Yurtdndan telefon

Konu Bilgileri;

•  » Konudaki mesaj says : 20
  •  » u anda 1 kullanc bu konuyu grntlyor. (0 kaytl ve 1 misafir)

Bu Sayfay Paylan :

Toplam 20 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 20 arasi kadar sonuc gsteriliyor

Arkadalar babam almanyaya gidince bi pda hand ofice almay dnyoruz.imdi bu telefonlarda yeni biiler kardlar ya kayt vs.Almanyadan alsam burada almas iin ne yapmalym yada alrm.Bunu turkcell le kullancam...

telefonun faturas ve pasaport ile birlikte( faturann pasaporttaki ada gre dzenlenmesi gerekiyor) gidip sim lock u atrmak lazm.. nerede aldn bilmiyorum ama ana turkcell bayiine gidersen yardmc olurlar sanrm.. yoksa bnm gibi ebayden aldnz telefonu kullanamzsnz
    mt2 with OS cv-rx 18
    t-maxx 2.5
    e-maxx
    savage 4.6
    ntc3 with NSR12S3 Turbo
    tc3
    scorpion with os 0.46 VX-M

Ehehe Benim derdim u.Eer acaip bi gmrk yada kayt paras alyorlarsa hi uramayacam ama eer durum bundan ibaret ise gelimeler gzel grnyor.Yani babam alcak faturay,pasaportunu bide dileke yazcakm sanrm da bunlar nereye gtrcez ?

yzde 18 mi ne demilerdi bana ama tam hatrlamyorum..
    mt2 with OS cv-rx 18
    t-maxx 2.5
    e-maxx
    savage 4.6
    ntc3 with NSR12S3 Turbo
    tc3

yani aradaki fark kapar diyorsunuz heralde

muhtemlen kapar veya azbir miktar daha ucuz olu ama o kadr pasaport, fatura vs ile uramay da dnrsen aradaki fark kesin kpanr Yiit
    mt2 with OS cv-rx 18
    t-maxx 2.5
    e-maxx
    savage 4.6
    ntc3 with NSR12S3 Turbo
    tc3

Sonuta orada 507 € olan ey tr. de 2. eli 1.150 ytl

e o zaman deermi, h, dnme
    mt2 with OS cv-rx 18
    t-maxx 2.5
    e-maxx
    savage 4.6
    ntc3 with NSR12S3 Turbo
    tc3

ya baban onu cebinde getirsin sim lock u her yerde kryorlar.. bizim peder arabistandan bi motorola getirmiti u incecik olan V3 myd neydi... hi sorun yaamamtk.. annem ve ben hatlarmz takp atr atr kullanmtk... sonra turkcellden msj geldi telefon kaytl deil kayt ettirmek iin u kadar kontor bayn die ben de ok demitm olmtu... telefonu alosn en kt telekomda kaydettiriyosun...
    (059K0469) MUGEN MTX-4 with NovaRossi NSR12S3 Engine

Kaydettirme ilemi birkereliine mahsustu.Yeni alnan telefonlarda getirilen spot veya deil sorun kma olaslg ok yksek.Ben ahsen gelen telefonun turk telefon kartlaryla alcagna inanmyorum.
    Mugen Mtx-4R, Powered by Sirio, Directed by Futaba , driven by Onur KARAC.....

Arkadasm kapatma hikayesinden onceki son gun yurtdsndan telefon getirmis, havaalannda 5 milyon odeyerek kaydettirmis. Sansna simlock Turkcellle alm...

Ama imdi ne olur bilmiyorum, ve merak ediyorum almay dnyorum bende...

arkadalar yle dnmeyin turkcelle almas bazlrnn normal, nk baz telefonlarda unlocked ibaresi vardr satarken falan bu da btn ebekelerde alacan gsterir. kayt ilemi ise bitti u an ama duyduuma gre nmzdeki gnlerde bir af daha kacakm o zaman spot teefonlar, yani kaytttan sonra alnanlara son bir ans verilmi olacak.
    mt2 with OS cv-rx 18
    t-maxx 2.5
    e-maxx
    savage 4.6
    ntc3 with NSR12S3 Turbo
    tc3

O zaman desenize yeni bir hand office im oluyor Cevaplar iin saolun ...

yelik Tarihi yelik tarihi
    Apr 2004
    Nereden Nereden
    istanbul
    Ya Ya
    36
    yannz yle birey varki u an gndemde olan kilit olay telefonlardan kaynaklanan bir ey deil. Sim kart kilitli 1 telefonun kart kilidini krdrmak kadkyde 10-20 milyon aras deien bir paradr en fazla. ama tabi bu telefonlar trkiyeye resmi giri yapmadndan kaytlarda olan telefonlar deildi. ite bunu engellemek iin o sim kartlar aldnz ebekeler kaytl olmayan telefonlara kilit koyuyor. Fakat bu kilit olay ortaya ktnda hali hazrda bir ok insann elinde yurt dndan gelmi yada kaak her neyse kaytl olmayan telefon olduundan belli bir kayt sresi verdiler. hatta turkcell mesaj ile kaytl telefonu olmayan abonelerine mesaj atarak kayt ilemini de gerekletirdi. fakat bildiim kadaryla bu kayt sresi doldu. Daha dorusu 5 milyona olan kayt sresi doldu. Hala kayt yaptrlabiliyor fakat vergisini dediiniz taktirde. Yani trkiyedekiyle ayn kapya geliyor.
    Ama ylede bir samalk var o zaman. imdi ben trkiyeye 2-3 aylna geliyorum. Burda kullandm telefonu trkiyede kullanamayacakmym? bi ka ay iin bu ilerle urap vergisinimi demek zorundaym ticaretini yapyormuum gibi?
    Detayn Trkiyeye gelince yaayarak renicez artk.
    |

isin aslini aciklayayim.aileden vs surekli uzak dogu yada dubai gidip gelen var.bende yeni bir telefon almayi dusunuyordum ve gidip turkcell abone merkezine sordum olay soyle oluyor yurt disindan aldiginiz telefon faturasi ve telefonu alan kisi oncelikle hava limaninda gumrukde normal sekilde olan bir ucret oduyorlar kdv yi vs veriyorsunuz yani tahminimce otv falanda veriyorsunuzdur daha sonra gumrukteki odemeleri yapip alacaginiz belgeyle abone merkezine gidip kayit ucretini odeyip telefonu kullanima actirabilirsiniz.bir suru is ama deger gibi geliyor su N91 ciksa ben canli ornek olarak deniyecektim olay bundan ibaret.ama arastirmaya devam ediyorum ben.

yelik Tarihi yelik tarihi
    Apr 2004
    Nereden Nereden
    istanbul
    Ya Ya
    36
    e tamam da ite vergisini vs verdikten sonra tr den almaktan ne fark kalyor?
    |

Peki mesela Almanyada satlan hatl telefonlarn faturas olmuyor, oluyorda 1€ gibi bir para yazyor nk telefon parasn fatura dahilinde dyorsunuz.

Ben diyelim Almanyadan abimin eski telefonunu getireceim, bunu nasl ayarlarm?

onun mumkun olmayacagini dusunuyorum ama genede bir sormak lazim /Ozugr abi haklisin iste bir anlami kalmiyor yurt disindan almanin

O zaman bizim i yalan oldu desenize

baban henuz gitmediyse yigit havalimaninda bir sorsun belli olmaz.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gzatan Kullanclar

u anda 1 kullanc bu konuyu grntlyor. (0 kaytl ve 1 misafir)