturuyorsanız 20-30 tl fazla gelmiştir. Birde capbuq kaçak bağlantı falan da olabilir bi ihtimal.
    Yazacağım cevap gelmiş.kw başı 0.2 lira bile değil.Yani günde 30 tane bramayı sürekli şarj etsen dahi faturaya hissedilir şekilde yansımaz.Suçu rc dışında başka elektrikli aletlerde ara

Alıntı berkay_aydin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bende slash'ı aldıktan sonra faturalarımızda 20-30TL arası artış oldu 2pil şarj ediyorum 12saat bu ay iç şarj etmedim bakalım ne olucak
    Cok Fazla Pc basındasında Ondan Cok Elektırık Faturası Gelmıstır Pc Paso Acık
    MCD MONSTER TRUCK
    H. NARGÜL B RH(+)

Alıntı Axess Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Cok Fazla Pc basındasında Ondan Cok Elektırık Faturası Gelmıstır Pc Paso Acık
    30 liralık fatura artışı 900W kasama geçtiğimde oldu, bilgisayarım bir günde 32 saat çalışıyor.
    ---

Sep 2010
    Nereden Nereden
    İstanbul / ESENLER
    Yaş Yaş
    27
    Neyse bakalım. Zaten aracın sorvosu dağılmıştı. Bugün yaptırdım. 24 ekim' e kadar parçalamassak iyi dir. Saolun yorumlar için...

Alıntı ersunsoz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    30 liralık fatura artışı 900W kasama geçtiğimde oldu, bilgisayarım bir günde 32 saat çalışıyor.
    bir gün 24 saat değilmiydi Bencede bu kadar artış şarjdan değildir.suç başkasında
    Traxxas Slash 4x4 / Velineon Vxl

Alıntı melih9 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bir gün 24 saat değilmiydi Bencede bu kadar artış şarjdan değildir.suç başkasında
    o kadar gelişmiş bir bilgisayar ki, download yapabilmek için zamanda 8 saat yolculuk yapıyor her gün. 12 saat kapasitesi var da, sigortaları attırıyor 12 saat geri gitmek için. 8e düşürdüm ben de
    ---

Sep 2010
    Nereden Nereden
    İstanbul / ESENLER
    Yaş Yaş
    27
    Bende Bir ara düşündüm. Eğer bu kadar elektrik harcıyosa Nitrolu araçlar daha karlıya gelir . Sonradan pek kafama yatmadı

Elektrikli araçlar her türlü daha ekonomiktir ve çevrecidir.

Yakın zamanda akıllı sayaç taktırdıysanız olabilir. Bize taktılar da bugün okumaya gelen görevli dikkat edin bazı saatlerde pahalı oluyor çok artabilir demişti. Henüz çözebilmiş değilim bu yarım akıllı sistemi. Kesin faturayı giydirmek için çıkarmışlardır...
    -TA05 V2
    -E-Revo VXL

SATILIK TRAXXAS E-REVO VXL

Sep 2010
    Nereden Nereden
    İstanbul / ESENLER
    Yaş Yaş
    27
    Ya bunların yaptığı iş değilki. Sabah 8 den öğle 1 e kadar 1 den akşam 10 a kadar 10 dan sabah 8 e kadar farklı bir tarife uyguluyolar. En ucuzu gece olanı. (Cok elektrik harcanıyo ya gece)

Alıntı capbuq Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bende Bir ara düşündüm. Eğer bu kadar elektrik harcıyosa Nitrolu araçlar daha karlıya gelir . Sonradan pek kafama yatmadı
    Arkadaşlar 2 adet şarj aleti gunde kendı pıllerım harıcı 1 ıkı arkadasa daha dolduruyorum sarj aletlerının altına fan koydum artık bı tek gece kapatıom yangın mangın cıkar dıe ama öle fatura hıc artıs olmadı
    HOBBY RC & RCDRIFT 24 EKİM DRIFT ŞAMPİYONASI SPORT CLASSMAN 1. & DRIFT ŞAMPİYONU

Şarjlı pilleri doldurmaktan fatura artmaz. Dediğim gibi akıllı sayaçtan şüpheleniyorum ben
    -TA05 V2
    -E-Revo VXL

SATILIK TRAXXAS E-REVO VXL

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)