Anket: Elektrikli Motor mu Benzinli motor mu ?

elektrikli mi benzinli mi ?

Konu Bilgileri;

•  » Konudaki mesaj says : 359
  •  » u anda 1 kullanc bu konuyu grntlyor. (0 kaytl ve 1 misafir)

Bu Sayfay Paylan :

Toplam 359 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 20 arasi kadar sonuc gsteriliyor

Sayfa 1 Toplam 18 Sayfadan 123416 ... SonuncuSonuncu

Arkadalar Sizler hangi sebepten dolay elektrikli veya benzinli motorlar tercih ediyorsunuz?

Ben bu ie yeni balyorum ama benzinli motor ile balyacam. nk daha ok uabilme olanam olacak. Ayrca fiyat olarak da ikisi arasnda oook byk farklar olmuyormu.
    Konu madmad tarafndan (20-06-2008 Saat 01:03 ) deitirilmitir.
    Acemi Pilot Aday...
    Tehlikeli Madde

evrenizde gretecek biri ve yeterli alan varsa benzinli pil bitti derdi olmadan gn boyu ucarsn ve sesi yeter. ama cevrende gretecek kimse yok ve alan darsa kesinlikle elektirikli

elektrikli nk temiz ve uygulamas kolay.
    Krdnda tamir edemeyecein eyleri alma...

yelik Tarihi yelik tarihi
    Nov 2004
    Nereden Nereden
    Ankara
    Ya Ya
    49
    Her ikisinin de kendine gre avantajlar-dezavantajlar var. Elektrikli temiz, kolay ve zahmetsiz. Ama pahal. Pil, arj aleti, motor, esc filan derken dnyann parasna geliyor.
    Bir kere doru dzgn bir arj aleti art.

Pili, motoru, esc'yi filan doru seebilmek iin ciddi anlamda bilgi birikimi gerekiyor.

te yandan patlar motor ucuz ama patlar motordan biraz anlyor olmak gerekiyor. Karbratr ayar nedir, zengin-fakir karm nasl yaplr vs. gibi konularda bilgi sahibi deilsen hobi olmaktan kar, ikenceye dnr. Ama ne yaptn biliyorsan, patlar motor elektrikliye gre daha keyifli olabilir. Tabii pisliini saymyorum. Patlarla urayorsan, her tarafnn yap yap ya olmasna, uan her uutan sonra uzun uzun temizlemeye filan almalsn.

Ben her ikisi ile de urayorum. unu daha ok seviyorum diyemem. kisi de kendince gzel. (Cox motorlar hereye tercih ederim o ayr )
    Aut dosce, aut disce, aut discede (*)

(*) Ya ret, Ya ren, Ya da Terket

bende imdi ufak bir elektirikli topluyacagm akamlar i ck 1-2 saat ucurmak iin burda bir iki bo arazi var depromdan basit bir ey yapacagm.

Alnt ermis Nickli yeden Alnt Mesaj gster
    bende imdi ufak bir elektirikli topluyacagm akamlar i ck 1-2 saat ucurmak iin burda bir iki bo arazi var depromdan basit bir ey yapacagm.
    te o akamlar, 1-2 saatcik ksack zaman, basit bir depron iin o kadar uzun bir sre ki.
    Uzun sre yetecek pil ar olduundan kullanlamyor. Uan kaldrabilecei pil ile biraz deli uular yapsanz sonlara doru gc zayflayan bir modelle 5-10 dak uarsnz. 20 dak mola verirsiniz ve ilk uutan yarm saat sonra ikinci pilinizle tekrar havalanrsnz. Bu ekilde pilleri uu alannda arj etmeden 2 saat oyalanabilmek iin toplam 4 pile ve aralarda muhabbeti iyi bir arkadaa ihtiyacnz olacak.

Elektrikli.
    Temiz enerji, evre dostu, sarj et tekrar tekrar kullan.
    Akl yata deildir, Genetik mirastr.

Nov 2007
    Nereden Nereden
    Mula - zmir
    Ya Ya
    48
    bence benzinli... neden ? gereki....
    her ne kadar elektrikli nadir olsada tm gerek hava - kara - deniz aralar yaktla alyor.
    son yllardaki teknoloji ile elektrik olayndaki performans ve g yaktl motorlar yakalad ama ucuzlamas iin ele ayaa dmesi gerekli. ama eminim o zamanda btiemeyen pil teknolojisi popler olacak ( nkleer pil )

aslnda beylik dz cevresinde bayag bir elektirikli ucuran arkada var ve saga sola gidiyorlar onlarla organize yaplrsa ucular yaplabilir pil olayna gelince haklsnz en az 4 pil almak lazm bakalm ebaydan ucuz drecegiz artk

bence yaktl olmal benzinli yada nitrolu farketmez.

burada nemli olan bu hobbye ne kadar zaman ve maddiyat ayrabileceinizdir. az uramak isterseniz elektrikli. vakit ayrmak isterseniz benzinli. profesyonel taklmak istiyorsanz yaktl yada modlu elektrikli ara olabilir.
    bu aracn hangi katogoride olaca hi nemli deildir. sizin hobby penceresinden nasl baktnz nemlidir.

elbetteki her ikisinin de zorluklar vardr tabi. yani ben bu ie yeni balayan birisi olarak byle tahmin ediyorum. ama her ikisinin kendine gre gzellikleri de vardr.

ne olursa olsun bence hobby olarak modelcilik bal bana bir gzellik gibime geliyor.

biraz pahal olsa da , zevkli olmal ( henz hi uak uurmadm iin byle konuuyorum )

ben seimimi benzinliden yana kullandm sebepleri ise : uzun sre uabilmek , pil gibi ksa srede yakt tkenmemesi ve yardm alabileceim birilerini bulmam. ( onu da bu forumdan yapyoruz )
    Acemi Pilot Aday...
    Tehlikeli Madde

Arkadalar peki nitrolu motorlarn mrleri ne kadardr. Tabi kullanm mr belirleyen en nemli etken ama elektrikli motorlar krmadkca kullanabiliyoruz. Peki nitrolu uak yada araba motorlarnn genel olarak normal kullanm artlarnda mrleri ne kadar olabilir? Teekr ederim.

yag oran iyi ayarlanm fazla fakir altrlmam ve ok byk darbe almadktan sonra senelerce hizmer verebilir gecenlerde bir tane os motor grdm zerinde gram yag yoktu sfrm dedim o motor 15 senelik dedi arkada ama motora bakm.

Nov 2004
    Nereden Nereden
    Ankara
    Ya Ya
    49
    Benim kullandm motorlarn bir ksm benden yal..
    Aut dosce, aut disce, aut discede (*)

(*) Ya ret, Ya ren, Ya da Terket

bugne kadar hi uak uurmadm desem yeridir ancak iimde hep bir ukde olarak kalmtr.
    kendim iin sylemek isterim ki, eer ben bir model alacak olsam, yaktly tercih ederdim. nk grsellik asndan gereki olmas bana her zaman cazip gelmitir.
    MCD RACERUNNER COMP.
    daha ne olsun ki
    ---------------------------------------------------------------
    Volkan DENZ

aslnda ses hari yaktl motor grsel adan bir etki yaratmyor yeni nesil frasz motorlar dnnce.
    Krdnda tamir edemeyecein eyleri alma...

Alnt KLL Nickli yeden Alnt Mesaj gster
    aslnda ses hari yaktl motor grsel adan bir etki yaratmyor yeni nesil frasz motorlar dnnce.
    Katlyorum.
    Ayrca:
    Bir anlama yenilikci teknolojidir frasz, nk yenidir.

elbette frasz olay yenilik, sper birey.
    ama kendim iin diyorum, o motor sesi, olaya baka bir boyut katyor benim iin.
    MCD RACERUNNER COMP.
    daha ne olsun ki
    ---------------------------------------------------------------
    Volkan DENZ

c/z c/z - ait Kullanc Resmi (Avatar) Ziyaretci
    Aslnda bu kiiden kiiye ve artlara gre deiir..
    u daha iyidir , bu daha iyidir demek biraz iddaal konumaktr..
    rnein u videomu izleyin: http://www.vimeo.com/1030885
    Bu modelin elektrik motoru ile bu grntleri ve zevki verebileceine inanyor musunuz..?
    Ya da u videomda: http://www.vimeo.com/1204417 ben , ekim yaparken , elektrikli bir motorun verdii rahatlk ve sessizlii hangi patlar motor verebilir ki?
    Anlalaca gibi her ikisinin de yeri ayr. Ben her ikisini de kullanyorum.. Bu ekilde kendinizi kstlamayn , keke koullar msait olsa da trbin motorlu modeller de yapabilip uurabilsem-uurabilsek.. Bunlar tartalm..
    Konu c/z tarafndan (01-07-2008 Saat 21:17 ) deitirilmitir.

Destekliyorum; benim Savage XL' i akam 4 depo gezdirdim otoparkta. (45 arabalk otopark; o saatlerde 5 araba ya vard ya yoktu. ttrdm ortal inlettim. Ama millet gelmeye balaynca ve balkonlarda sofra kurulma sesleri gelince "acaba gidip Tamiya TIR' m indirsem mi aa" diye dnmeye baladm. Yani zevkten te, evreyle de ilgili...

Her ikisinin yeri baka. Ama nitro' nun performans baka hi birinde yok doal olarak.

Sayglar
    Murat

Ne Mutlu Trkm Diyene !

• Konu Bilgileri

Bu Konuya Gzatan Kullanclar

u anda 1 kullanc bu konuyu grntlyor. (0 kaytl ve 1 misafir)