serbest uu modeli pelikan

Konu Bilgileri;

•  » Konudaki mesaj says : 38
  •  » u anda 1 kullanc bu konuyu grntlyor. (0 kaytl ve 1 misafir)

Bu Sayfay Paylan :

Toplam 38 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 20 arasi kadar sonuc gsteriliyor

Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu

nihayet elime ulaan bu pelikan modelinde ilk olarak nerden balayacam bilemedim sinirleri kestim fakat balang yapamyorum biraz moralim bozuldu galiba

plan strafor-kpk-tahta ine salanabilecek biyere a stne byk effaf p poetini keserek ser inele plan koru yani herhangi effaf biey oolabilir ncelikle kanat sinirlerini her sinirin yannda 2-3 ine olmak zere dik olarak plana yerletir uygun olan yerine sonra firar yani ince ksma ince geni olan balsay yerletir fazlasn kes ben yankeykiyle biraz fazla kesip zmparalamdm kl testere dz olacakdr balsan boa gitmez sonra ise 3x3 mm balsalar uygun yerlere yerletir bunu yaparken olabildince tek para yap ve kkleri kullan yani by alp fazlasn kesme ayn ekil inelerle temizle aktivatrl yaptrc balsa iin olan ca yaptrclar yapdrc satn al ve yapdr kanat asna dikkat et planda biryerlerde var onu bir karton paras olarak kes ortadaki paradaki kanat sinirlerini bu ayla yapcaksn pelikan yapmadm gvde varm bilmiyorum varsa ineyle sabitle yapdr ayn ekilde .

hocam anlayamadm bi ine batrabileceim bir yer buluyorum stne bir poet yerletiriyorum plan inele demissiniz anlamadm oray ? birde lde tutmuyor o firarn yerletii yer varya uzun ksm onun boyutu 33 cm 6 ya blmedim gz karar yapmay dnyorum onlar yerletirdikten sonra o tahtay ineliyim mi anlayamadm ?

6 ya blmeyeceksin kanadn 1 ksm dmdz ya oras tek para olacak

imdi kolay yapabilmen iin balsann yerinde durmas gerek planda ilerde rnek kanad p oldu tekrar yapman iin salam olmas gerek biz btn modellerde zemin yumuak ine girmesi gerek rnek olarak bi strafor aldk plan stne seriyoruz kelerden ineliyoruz sonra ben byle yapyorum effaf olan herey olur byk p boetinin alt ksmn ve kenarn kesiceksiz dmdz sofra gibi tek para olacak sonra o effaf maddeyide plann stne yerletirip ineliyoruz

ksaca http://www.youtube.com/watch?v=F8Xc0Fufvtg

toz yapdrcy kaplamada kullanacaksn

burada bulunuyorum plann stne effaf birey seremedim evde yoktu bnde plann altna bir karton koydum stne ine yerletirdim resimde anlald zere ama bundan sonra ne yapacam bilmiyorum ve uan yaptrmadm ne yapaym onlarn verdii yaptrc gzel gibi onu kullanaym diyorum fakat arkada yeni yaptrc al dedi ne yapaym bundan sonra ve kenardaki genleri anlayamadm oralaradam yerletiricem

kelerde gsterdii yere destek yapcan toz yapdrc balsay yapdrmaz o kaplama iin lastik motorlu olanda denemidim olmad kanatlar bu ekil ve videodaki gibi yapcan doru yapmsnda biri ksa duruyor krldm noldu ? yapdrrken krk paray yanna koy.

yok krm olmad salam yanl kesmi olabilirim birde sinirlerde ince uzun olan yerin knt paras koptu 1 sinirde bi sorun olmaz in imdi nereye balym yoksa yarn m devam edeyim yaptrc alp birde nasl bir yaptrc alym kaliteli yaptrc satan bi yer bulacam sanmyorum drda 404 felan yeterli olurmu ?

yelik Tarihi yelik tarihi
    Aug 2009
    Nereden Nereden
    STANBUL
    Ya Ya
    64
    Bu linkde detayl bilgi var.yinede takldn yerde soru sorabilirsin.Ben yaptrc olarak CA y tavsiye etmiyorum.onun yerine krtasiyeden alabilecein BEYAZ TUTKAL yar yarya su ile kartrman.biraz ge kurusada-2 saat gibi-hem salam olur,hem de CA(japon)zamknn zehirleyici etkisinden kurtulursun.
    http://www.hobbyrc.com/forum/threads...n%C3%B6r/page2
    gretekin danimentgaziolu-1957-istanbul
    Anasndan model uakc domu,sonradan olmalardan deil.

teekkrler hocam yaptrcy yarn alp yapmaya devam ediceim biraz ders alaym balangta ne yapacam bilmeden balsalara bakyordum moralim ok abuk bozulmutu imdi anladm ne yapacam galiba yarn zorlandm ksmlarda tekrardan sorarm yardm edenlere ok teekkr ederim sizler sayenizde bir ok kii hemen pes etmiyor yardmlar iin tekrardan teekkr ederim

arkadalar bir kanat yaptm fakat saramyorum sarcamda nasl sarcam anlayamadm ?

email email - ait Kullanc Resmi (Avatar) Ziyaretci
    doan,
    nce sabrl ol-may dene- ben hi bir zaman olamadm ama sen dene.

effaf dosyalar varya, hani iine dev koyup retmenine verdiin. ite onu plann zerine sereceksin. sereceksinki hangi yaptrcy kullanrsan kullan balsa ile kad birbirine yaptrmam olacaksn ve skerken rahat edeceksin.

japon (CA) yaptrc kullanacaksan "evo bond" markal olann bul dierleri pek bi ie yaramyor nk. ve unutmaman gereken ey japon yaptrc boluklar doldurmaz, aslnda hibir yaptrc boluklar doldurmaz.

Gretekin hocam beyaz tutkal tavsiye etmi. katlrm, ama ilk modelini yapan biri iin ooooooook uzun srer kurumas.

kestiin paralarn birleme yzeylerinin tamamnn temas etmesi gerekir. paralar 1. resimdeki gibi kesmelisin.

"bir kanad" deil "kanadn bir yarsn" yaptgn zannediyorum. teki yarsnda bitir. kuyruk paralarnda yap sonra kaplama ksmnda ayrntl ve fotografl yardmda bulunuruz.
    Eklenen Resim n zlemesi
    • Dosya tipi: jpg 1.JPG (6,8 KB (Kilobyte), 22x kez indirilmitir)
    Konu email tarafndan (07-02-2012 Saat 20:43 ) deitirilmitir.

bir not daha,
    japon kullanacaksan agzn sakn kesme. igne ile deliver. bylece japonu birleim yerlerine damlatabilirsin. kk bir damla japon, birleme ilemi ii fazlas ile yeter.

ve ltfen plann alt tarafnda bulunan resimli anlatm ksmn kez oku. sonra plann zerindeki yazlar iki kez oku.
    Konu email tarafndan (07-02-2012 Saat 20:47 ) deitirilmitir.

hocam valla bnde sabrl olamadm balsa ile almamda ufak tefek 2 sorunolutu hallettim ve kanadn tamamn bitirdim alttaki yazlanlar okdum ona gre almam yapyordum fakat kaplamay aklamas ok net olmam alttan bala gergin felan olsun dedi ama bn beceremedim kanatn bi yarsn ok kt kapladm dier yars tekine gre daha iyi ama ikiside kt oldu kaplama bana gre birey deik galiba uanda 9 cm eimle birletirdim bekliyorum ama aklmda bir soru var kanat yarlarn birletirirken balsayla deil verilen kaplamay birletirdim acaba yanl m oldu bilemedim kanat kuruduktan sonra gvdeye yerletireyim mi yoksa kuyrukla beraber mi yerletirsem tereddtte kaldm

Alnt azatin Nickli yeden Alnt Mesaj gster
    hocam valla bnde sabrl olamadm balsa ile almamda ufak tefek 2 sorunolutu hallettim ve kanadn tamamn bitirdim alttaki yazlanlar okdum ona gre almam yapyordum fakat kaplamay aklamas ok net olmam alttan bala gergin felan olsun dedi ama bn beceremedim eer kaplama kadn arur etmediysen sorun yok, kutudan kan kat iki kez kaplayacak kadar yetiyorkanatn bi yarsn ok kt kapladm dier yars tekine gre daha iyi ama ikiside kt oldu kaplama bana gre birey deik galiba uanda 9 cm eimle birletirdim bekliyorum ama aklmda bir soru var kanat yarlarn birletirirken balsayla deil verilen kaplamay birletirdim acaba yanl m oldu bilemedim b ksm anlayamadm bir fotograf eklersen iyi olur.kanat kuruduktan sonra kanat slatldktan sonra tekrar kalba alnrki arplma dediimiz olay gereklemesin. slatp olduu gibi brakrsan kanat arplacak ve dzgn bir uu yapamayacaksn.gvdeye yerletireyim mi yoksa kuyrukla beraber mi yerletirsem tereddtte kaldm
    kanad gvdeye yaptrmyoruz. paket lasitgi kullanarak plastik gvdedeki yerine yerletiriyoruz. gretekin hocamn ve dier arkadalaarn verdii linkleri bir daha oku ve resimleri iyi incele
    Konu email tarafndan (07-02-2012 Saat 21:24 ) deitirilmitir.

yok hocam yaptrmycamz biliyorum yerletiriyim mi paket lastiiyle onu sylemek istemitim

bu iyi olduunu dndm kanat

bu kt olduunu dndm kanat

buda yarm olan kanatlar birletirme noktam buray yanl yapm olabiliceimi sledim acaba kaplamadan m yaptrcaktm onu sylemek istemitim

Aug 2009
    Nereden Nereden
    STANBUL
    Ya Ya
    64
    u linki iyice incele,kat farkl ama metod ayn.serbest uu modellerinde kat kaplama ve gerdirme ok nemli ve uuu etkiliyor.
    http://www.hobbyrc.com/forum/threads...-AFACAN./page2

Aug 2009
    Nereden Nereden
    STANBUL
    Ya Ya
    64
    Ben CA y unun iin tavsiye etmiyorum.ele-gze-buruna ok zararl.balsay iyi yaptryor,yanl olursa skme ans yok.Souk tutkal ok daha toleransl.yanl yapt ise ayr yeniden yaptr.eskiden 8 saatte kururdu,imdi en fazla 2 saat,hatta in mal olanlar 1 saatte kuruyor.

yha birde kanatlar birletiremedim grtekin abi kaplama arada olcakm yoksa balsalarm birletiricem anlayamadm ? birde ktm kaplamm ? bozup yeniden mi kaplasma ?

Aug 2009
    Nereden Nereden
    STANBUL
    Ya Ya
    64
    imdi nce sa kanat,sonra sol kanat,sonra kanat ortas ayr ayr yaplacak.planda a ablonu var.onu bir kartona yaptr ve kanatlarn gvde tarafndaki siniri bu ada yaptr.kanat ortasn tezgaha iynele.sa ve sol kanad,DHEDRAL dediimiz,bkntde,planda mm cinsinden deeri var,sa-sol kanat ucundan ayn ykseklikte yaptr.Kat kaplama bundan sonra olacak.Kapladn katlar temizle,krtasiyeden ince pelr kad al ve ayr ayr kapla.AFACAN konusunda var.

• Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gzatan Kullanclar

u anda 1 kullanc bu konuyu grntlyor. (0 kaytl ve 1 misafir)