ANKARA EKB - Bulumalar ve videolar

Konu Bilgileri;

•  » Konudaki mesaj says : 5483
  •  » u anda 38 kullanc bu konuyu grntlyor. (0 kaytl ve 38 misafir)

Bu Sayfay Paylan :

Toplam 5483 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 20 arasi kadar sonuc gsteriliyor

Sayfa 1 Toplam 275 Sayfadan 12341651101 ... SonuncuSonuncu

Redfin beni evden aldı sağolsun, beraber eryamanda başka modelci arkadaşlar ile birlikte uçuşa yapmaya gittik. Detayları redfin yazsın ben çektiğim videoları ekleyeyim.

zagi ve elektrikli serçe

[GOOGLEVID]5582450530231518298[/GOOGLEVID]

p51 mustang

[GOOGLEVID]-574485063861348398[/GOOGLEVID]

tel kontrol

[GOOGLEVID]666215683582484116[/GOOGLEVID]

coota

[GOOGLEVID]8326397523858016593[/GOOGLEVID]

albatros elektrikli planör

[GOOGLEVID]-7138150459716284572[/GOOGLEVID]

cessna 172 :hımm:

[GOOGLEVID]-3693894182392904567[/GOOGLEVID]

sophia DLG planör

[GOOGLEVID]-1163066047495946192[/GOOGLEVID]
    Konu KLL tarafndan (27-01-2008 Saat 17:08 ) deitirilmitir.

yelik Tarihi yelik tarihi
    Sep 2006
    Nereden Nereden
    Istanbul, Turkey, Turkey
    Ya Ya
    30
    çok güzel videolar tel kontorl nasılbirşey hep merak etmişimdir
    v1.4
    Akl Yata Deil Batadr

Jun 2005
    Nereden Nereden
    Antakya
    Ya Ya
    55
    Bu kadar çok videoyu tek mesajda görünce seyretmeden önce mesaj yazayım dedim. Ankara ekibi coşmuş vallahi. Harika bir gün geçirmiş olmalısınız.
    www.gurmanbayraktar.com
    -Hobi ile saplant arasndaki ince bir snrda...-

ok gzel bir buluma olmu. Keke bende katlabilseydim. (Lama V4'mle ne de uardm yaa)
    Konu atinch tarafndan (27-01-2008 Saat 20:16 ) deitirilmitir.

gayet güzeldi, mangal da yandı ancak biz ayrılmak zorunda kaldık redfin ile birlikte. güneş açınca yerler çamur oldu

c/z c/z - ait Kullanc Resmi (Avatar) Ziyaretci
    cessna 172 nin ini takmlar enteresan.
    Ankara ekibine selamlar..

Jun 2005
    Nereden Nereden
    Antakya
    Ya Ya
    55
    Videolar çok güzel, kamereman bir hayli yorulmuş anlaşılan. P51 kimin Coşku, House of Balsa kiti mi? Bir de Coata'nın akibetini sormaya korkuyorum.
    www.gurmanbayraktar.com

albatros ile sophia nefis. Her türden uçurmuşsunuz. Sophia sanırım Egemen beyin uçuşu. Daha önce videosunu gösterdiği şekilde elden çıkarmış. Geri dönüşü daha nefis

Jun 2005
    Nereden Nereden
    Antakya
    Ya Ya
    55
    Sophia Oykun beyin olsa gerek. Videosu çok etkileyici. Motorsuz planör uçurmak için özel bilgiler de gerekiyordur herhalde. Elden çıkarmak için bile ciddi kondüsyon lazım.
    www.gurmanbayraktar.com

cessna arttech marka. epey modifiye edilmiş. mustang tamamı köpük bir model. arttech in yada gws nn olsa gerek. gayet güzel uçuyor ancak motoru biraz zayıf. coota ise sadece çatlamış. çatlayan yerde zaten önceden expoy ile yapıştırılmış olan yer.

sophia yı oykun bey uçuruyor, tekniği dvd den izleyerek hatmetmiş sonrada epey çalışmış hatta ilk kez çıkartırken uçağını kırmış. yeni pod almış.

albatros bildiğiniz albatros, sakin sakin uçuyor. kesinlikle yumuşak başlı birazda sıkıcı

Nov 2004
    Nereden Nereden
    Ankara
    Ya Ya
    48
    Selamlar,

Nefis bir uu gnydu. Epey elendik. Gnn srprizleri, Recep'in mikro zagi'si ile R/C Sere II'siydi. zellikle Sere'nin radyo kontrol uuuna hayran kaldm.

Sofia iin sylenecek ok fazla birey yok. Model uak uurmak ile dans etmek aras, son derece zarif, nazik ve kibar oluyor klar ve uular. Ua grdkten sonra istememek mmkn deil.

Oykun'un "Akm" dedii kadar var. Ak ediyor uak adam kendisine.

Grman Abi, Coota hala hayatta. Biraz yaraland ama koymaz benim Coota'ma byle ufak tefek yaralar. O ne badireler attlatt da sa salim kt. Bir iki takladan m korkacak.

Tel kontrol'un tad damamda kald. lk kta, henz souk olan motor 20-30 saniye sonra sustu. 2. k tam kvamndayd. Yerkre ayaklarmn altnda sallanmaya balad srada motor durdu, ua indirip yere devrildim.

3. kta affedilmez bir hata yaptm, kumanda iplerinin dzgnln kontrol etmeden Volkan Abi'ye ua brakmas iin iaret verdim. plerden birisi elcie dolanm. Elevatr yukar pozisyonda kalm. Uak Volkan abi'nin elinden kar kmaz 90 derece dikildi, akabinde ayn ayla yere akld. Neyse ki hasar minimum. Tamirat 15 dakikam ald. Tekrar uua hazr u anda.

ok fena bir ekilde tel olayna taklm durumdaym. Dn btn gece ryamda tel kontrol uurdum. Allah sonumu hayretsin diyorum.
    Aut dosce, aut disce, aut discede (*)

(*) Ya ret, Ya ren, Ya da Terket

Nov 2004
    Nereden Nereden
    Ankara
    Ya Ya
    48
    Alnt PATO Nickli yeden Alnt Mesaj gster
    Videolar çok güzel, kamereman bir hayli yorulmuş anlaşılan. P51 kimin Coşku, House of Balsa kiti mi? ...
    P51 Oykun'un uçağı. THK'nın getirdiği art-tech RTF uçaklarından. Uçuşu fena değil ama stok haliyle çok limitte uçuyor. Biraz daha güçlü bir motorla çok daha başarılı olacak gibi.

(Ben de artık şu Mustang'ı yapsam fena olmayacak, yoksa Coşku zorla geri alacak o kiti elimden)
    Konu red_fin tarafndan (28-01-2008 Saat 12:03 ) deitirilmitir.

Sep 2007
    Nereden Nereden
    Ankara
    Ya Ya
    48
    Valla ben senin iin rya tabirleri kitabna baktm Egemen:

Tel kontrollu uak: Ryada tel kontrol grmek, rya sahibi iin yeni bir projeye balamas iin iarettir. Tel kontrol ile uan uak ise, almann sonunda ferahla ulalmas ve mutlu sonla biten modelin gerek fotoraf, gerekse video ile kaydna delalettir.

Valla ben kitabn yalancsym, yoksa faldan filan anlamam...

Nov 2004
    Nereden Nereden
    Ankara
    Ya Ya
    48
    Emrah,
    Yeni proje konusunda sanrm kitap hakl, ryadan sonra bende de ayn hissiyat uyand.

Tel kontrol uurmayan bilmez, badndrc bir keyfi var

Hele biraz daha ustalap da akrobasi hareketlerine giritikten sonra verdii zevk apayr. Uaa fiziksel olarak hakim olma hissi inanlmaz.

Badnmesi faktr de aslnda zamanla azalp kayboluyor. Eskiden sabahtan akama kadar dner dururduk, ne bamz dnerdi ne birey. Tabii bu 15 yandayken byledi. 35 yana gelince insan vcut daha farkl tepkiler veriyor.

tellibaşdönmesi sendromu:

zaman içerisinde artan göbek miktarının etkisiyle,dönüş sırasında doğru orantılı olarak artan moment nedeniyle, dairesel hareketin ve bet sesli patlar motorun ortakulakta yarattığı titreşimlerin absorbe edilememesi neticesinde, ek olarak havacılık virüsünün beyinde tahribat yapması sonucu oluşan rahatsızlık.

tedavisi: yok

Jun 2005
    Nereden Nereden
    Antakya
    Ya Ya
    55
    Ankara ekibi videoya doyurdu bizi.

Cessna ini takm zmn kutluyorum, ok yaratc bir zeka. Ancak kard sese baklrsa V8 brushless'n pervanesi biraz byk geliyor galiba.

En ok da nostaljik uuu iin Egemen'i tebrik etmek isterim. oumuzun haberdar bile olmad tel kontroll cox motorlu uu iin ne skntlara katlanm. Ayrca kameramana da en byk teekkr, o gn en ok yorulan sen olmusun sanrm Coku, eline salk.
    www.gurmanbayraktar.com

ben eğlendim be abi sorun değil o nedenle. ama 3 saat devamlı çek çek nereye kadar. iki tane pil bitti kamerada.

Sep 2006
    Nereden Nereden
    Istanbul, Turkey, Turkey
    Ya Ya
    30
    ben ençok tel kontrol ve sophia yı beğendim. elinize sağlık
    v1.4
    Akl Yata Deil Batadr

sophia favorim benimde. nefis uçuyor. havayı çok verimli kullnım azıcık irtifada acaip uzun yol süzülüyor.

Nov 2004
    Nereden Nereden
    Ankara
    Ya Ya
    48
    Alnt PATO Nickli yeden Alnt Mesaj gster
    En çok da nostaljik uçuşu için Egemen'i tebrik etmek isterim. Çoğumuzun haberdar bile olmadığı tel kontrollü cox motorlu uçuş için ne sıkıntılara katlanmış...
    Büyük keyif yaşamak için o kadarcık sıkıntıya değer Gürman Abi. Tel kontrol eylemlerim sürecek..

Şimdilerde kimsenin haberdar bile olmadığı bu branş bir zamanlar "Modelcilik" ile eşanlamlıydı.

Unutturmamak lazım böyle şeyleri.
    Konu red_fin tarafndan (29-01-2008 Saat 11:48 ) deitirilmitir.

• Konu Bilgileri

Bu Konuya Gzatan Kullanclar

u anda 38 kullanc bu konuyu grntlyor. (0 kaytl ve 38 misafir)